Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...31
Dolů
Téma: Detox
*
#60817
Detox Před 3 rok, 1 měsíc  
Ahoj všem a děkuji, že takováto skupina/komunita funguje. Protože jsem nevěděla, kam se obrátit.

Nastupuji na konci března na detox. Detox odkládaný opakovaně (párkrát mnou samotnou, párkrát okolnostmi v práci a mou nejistotou k tomu) Jsem už teď, poprvé ve stadiu, kdy vím, že je to buď detox nebo nic. Vím, že teď už nastoupím, ale tím, že už jsem se smířila nastupuje pomalu panika. Co mě čeká. Na co se připravit. Jsem vůbec alkoholik? Nemám to jen těmi roky nějak pomatené v hlavě, nebo není moje okolí na omylu? Třeba tam ani nepatřím. Já doufám, že tam třeba nepatřím, ale stejně s tímhle pocitem je tak hluboká panika, že to tak proste je. Že jsem roky neměla střízlivý den a můj cely denní program, cokoliv co dělám se podřizuje alkoholu.

To jsem se trochu zapletla do osobních věci, ale to co bych teď potřebovala vědět je právě to, co mě čeká. Do čeho jdu. A je reálné, že tam budu pouze 7 dni a mohu odejít do programu ambulantní léčby a vrátit se po tom týdnu plně do práce, která je psychicky a fyzicky náročná ? Bojím se teď anonymity, ale pracuji na ARO oddělení

Za jakékoliv příspěvky budu vděčná. Opravdu
Eliška
Expert Boarder
Příspěvky: 86
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#60820
Re: Detox Před 3 rok, 1 měsíc  
Ahoj s detoxem nemám vůbec zkušenosti, ale mám nakoukáno jako alkoholik mnoho dokumentů a co vím, detox je jen na přípravu, aby byl člověk stabilizovaný a mohl začít léčbu. Pokud denodenně roky piješ a nějak se Ti nedaří přestat, tak za týden se nic nezmění, je to strašně krátká doba, možná i proto je léčba 3 měsíce a říká se, že to těžké začíná až po léčbě. Vím, že se třeba často nasazuje medikace a jak sestra víš, že než zaberou nějaké léky, tak to trvá třeba x týdnů. Ale vyčkej určitě se Ti tady ozvou ti, kteří si tím prošli a sdělí zkušenosti/realitu. Drž se a držím palce.
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#60821
Re: Detox Před 3 rok, 1 měsíc  
Děkuji za názor. Teď právě tak nějak celý týden hledám a koukám. Dokumenty a všechno. Ale co je a není realita. Nevím.
Bojím se právě toho, že týden nic závratneho neudela a vrátit se do toho co je v práci bude horší, než jak to je teď. Proto chci i vědět, na co se připravit. Co dělat aby to bylo k něčemu
Eliška
Expert Boarder
Příspěvky: 86
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#60822
Re: Detox Před 3 rok, 1 měsíc  
Jsem vůbec alkoholik? Nemám to jen těmi roky nějak pomatené v hlavě, nebo není moje okolí na omylu? Třeba tam ani nepatřím. Já doufám, že tam třeba nepatřím, ale stejně s tímhle pocitem je tak hluboká panika, že to tak proste je. Že jsem roky neměla střízlivý den a můj cely denní program, cokoliv co dělám se podřizuje alkoholu.

Myslíš, že sa okolie mýli, ak sama napíšeš, že roky si nemala triezvy deň? A čo si mám predstaviť pod tou panikou? Ako by to zmenilo tvoj život, keby si bola alkoholik? Čo si ty vlastne predstavuješ pod slovom alkoholik? A kto vlastne rozhoduje o tom, či si alebo nie si alkoholik?

Viem, tých alkoholikov som tam natrepal požehnane. Ale skús porozmýšľať, či okolie nemá pravdu, že už je toho alkoholu cez čiaru.

A ešte otázočka. Skúšala si niekedy prestať piť sama?

No a k detoxu. U nás na Slovensku detox trvá cca 2 týždne. Je to obyčajný pobyt na psychiatrii. To je akurát čas na vytriezvenie. Či detox niečo zmení rozhodneš ty sama.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#60823
Re: Detox Před 3 rok, 1 měsíc  
Není zač. Jak jsem psal, to je jen, co jsem nakoukal, ono reálná zkušenost je přeci jen něco jiného. Ale představuji si to tak, že někteří jdou na detox ještě s alkoholem v krvi mnohdy. Přestanou pít a pokud jsou v nějakém tahu, tak dostanou nějakou medikaci, aby to zvládli a ty absťáky byli snesitelné. A teď asi záleží na tom, jak dlouho a v jakém množství člověk pije. Jak je to u Tebe? Každopádně tak či tak, týden je prostě nic, ale byli tady i lidé, kteří pili ve velkém a zmákli to sami, ale těch je málo. Jednodušše jestli se někdo člověk propije do závislosti, tak nemůže čekat, že za týden se vše změní jako mávnutím kouzelného proutku, tak to bohužel/bohudík pro nás nefunguje.
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#60824
Re: Detox Před 3 rok, 1 měsíc  
Nevím, jestli se okolí mýlí či ne. Myslím, že podle toho co oni považují za normální. Já vím, že není normální pít každý den. Tak jsem nepila vždycky. Na začátku, když jsem se napila, nedokázala jsem přestat a skončila většinou až v bezvědomí. Roky v Americe s mým otcem mě naučili pít pravidelně po menších dávkách. Tak, abych začala fungovat v práci, ve společnosti, nebylo poznat, že bych měla něco v krvi. Teď už je to tak, ze abych fungovala, musím mít něco v krvi. Klapku mám jen z vyčerpání. Zodpovědnost k práci je, ale víceméně vždycky byla a bude na úkor alkoholu.
Můj otec je fungující alkoholik nehodlající nic měnit, protože mu to pomáhá fungovat v životě. Můj strýc je dlouhé roky léčený alkoholik, který je konečně šťastný. Já slovo alkoholik nenávidím z důvodu, že je to někdo, kdo nedokáže pít jako normální lidi a bud alkoholik bude anebo bude nadosmrti abstinent.
Zkoušela. Nepit víc jak jeden den ? Ne. Přišly obtíže a raději se napiju, než riskovat, že nedokážu vstát z postele a fungovat
Eliška
Expert Boarder
Příspěvky: 86
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#60825
Re: Detox Před 3 rok, 1 měsíc  
Michal napsal:
Není zač. Jak jsem psal, to je jen, co jsem nakoukal, ono reálná zkušenost je přeci jen něco jiného. Ale představuji si to tak, že někteří jdou na detox ještě s alkoholem v krvi mnohdy. Přestanou pít a pokud jsou v nějakém tahu, tak dostanou nějakou medikaci, aby to zvládli a ty absťáky byli snesitelné. A teď asi záleží na tom, jak dlouho a v jakém množství člověk pije. Jak je to u Tebe? Každopádně tak či tak, týden je prostě nic, ale byli tady i lidé, kteří pili ve velkém a zmákli to sami, ale těch je málo. Jednodušše jestli se někdo člověk propije do závislosti, tak nemůže čekat, že za týden se vše změní jako mávnutím kouzelného proutku, tak to bohužel/bohudík pro nás nefunguje.

Když pominu období, kdy jsem pila do bezvědomí a do stavů, kdy se probudis na oddělení intenzivní péče, tak piji cca 5 let pravidelně (záleží na tom, jestli mám volno, před denní nebo po noční a je to v rozsahu láhev až 3 lahve vina, par piv, par drinků ) záleží jestli jsem doma s vínem nebo ve společnosti. Ale nejlíp se cítím a vždycky budu sama doma s láhví a více vína
Eliška
Expert Boarder
Příspěvky: 86
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#60826
Re: Detox Před 3 rok, 1 měsíc  
Eliško, podle toho,co píšeš asi sama víš, že za týden se nic nezmění. A vzhledem i k Tvoji práci by nebylo možné po týdnu detoxu po několikaletém denodennim pití vykonávat tak zodpovědnou práci, proč týden? Proč tomu nedáš čas, dokud nebudeš ok. Možná Ti teď přijde nějaké 3-4 měsíce jako dlouhá doba, ale za lepší budoucnost to stojí.
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#60827
Re: Detox Před 3 rok, 1 měsíc  
Michal napsal:
Eliško, podle toho,co píšeš asi sama víš, že za týden se nic nezmění. A vzhledem i k Tvoji práci by nebylo možné po týdnu detoxu po několikaletém denodennim pití vykonávat tak zodpovědnou práci, proč týden? Proč tomu nedáš čas, dokud nebudeš ok. Možná Ti teď přijde nějaké 3-4 měsíce jako dlouhá doba, ale za lepší budoucnost to stojí.

Nemůžu si dovolit takové volno v práci
Druhá věc je, to bych ani nezvadla. Byt zavřená
Jen vystrizlivet. Zjistit jak fungovat strizliva bez nutnosti se napít
Eliška
Expert Boarder
Příspěvky: 86
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#60828
Re: Detox Před 3 rok, 1 měsíc  
píšeš "..BEZ NUTNOSTI se napít".

takže absťáčiky?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...31
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter