Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Pomoc prosím!
#7365
Pomoc prosím! Před 12 rok, 3 měsíce  
Ráda bych Vás všechny zkušené požádala o radu.Jsem sama s dětmi. Musela jsem se rozvést, můj bývalý manžel byl alkoholik.Před časem spáchal sebevraždu.Dalo by se říct, že to by pro mne mohlo být velkým varováním. Ale to ne, já jsem pod tíhou všech příšerných událostí začala pít taky.Rozhodla jsem se, že svůj problém musím řešit, kdyby se to děti dozvěděly, asi by je to po všem tom utrpení zabilo. Asi si umíte představit, jak strašně mi je a vůbec nechápu, jak jsem to po tom všem mohla dopustit.Piju tajně doma, každý den si cvaknu. Nepiju do němoty, ale musím se napít každý den..Když jdu jednou za čas ven, nedokážu vůbec přestat, zpiju se jako dobytek.Chodím do velmi dobré práce, starám se o sebe. Ještě nejsem na dně, ale když něco neudělám, budu tam brzy...Budu se léčit - udělám to pro sebe i svoje děti. Chtěla bych zkusit ambulantní léčbu. Můžete mi poradit, jestli to pomáhá, když tam jen docházíte? Taky mi prosím napište, co pijete, když nepijete..Včera jsem se rozhodla s tím skončit. Tak jsem byla naštvaná, že jsem hodila láhev z okna. Nerozbila se, ale ráno tam nebyla. Asi je na tom někdo podobně jako já..Dnes vůbec nepiju, je mi špatně,mám úzkosti, je mi strašně smutno. Uvařila jsem si meduňkový čaj, ale najednou je u mě obrovský pocit prázdnoty:-(..
Sára

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7366
Re: Pomoc prosím! Před 12 rok, 3 měsíce  
Ahoj, já mám taky problém s alkoholem. Myslím, že ambulantní léčení může pomoci, zvlášť, pokud nemáš ještě příliš silnou závislost. Já jsem zatím na žádném léčení nebyl, jen párkrát na terapeutické skupině.Zkus třeba nechat si napsat Antabus, ten by tě měl odradit (ale má nějaké nežádoucí účinky). Hodně lidí taky doporučuje Anonymní alkoholiky. Jinak pokud nepiju alkohol, piju hodně čaje - černý, zelený i bylinkový.
David

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7367
Re: Pomoc prosím! Před 12 rok, 3 měsíce  
Ambulatně můžeš chodit k psychiatrovi, psychologovi, na antabus, ale opravdu zkus AA.Jistě máš poblíž bydliště, tam najdeš zázemí, přátele, kteří si své s alkoholem prožili, najdeš pomoc....nic si nevyčítej, jen už nepij.Buď ráda, že zatím žiješ, máš práci, děti možná!!nic neví.O vše můžeš rychle přijít, asi to víš.Sáro, neváhej a jdi na AA.Dnes pij vodu, jez ovoce, vitamíny, jdi ještě ven , na procházku, aby se Ti lépe usnulo, zkoušej myslet na něco hezkého, neřeš, že nebudeš pít!Přeji Ti výdrž.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7369
Re: Pomoc prosím! Před 12 rok, 3 měsíce  
Jsou v našem městě, ale je tam jen jedna hodina týdně..Líbo, strašně se bojím, že mě tam někdo uvidí..Jsme malé město, bojím se o práci, nebo že to někdo řekne dětem.
Sára

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7370
Re: Pomoc prosím! Před 12 rok, 3 měsíce  
Měl tam být smutný smajlík, je mi příšerně...Mám dojem, že mi praskne hlava..Brečím a nevím, kudy kam...Moje milovaný děti, musím to zvládnout...Jdu ven se psem, ještě že někdo sebral tu včera vyhozenou láhev...
Sára

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7371
Re: Pomoc prosím! Před 12 rok, 3 měsíce  
Ahoj Sáro,..
i já jsem se bála, že na AA potkám někoho "známýho" nebo prostě že mě někdo uvidí někde poblíž místa, kde AA bývají.
...ale už mě to naštěstí přešlo...
Víš, na AA se říká, že koho jsi tam viděl a co bylo na mítinku řečeno zůstává tam a nevynáší se ven. Což člověka dost uklidní (nebo teda mě na začátku, když jsem tam začala chodit neskutečně uklidnilo)..
Ivana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7376
Re: Pomoc prosím! Před 12 rok, 3 měsíce  
Ahoj Sáro,
také jsem se bál svěřit komukoliv se svým problémem, nevěřil jsem kdysi nikomu, byl jsem úplně sám. Přeji Ti, aby jsi našla sílu zajít k lékaři, na AA, najít lidi, kteří jsou na tom stejně a chápou Tě. Je to velká pomoc, bez které to člověk sám nezvládne. Věřím, že to jednou dokážeš, jen nedávej na předsudky ve své hlavě. Zkus to, neboj se. Držím palce Lukáš
Lukáš
NSJK
Senior Boarder
Příspěvky: 47
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž kazikl157 Místo: Týn nad Vltavou
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Mějte se hezky a hlavně střízlivě
 
#7377
Re: Pomoc prosím! Před 12 rok, 3 měsíce  
Sáro, nemysli si, že to na Tobě nikdo nepoznal, že piješ, ze slušnosti mlčí.Klidně zalži, že tam jdeš, jen omrknout, co je to za partu, jestliže tam potkáš známého, může mít ty samé strachy, jako Ty.Nejlepší je , říct pravdu!"Nějak se bojím, že mě alkohol dostává, radši chci s tím něco dělat, dokud je čas!"Kdo Tě má rád, to pochopí a podpoří Tě, Tobě se moc uleví, uvidíš, a ti ostatní Ti nikdy nepomůžou, tak na ně kašlat!!!!Přeji Ti sílu, a zajdi tam, pozdravuj ode mě.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7380
Re: Pomoc prosím! Před 12 rok, 3 měsíce  
Všichni jste úžasní..Moc Vám děkuji za podporu..Ještě jsem telefon nezvedla, ale začíná mi být jasné, že tam najdu stejně skvělý lidi,jako jsou tady..Milá Líbo, musím přiznat, že i když Vás neznám, tak Vás obdivuji a velmi si Vás vážím..
I když dost mě vyděsilo, že jste napsala, že to lidi o mě nejspíš ví, jen taktně mlčí..Jak se pozná alkoholička, která jen tiše doma večer popíjí, do práce přijde včas a připravená?Myslela jsem si, že jsem neodhalitelná:-))
Dnes se musím přiznat - noc byla hrozná a ráno se mi poprvé v životě klepaly ruce a měla jsem pořád vyschlo v krku. Teď už jim je to všem asi jasné. Hlavně poté, co jsem zrušila účast na vánočních večírcích. Docela mě bavilo, jak zírali.
Tím jsem začala dělat první krůčky ke střízlivosti - dnes jsem byla nakupovat a koupila jsem hruškový mošt, isotonik - alkohol jsem obešla obloukem. Večer místo popíjení jsem byla na masáži..
2 dny abstinence, vím že to je prdlajs, ale i výstup na měsíc začal prvním krokem..Btw. heřmánkový čaj je výborný...Dobrou:-))
Sára

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7416
Re: Pomoc prosím! Před 12 rok, 3 měsíce  
Sáro,

přeji Ti pevnou vůli, už kvůli dětem. Drž se.

Světlana
Světlana
Junior Boarder
Příspěvky: 27
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter