Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Alkohol a sázky
#7387
Alkohol a sázky Před 12 rok, 4 měsíce  
Ani nevím jak začít a proč sem vlastně píšu. Asi to potřebuji ze sebe dostat a možná někdo s podobnými zkušenostmi poradí..ale pomoci si stejně musím sám. Budu psát jak mi to přijde na jazyk, tak kdyžtak promintě rozháranost, možná nesrozumitelnost toho co píšu. Je mi 30 let, mám rodinu, 3 děti, dobře placené zaměstnání, sportuji, mezi lidmi jsem byl vždy oblíbení a bezproblémový....takový ten člověk, co se mu vše daří...rodina, práce, děti...lidé si za mnou chodí pro radu, pomoc, energii... Já sám nechci nikoho svými problémy otravovat, tak to má v sobě. Můj celkem pravidelný den je takový, že ráno se před prací zastavím v non-stopu na 2 pivka a panáčka, potom žvýkačka, parfém, jdu do práce, kde nikdo nic nepozná, po práci si dám po cestě domů během hodinky (pospíchám a nechci aby to bylo manželce podezřelé kde jsem tak dlouho) tak 4, 5 piv - parfém, žvýkačka - manželka doma nic nepozná, doma si po příchodu dám ještě panáčka, popřípadě večer otevřeme s manželkou víno...někdy mám ráno problém s tím, co jsem večer říkal nebo slíbil, že ten den udělám, ale nikdo nic nepozoruje. V noci se pravidelně budím kolem 2 hodiny, propocený a nemůžu dál spát. Tak se převaluji a přemýšlím, že takto to dál nejde. Takto to pravidelně chodí během pracovních dní. O víkendech bývají větší akce s přáteli, kde si dám alkoholu ještě více. Prostě mi to chutná a je to pro mě odreagování a světlý bod mezi prací a šrumcem doma. Dneska ráno jsem si dal svoje klasické 2 pivka a je mi příjemně, díky tomu možná i píši sem. Už mnohokrát jsem si řekl, že přestanu pít, ale nemám vůli, nejde to, mám na to chuť a těším se na to jak dítě na Vánoce, i když vím, že se tím ničím. Ale nikdo nic nepozoruje, doma, v práci....tak vlastně o co jde....jsem na tom vlastně dobře, nejsem ten co by se válel někde opilej po zemi...tím se vždy konejším a uklidňuji. Do toho všeho mám velké dluhy ze sázení. Ne automaty, ty mě nikdy nelákaly a ani na ně nemám čas, ale sázení a zápasy. Sázel jsem od 15 let, asi před 5 lety jsem zjistil, že mám s tím problém, prohrával jsem celkem velké částky, půjčoval si a nakonec začal chodit do klubu AG - manželce jsem se přiznal, že mám stotisícové dluhy a ještě pár let je budu vyrovnávat, chodil jsem do AG, manželka mi odpustila s tím, že ještě jednou a končíme. Rok jsem abstinoval, ale nyní už zase sázím. Za poslední rok jsem prohrál tak 500 tisíc. Musel jsem si rozpůjčovat a jelikož pracuji s financemi, tak i v práci mám sekyru 300 tisíc. Jestli to zase brzy nevyrovnám (nevím, jestli mi ale někde ještě vůbec půjčí), tak brzy mohu být ve vězení. Nikdo nic netuší, doma, v práci, rodina, přátelé....a já jsem stále "v pohodě" a ostatním pomáhám a dodávám sílu a dobrou náladu. Pořád si říkám, naposledy vsadím velkou částku, už to musí vyjít, vyhraji, všechno vyrovnám.......jsem na cestě do pekla a nevím, jestli už tam nejsem. Nevím, co dál. Máme 3 děti, dcerka je tělesně postižená, manželka s ní každý den cvičí Vojtovu metodu, je unavená, na pokraji sil, já nemohu odejít ani na den pryč, do léčebny, sama by to nezvládla a taky by se mi mohla brzy složit...co moje děti, když jedu na služební cestu na 2 dny mimo domov, tak mi pláčou do telefonu, že se jim stýská.....mám strach, že až to všechno praskne, že mě manželka opustí...nechci o ni ani o děti přijít...ale nevím jak dál.
Pavel

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7388
Re: Alkohol a sázky Před 12 rok, 4 měsíce  
Pavle, až to praskne!!Do léčebny jdi a hned!Věř, že rodina přežije,nelži si a nevymlouvej se"milující Taťko".Co budou dělat, až Tě zavřou, až padneš na dno i s chlastem, jsi už blízko!Léčebna!!!Pak začít znova, žít!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7390
Re: Alkohol a sázky Před 12 rok, 4 měsíce  
Ahoj Pavle,
přeji Ti, aby si našel sílu se přiznat a situaci řešit, ona se totiž sama nevyřeší a spěješ sám víš kam. Řeš to dokud máš zbytky zdravého rozumu. Já svou situaci před rokem neunesl a pokusil se o sebevraždu. Neměl jsem sice vlastní rodinu, žil jsem a žiji sám, ale měl jsem problémy s alkoholem, spoustu dluhů a pořád čekal na zázrak, až jednoho dne, jsem to chtěl všechno vzdát. Najdi sílu situaci řešit, já strávil 4 měsíce na léčení a žiji nový život. Dluhy z minulosti jdou sice se mnou, nicméně řeším svou situaci střízlivý a při smyslech. V rozpoložení v jakém jsi ty a které si dokážu představit máš jedinou možnost se ke všemu přiznat a nejdříve zachránit sebe. Držím Ti palce a hodně sil v nelehké situaci. Lukáš
Lukáš
NSJK
Senior Boarder
Příspěvky: 47
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž kazikl157 Místo: Týn nad Vltavou
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Mějte se hezky a hlavně střízlivě
 
#7403
Re: Alkohol a sázky Před 12 rok, 4 měsíce  
Díky za vaše názory. Já vím, že musím přestat...stále se snažím sám sobě říkat, že až to bude opravdu nejnutnější, tak s tím přeci dokážu přestat....ale dnes ještě ne, naposledy si dám něco na pití a utlumím svoje starosti, bude mi dobře a začnu od zítřka, nebo příští týden, nejlépe na nový rok....vím, že teď je důležité s tím přestat, ale když se půjdu léčit, tak to se mnou půjde celý život, rodina, práce, přátelé, rodina od manželky, ti se na mě budou koukat skrz prsty, všichni to budou vědět, jak to říci doma, manželce, dětem...jak jim toto vysvětlit, že se pár měsíců neuvidíme. Co jsem si natropil, to musím vyřešit....ale zatím to jsou jen a jen slova, na praktické řešení zatím nemám. Zní to blbě a tím přiznávám, že jsem prostě slaboch, ale někdy si říkám, ať už to praskne, ať je to venku a začnou se věci nazývat pravými jmény...ale sám to říci nedokážu.
Pavel

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7404
Re: Alkohol a sázky Před 12 rok, 4 měsíce  
Lukáši, prosím tě, mohl by jsi mi ještě napsat, jak to probíhá prakticky. Kdybych se chtěl jít léčit do léčebny, to tam musím zavolat a objednat se, nebo to musím řešit přes svého praktického lékaře (což bych tedy nerad), nebo tam mám prostě přijít? A kam, mám problémy se sázením i alkoholem, a každá léčba je určitě specifická...jestli mi někdo může poradit z vlastní zkušenosti, tak budu moc rád.
Pavel

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7405
Re: Alkohol a sázky Před 12 rok, 4 měsíce  
Pavle!Skonči hned!K lékaři musíš jít, aby Tě doporučil do léčebny, může obvodní nebo psychiatr.O léčebně vím víc než Luky, takže-obě závislosti budeš léčit najednou, výhoda!!!Záleží, do které léčebny půjdeš, Červený Dvůr- nejlepší- trvá 3-4 měsíce, Havlíčkův Brod 6 měsíců......a není ostuda se léčit, ostuda je lhát sobě, rodině, známým, vršit víc a víc starostí, průšvihů.Stejně se to dozví, bude je to mrzet, když jim to oznámí někdo cizí.Tam Ti můžou poradit i s osobním bankrotem, co dělat s dluhy, dochází tam probační pracovník.Už je fakt čas něco podniknout, co nejdřív.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7408
Re: Alkohol a sázky Před 12 rok, 4 měsíce  
Ahoj Pavle,
opravdu bys to měl řešit hned. Takhle já to odkládal několik měsíců a na konci mi prostě došly síly a jednoho dne mi můj mozeček řekl, že je konec. Co se týče léčebny, má lepší informace opravdu Líba já absolvoval léčbu schizofrenie v Dobřanech, alkohol je podle doktorů až můj druhý velký problém, takže se léčím ambulantně antabusem a navštěvuji AA. Zároveň řeším osobní bankrot a po roce vyřizování mi to předevčírem soud schválil, takže se to dá zvládnout. Hlavně začni co nejdřív situaci řešit a nečekej až to za Tebe udělá někdo jiný. Moc pochybuji, že v tvém okolí nikdo o ničem neví. O mě to věděli všichni, jenom se každý bál zeptat se mne z očí do očí a já se do poslední chvíle tvářil, že jsem děsně nad věcí. Nebyl. Držím Ti palce a přeji sílu přiznat se....Zdraví Lukáš
Lukáš
NSJK
Senior Boarder
Příspěvky: 47
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž kazikl157 Místo: Týn nad Vltavou
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Mějte se hezky a hlavně střízlivě
 
#7410
Re: Alkohol a sázky Před 12 rok, 4 měsíce  
Libo i Lukáši, děkuji vám. Mějte se moc hezky.
Pavel

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7411
Re: Alkohol a sázky Před 12 rok, 4 měsíce  
Můj bývalý manžel měl také manželku, děti a skvělou práci.Promoval s červeným diplomem.. Byl "v pohodě", do hospody chodil jen pro zábavu, kam mizely všechny peníze mi nikdy nevysvětlil. Rozvedla jsem se s ním, abych ochránila děti před návštěvami exekutorů. Odstěhoval se, uražen, že není alkoholik...Půjčil si od všech lidí, které znal, až už nebyl nikdo, kdo by mu půjčil..Předtím ještě vybral dětem konta a kasičky... I tak na něj děti vzpomínají s láskou, když mu jdeme dát květiny na hrob...Až po jeho smrti jsem se dozvěděla, že kromě toho, že byl alkoholik, byl i gambler...
Opravdu Vám přeji, aby Vaše manželka a děti nikdy tuto bolest nepoznaly..
Sára

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter