Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Ambulantní lecba
#49271
Ambulantní lecba Před 5 rok, 10 měsíce  
Dobry den,

pod vlivem depresi a problemu jsem se postupne propila k zavislosti.

Posledni mesice se mi deprese jeste zhorsily, nejsem schopna pracovat, nepomahaji prasky ani terapie. Alkohol mi drive pomahal, dokazal mi zvýšit sebevedomi, zlepsit naladu. Ted uz piju, abych nemela abstaky, ktere jsou silene.

Nemuzu jit, ale na leceni. Chtěla bych se zeptat, jak to probiha pri ambulantni lecbe.

Dekuji za odpoved.
Petra
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49280
Re: Ambulantní lecba Před 5 rok, 10 měsíce  
No neviem ako u Vás, ale ja som pred 2 rokmi len chodil na antabus pol roka. Výsledok bol nula bodov. Nevedel som o alkohole nič vtedy a podľa toho bol aj výsledok.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49282
Re: Ambulantní lecba Před 5 rok, 10 měsíce  
Krtek napsal:
No neviem ako u Vás, ale ja som pred 2 rokmi len chodil na antabus pol roka. Výsledok bol nula bodov. "Nevedel som o alkohole nič vtedy a podľa toho bol aj výsledok."
Krtko,

"čítať si už vtedy určite vedel, ale rozumel si aj prečítanému textu?"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49284
Re: Ambulantní lecba Před 5 rok, 10 měsíce  
Chybička se vloudila. Malo tam byť pred 20 rokmi. Vtedy som ešte netušil, kam to až dopracujem. A fakt som o alkohole veľa nevedel. Zvládanie cravingu som neriešil, ani som nevedel čo to je. Mal som chuť napiť sa, tak som sa napil. Čo som mal robiť? A nejaký absťak bol pre mňa cudzí pojem.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49298
Re: Ambulantní lecba Před 5 rok, 9 měsíce  
Zdravím manžel se léčil ambulantně, docházel k dr 2x týdně na Antabus a bral i antidepresiva.. Antabus vám dají nejdřív po testech na něj (to manžel absolvoval dřív v Opavě nebo po ní uz nevím) tak mu ho dr dala hned na první návštěvě. Docházel na něj 2x v týdnu a pil před sestřičkou a 1 za měsíc cca šel k dr na kontrolu. Nevím co k tomu vas ještě zajímá. Zvládnout se to dá a abstaky přejdou tělo se pročistí a vystrizlivi ale pul roku trva než se pročistí mozek..
Veronika
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49303
Re: Ambulantní lecba Před 5 rok, 9 měsíce  
Než se prečistí mozek, trvá léta. Nejde totiž len o to, že nepijem. Ale že abstinenciu príjmem ako súčasť svojho života. Takých, čo nepili pol roka je spústa. Ale pokiaľ to človek neprijme, ale bojuje s tým, je to len trápenie, ktoré skôr alebo neskôr povedie k recidíve.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49306
Re: Ambulantní lecba Před 5 rok, 9 měsíce  
Petra napsal:

.......Posledni mesice se mi deprese jeste zhorsily, nejsem schopna pracovat .... ted uz piju, abych nemela abstaky, ktere jsou silene.

Nemuzu jit, ale na leceni. Chtěla bych se zeptat, jak to probiha pri ambulantni lecbe.....


Ahoj,
asi tě zklamu, ale toto si myslím, že ambulantně ani léčit nejde. Tady je potřeba nejdřív ten tvůj stav stabilizovat. Ty liješ alkohol na antidepresiva - a to se účinky "různě sčítají a násobí..."

Už "jenom" ta deprese vyžaduje hospitalizaci. Proč se tedy bráníš léčbě, když stejně kvůli depresi nepracuješ?

Nepíšeš množství, ale myslím si, že ten absťák co přijde, až se to všechno vysadí, bude vyžadovat lékařský dohled, resp. medikaci na zmírnění účinků abstinenčního stavu.

Třeba tě nakonec zoufalství dožene na psychiatrickou pohotovost s tím něco dělat a v konečném důsledku ti to třeba zachrání život.

Pavel
pavel
Expert Boarder
Příspěvky: 126
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49311
Re: Ambulantní lecba Před 5 rok, 9 měsíce  
Nejsem naprosto kompetentni s k ambulantni lecbe jakkoliv vyjadrovat protoze jsem ji nikdy neprosel ale pred par mesicema jsem mel ve svem okoli pripad podobny tomu co popisujes. Vybusna kombinace alka + antidepresiv, zoufale piti jenom proto ze dotycny uz nezvladal abstaky a ztrata schopnosti normalniho fungovani (prace/rodina). Lekar... ted nevim jestli naridil nebo doporucil... hospitalizaci a lecebnu protoze se evidente obaval o zdravi/zivot pri vysazeni.

Seber odvahu a utikej k doktorovi a neres jestli skoncis na nejaky cas v lecebne nebo ne! S kazdym dnem takhle hrozneho sileneho fungovani bude ta cesta ven obtiznejsi a nemoznejsi.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49492
Re: Ambulantní lecba Před 5 rok, 9 měsíce  
Dekuji vsem za prispevky.

Byla jsem na první konzultaci na protialkoholnim a v mem stavu uz pry nejde nic delat. Jen lecebna.

Rozhodla jsem se, ze nastoupim. Ale silene se bojim. Bojim se, ze to nezvladnu. Stydim se za to, jak jsem dopadla.

Prosim, myslete na me.
Petra
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49493
Re: Ambulantní lecba Před 5 rok, 9 měsíce  
Ahoj Petro, zvládneš to neboj se. Právě jsi udělala nejlepší rozhodnutí svého života, začni se těšit, protože jsi si právě otevřela dveře do nového života!!!
Bude to pořád tvůj život, ale tentokrát bude jen a jen tvůj, nebude s tebou lomcovat chlast, nepotáhneš za sebou tu železnou těžkou kouli, budeš se moct znovu volně nadechnout. Bude to těžké, ale ty to vydržíš, stojí to za to!!!
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter