Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...27
Dolů
Téma: POZOR na tento stát kde žijeme ČR !!!
#13729
Re: POZOR na tento stát kde žijeme ČR !!! Před 10 rok, 11 měsíce  
A pod co?
Chlastat si může každej jak chce, je to snad povolený, nebo neni?
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13730
Re: POZOR na tento stát kde žijeme ČR !!! Před 10 rok, 11 měsíce  
Ano Petře,
chlastat je povoleno, ale řídit s chlastem ne-to je snad rozdíl!Nemyslíte???
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13731
Re: POZOR na tento stát kde žijeme ČR !!! Před 10 rok, 11 měsíce  
To nevím, záleželo by na případu.
Jen se mi příčí, že se všichni házejí do jednoho pytle.
Myslím si, že by každý měl dostat druhou možnost. Nemyslím třetí, čtvrtou ale druhou.
Vycházím ze své zkušenosti. Když se alkoholik vzepne k léčbě a následně se pokusí dát na cestu střízlivosti, tak mu raději podkopneme nohy, aby to měl těžší?
Jako alkoholik vím, jakou sílu musí člověk vyvinout, aby se držel. Nikdo, ale pravdu NIKDO, kdo tento pocit nezažil, nemá právo soudit.
Pokud jde o jistotu, tak ta u alkoholika nenastane nikdy.
Stejně jako u diabetika. Ten si zase musí odepřít, to co má rád. A když zhřeší, tak si prostě připíchne inzulín. To u alkoholika nejde.
A teď k tomu řidičáku. Mohlo by to být ošetřeno pravidelným docházením k lékaři, dodržováním léčebného režimu, případně podáváním Antabusu. A nebo časově omezeným odebráním ŘP.
Přiznám se, že nevím, jak je toto zákonem řešeno.
Ale aby jeden lékař rozhodoval o "zločinu a trestu", to mi zavání středověkem. I u soudu se máte možnost odvolat.
Neberte to prosím jako nadržování alkoholikům. Ale snažím se nás všechny brát jako lidi a ne jako odpadlíky. A před každým, který se dobrovolně rozhodl s touto nemocí bojovat, smekám.
Upadnout může každý a strašně to bolí. A já všem přeju, ať mají sílu se zvednout a jít dál.
A teď říkám ano, podepsala, podepsala s výstrahou, že tato možnost je jen jedna.
Alena
alena
Senior Boarder
Příspěvky: 50
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13732
Re: POZOR na tento stát kde žijeme ČR !!! Před 10 rok, 11 měsíce  
Aleno, asi jsi mně nepochopila.Jestliže je na to zákon, musí ho všichni lékaři dodržovat.Také se mně to moc nelíbí, ale je nutné také chránit ty střízlivé, děti......prostě doktor dostane hlášení, že člověk zdrhne z léčení, nepřijal ho, a léčebna to nahlásí dál.A i ten, co absolvoval celé léčení, se nemusí bát, stačí přezkoušení, a je to.Lékaři , léčebny musí, dodržet zákon, a nemá cenu tady diskutovat, jestli ano, nebo ne.Zákony by se snad měly dodržovat, ne?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13733
Re: POZOR na tento stát kde žijeme ČR !!! Před 10 rok, 11 měsíce  
Tento zákon platí pro všechny léčebny, lékaře!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13735
Re: POZOR na tento stát kde žijeme ČR !!! Před 10 rok, 11 měsíce  
Já jsem Tě Libo pochopila dobře, vím, že takový zákon existuje. Nemám ho však úplně prostudovaný, jak, co, kdy , s kým, na jak dlouho?
Jistě, musíme chránit střízlivé, děti... Ale myslíš, že ti řidiči, kteří sednou za volant opilí, jsou ti, kteří se šli dobrovolně léčit? Není to trošku jinak?
Já jsem proti škatulkování. Nemyslím si, že by každý alkoholik měl mít stejnou léčbu. V Bohnicích na ženském oddělení si to evidentně myslí. Je to podle mě zkostnatělost,
když to přeženu, tak něco ve smyslu dřívější léčby psychicky narušených pacientů - zavřít a případně přikovat řetězem.
Jak se má pak člověk vrátit do normálního života, když má stigma, které mu nikdo nechce odpárat?
Něco je někde špatně. Jak už jsem psala dřív,přinejmenším polovina pacientek v Bohnicích tam zůstala po celou dobu ne proto, aby se dál léčila, ale proto, že si z různých důvodů
tuhle léčbu "dobrovolně-nedobrovolně" musela odsedět.
Byla tam paní, která po šesti týdnech podala reverz, protože měla pocit, že se v léčebně již nic dalšího o své nemoci nedozví a další navlékání korálků a neustále se opakující četba kapitol téže knihy jí už nic nepřinese. Pane, ta letěla!
Naházet věci do tašky a alou, bez rozloučení s kýmkoliv. Naštěstí byla v důchodu, tak to pro ni nebylo likvidační.
Myslíš si opravdu, že tohle je dobře?
Já tedy NE.
Alena
alena
Senior Boarder
Příspěvky: 50
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13736
Re: POZOR na tento stát kde žijeme ČR !!! Před 10 rok, 11 měsíce  
Víte co je bomba?U prahy je léčebna a má super výsledky ale hradíte si to sami cca 60000 ale!NIKDE nejste vedení Nikde to neposílají a léčba trvá 33 dní!hold kdo má prachy tak to jde i jinak!!!!!!
petr1969
Fresh Boarder
Příspěvky: 12
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13738
Re: POZOR na tento stát kde žijeme ČR !!! Před 10 rok, 11 měsíce  
Aleno,
nechtěla jsem Vás nijak urazit a považovat Vás za odpadlíka-naopak, jako letitá alhoholička(momentálně abstinující) určitě vím jak je složité si ten problém vůbec přiznat.Taky jsem to zvládla a taky jsem na sebe pyšná, ale pořád tvrdím, že zákony se dodržovat musí.Liba má pravdu,alkohol za volantem je nebezpečí!A žádný soudný doktor to nemůže posvětit.Nemluvím ze své zkušenosti, já jsem si nikdy řidičák nedělala(ne kvůli alkoholu, ale nejsem vůbec technický typ a nikdy bych ho neudělala a pokud ano, tak bych stejně nejezdila).
Stejně tak jsem nikdy nebyla v žádné léčebně,takže opravdu nemohu soudit.Pomohla mi moje obvodní lékařka,které jsem se svěřila(taky mi to trvalo hodně dlouho,než jsem se k tomu odhodlala,znala jsem jí léta a strašně jsem se styděla jí to přiznat.Dneska vím, že mi pomohlo i to přiznání.Každý z nás má stejný problém, ale jiný příběh.
Tak tolik z mé strany,mějte se hezky!
Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13739
Re: POZOR na tento stát kde žijeme ČR !!! Před 10 rok, 11 měsíce  
Nemá cenu tuto diskusi dál rozvádět..Nikdo si nemůže dovolit odebrat někomu řidičák, jenom že je alkoholik.
Pokud pod vlivem nejezdí je to jeho věc, pokud pod ním jezdí až ho chytnou tak at mu ho vezmou.Co u nás na silnicích jezdí za dobytek a jsou v pohodě?Takže radši nikam nechodit, co ví nákej doktůrek co je to bejt záv islej na chlastu, ví kulový, max. co si někde přečet ve škole, to je k ničemu.Končím s diskusí o ŘP, nikdo si nemůže dovolit někomu "preventivně" něco odebírat, pokud nic nespáchal..To by mě taky mohli preventivně zavřít na 10 let za krádež kamionu s vodkou, co kdybych jí někdy proved
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13740
Re: POZOR na tento stát kde žijeme ČR !!! Před 10 rok, 11 měsíce  
Jinak Aleno, s vámi 100% souhlasím !! Petr
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...27
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter