Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Léčebna Havlíčkův Brod - Jihlava - zkušenosti?
#52510
Léčebna Havlíčkův Brod - Jihlava - zkušenosti? Před 5 rok, 3 měsíce  
Zdravím, mám čerstvě přítelkyni v Havlíčkově Brodě. Nejprve Byla týden na 7a, kde měla pohodu a klídek, ode dneška je na pavilonu 5, kde se léčí se závislostí na alkoholu. Nicméně dnes jsem ji volal a byla dost zoufalá z toho, jaky tam je program, že je málo návštěv, jen o víkendy a oan až za 14dnů, na 7a mohla denně návštěva. Že prý tam skoro nikoho nepouští po těch 3 měsících, ale až 6ti, nebo odejde sám na reverz dříve, že to tam hodně holek zabalilo třeba po dvou třech týdnech, že ten režim nedávají psychicky.

Byl jste tam někdo a jak to tam chodí? Jsou tam nějaké terapie i s rodinou? Pouštějí i domu během léčby? Prý ji spolupacientky řekli, že ne. Na webu mají, že ano.

Potřebuji ji nějak uklidnit, chce do Jihlavy, kde byl známý a prý to tam chodí jinak.

Máte někdo zkušenost z Havl Brodem nebo Jihlavou? Nechci aby to vzdala, ale potřebuji mít taky jistotu, že to tam funguje nějak rozumně. Taky pro mě nění lehké být bez ní. Chci nějaký info od lidí co mají osobní zkušenost.

Poradí někdo? Děkuji
Evzen Oněgin
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52513
Re: Léčebna Havlíčkův Brod - Jihlava - zkušenosti? Před 5 rok, 3 měsíce  
Ahoj, zkušenost nemám, ale brala bych to jako nutné zlo. I těch 6 měsíců, jestli je to potřeba.
Jde přece o to, aby se zbavila alkoholu a to není jako jet do lázní. Vydrž a pak ji budeš mít zpátky.
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52515
Re: Léčebna Havlíčkův Brod - Jihlava - zkušenosti? Před 5 rok, 3 měsíce  
Ahoj, já jsem tedy kompetentní přispěvatel, byla jsem v HB i v Jihlavě

Jihlava byla má první léčba a vzpomínám na ni jen v dobrém, ale i možná proto, že mi najednou bylo po dvou letech denního pití a absťáků DOBŘE, byla jsem mezi lidmi a byla jsem tam šťastná. Jihlava je léčebna s měkčím řádem, hlavně je to otevřené oddělení, kde můžeš do nádherného parku, kde je prodejnička i kavárna, brzy jsou tam vycházky apod.

Když jsem přišla do HB, myslela jsem, že to tam nevydržím. Naprosto zoufalá jsem si odškrtávala den po dni, tam je to opravdu pakárna, uzavřené odd., pro ženy jen dva pokoje, takže spíš třeba se sedmi dalšími, mezi ženskými tam byly časté konflikty a pomluvy, protože když tě zavřou se 14 ženskými a musíš s nimi být ve dne v noci... no síla. Také mi tam chyběl telefon, tam se smí volat jen zvenku na pevnou linku, hovor 10 minut, telefonuješ a kolem chodí jak drábové ostatní ženské a hlídají, abys nepřekročil limit. Obecně je HB léčebna tvrdého, tzv. Skálova typu, režim jak prase, za všechno trestné body, terapie náročná, musí u tebe vidět vývoj a pak můžeš postoupit do dalších fází léčby, kdy v 2.fázi můžeš na vycházky do města např. Já byla v 1. fázi dva měsíce, tj. celou dobu zavřená, max.procházky po areálu hromadně se sestrou, myslela jsem, že zešílím. Je tam i spousta nesmyslných nařízení, které tě hrozně s..ou, ale pochopíš až když vylezeš, že je to záměr, příprava na život venku, kde jsou taky věci, které ti připadají nesmyslné, tak aby ses nenechal vytočit.

CO JE ALE HLAVNÍ! HB má určitě lepší výsledky v léčbě, je to tvrdý, náročný režim i náročné terapie, úkoly, postupy... Pro pacienta je to pakárna neskutečná, ale pokus se ji přemluvit, ať tam vydrží, bude mít pak o hodně větší šanci na abstinenci. Jestli to myslí s nepitím vážně, ať tam vydrží!!!

Nechci tady psát litanie, kdyby tě něco ještě zajímalo, ptej se, ráda odpovím.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52516
Re: Léčebna Havlíčkův Brod - Jihlava - zkušenosti? Před 5 rok, 3 měsíce  
No, ještě musím dodat, že mně ani J. ani HB nepomohly, v HB jsem se dokonce ožrala už na nádraží při cestě domů. A to jsem v HB byla pět měsíců. Ale já jsem takový komplikovaný případ.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52518
Re: Léčebna Havlíčkův Brod - Jihlava - zkušenosti? Před 5 rok, 3 měsíce  
Co člověk musí dělat, aby se dostal do druhé fáze léčby. Je možnost se zapojit do rodinné terapie, jako jinde? Že třeba absolvuji několik dnů léčby s ní?
Evzen Oněgin
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52519
Re: Léčebna Havlíčkův Brod - Jihlava - zkušenosti? Před 5 rok, 3 měsíce  
Na webu píší, že pouští i domů, behem léčby. Je to reálný?
Evzen Oněgin
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52520
Re: Léčebna Havlíčkův Brod - Jihlava - zkušenosti? Před 5 rok, 3 měsíce  
Nemam zkusenost lecebnou v Jihlave a ani Hlav. Brode, ale neni nejlepsi reseni do lecebny zavolat, pripadne zajit a poptat se na aktualni informace?

Maji-li podobny system jako v Bohnicich (bez mobilniho teelefonu, moznost volat z pevne linky jednou tydne pod dozorem, vychazky do oplocene zahrady jen ve druhe stupni), pak v Bohnicich bylo mozne na tretim stupni zadat o propustku domu - nejdrive jen od rana do vecera ,p odruhe pres noc.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53845
Re: Léčebna Havlíčkův Brod - Jihlava - zkušenosti? Před 5 rok  
Evzen Oněgin napsal:
... Nejprve Byla týden na 7a, kde měla pohodu a klídek, ode dneška je na pavilonu 5, kde se léčí se závislostí na alkoholu. Nicméně dnes jsem ji volal a byla dost zoufalá z toho, jaky tam je program, že je málo návštěv.... že ten režim nedávají psychicky.
......nechci aby to vzdala, ale potřebuji mít taky jistotu, že to tam funguje nějak rozumně. Taky pro mě nění lehké být bez ní. ....


Ahoj,
7a je tzv. detox = přijímací oddělení, ta pravá léčba začíná až potom.
Na návštěvy ze začátku zapomeňte, jste na psychiatrii ne na "ozdravném pobytu v lázních" , že je na začátku pobytu z toho psychicky fprdeli je normální a chce jinam, kde údajně není taková pakárna..... tak to má (měl) asi každý - a koukám že Jihlava je tím "vyhlášená".
No jak na nás alkoholiky, toxíky a gamblery "kouká" personál nemocnice kraj od kraje nevím, ale "klanět" se nám asi nikde nebudou....
Většinou je léčebný pobyt koncipován tak, aby to byla "pakárna" .... teda ŘÁD a POŘÁDEK a člověk se tam už nikdy nechtěl vrátit....

a jistota, že to tam funguje nějak rozumně?
nevím co si mám pod tím "rozumně" představit, ale nepředpokládám, že by je tam po večerce zřízenci mlátili gumovou hadicí, nebo jim "ordinovali" elektrošoky až do zblbnutí...
pavel
Expert Boarder
Příspěvky: 126
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53883
Re: Léčebna Havlíčkův Brod - Jihlava - zkušenosti? Před 5 rok  
Reminiscence napsal:
No, ještě musím dodat, že mně ani J. ani HB nepomohly, v HB jsem se dokonce ožrala už na nádraží při cestě domů. A to jsem v HB byla pět měsíců. Ale já jsem takový komplikovaný případ.

To sis po celých 5 měsíců v léčebně plánovala, že jakmile odtud odejdeš, tak se ihned ožereš? Nechápu, proč jsi do té léčebny tedy vůbec chodila.
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53885
Re: Léčebna Havlíčkův Brod - Jihlava - zkušenosti? Před 5 rok  
..A co jako nechápeš? Co planovala,co to meleš?
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter