Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...2324252627282930
Dolů
Téma: Léčebna Kroměříž
*
#41839
Re: Léčebna Kroměříž Před 7 rok, 3 měsíce  
Včelař napsal:
Krtku, já se na ty včely nevrhl až po chlastu. Já včelařil i při chlastání.
Ja viem, len som nevedel dať nejaké priklady, že proste treba v živote niečo zmeniť. Však aj ja robím aj veci, ktoré som robil aj pri pití. Proste veci, ktoré ani s alkoholom na prvý pohľad nesúvisia ako napr. psychiater, kluby.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41840
Re: Léčebna Kroměříž Před 7 rok, 3 měsíce  
Včelař napsal:

Mirku. Problém alkoholiků mnohdy možná začíná v tom, že jim blbě po chlastu není. Zatímco Tobě je po opici zle, tak třebas mě nebylo nic. Jo bývalo. Když jsem k tomu chlastání kouřil. Pak jsem si ujasnil priority a soustředil se jen na chlast. Když mi bylo psychicky ouvej, tak jsem dost přemýšlel. Furt si člověk klade takový ty různý otázky. Jenou z nich byla i ta, proč mi nemůže s chlastu bejt blbě tak jako ostatním. Vyloženě jsem jim záviděl.

Však ani mne nebolo zle od začiatku. Kedysi som nechápal, prečo kolegovia v práci už o 6.00 stoja pred potravinami a čakajú na pivo. K tým absťakom som sa poctivo dopracoval.
A nemáš čo závidieť. Len by si pil, aby ti nebylo blbě. Ako Zdeno teraz.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41841
Re: Léčebna Kroměříž Před 7 rok, 3 měsíce  
Krtku, je třeba rozlišovat kocovinu a absťák. Kocoviny jsem nikdy nemíval. Absťák můžeš mít až po nějakých těch dnech až týdnech nepřetržitého chlastání. Já záviděl ty kocoviny. Absťáky bych nezáviděl a ani nepřál nikomu.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41842
Re: Léčebna Kroměříž Před 7 rok, 3 měsíce  
Však ja to rozlišujem. Aj som to dnes písal Angie, že je to rozdiel. Nevedel som, že píšeš o kocovine.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41843
Re: Léčebna Kroměříž Před 7 rok, 3 měsíce  
tak konecne som to pochopila aj ja. ja ked som pila jeden den ze som sa ovladala rano ma riadne bolela hlava ale po takom dvojtyzdennom popijani tak to bola sila
Angii skus si precitat svoje vlakno ako tam pises ze chces zacat zit normalne. Ty to mozno dokazes ovladat ze sa jeden den napijes a potom na druhy den ides do prace aj mne sa to darilo ale potom uz nie
katarina
Platinum Boarder
Příspěvky: 560
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41844
Re: Léčebna Kroměříž Před 7 rok, 3 měsíce  
To je to co psal Dee. Kocovina je problém toho, kdo to přežene jeden večer. Tudíž z nadbytku alkoholu na který dotyčný není zvyklej. Absťák postihne toho, kdo kalil tak dlouho, že tělo a mozek si na ten chlast tak zvykli, že je rozhodí až to, když po dlouhé době člověk (spíš hovado) vystřízlivý a alkoholu se mu nedostává.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41845
Re: Léčebna Kroměříž Před 7 rok, 3 měsíce  
Kocovina: Unava a pocit nevyspalosti (pres to ze jsem celou noc stastne chrapal opileckym spankem), bolest hlavy, nesoustredenost, zaludecni nevolnost, psychicka i fyzicka precitlivelost.

Abstak: Silny pocit vycerpani (v kontrastu s nemoznosti usnout/odpocivat), stridave pocity horka a zimy, tresavka, precitlivelost oci na svetlo/tmu, vyjimecne lehke problemy s koordinaci a lehke poruchy motorickeho systemu.

Zasadni rozdil vidim v tom ze napr. po probuzeni kocovina zacala okamzite odeznivat. Obcas pomohla kava, energeticky napoj nebo neco lehkeho k jidlu. Abstak se naopak zhorsoval az ke svemu vrcholu cca 12-24 hodin po posledni davce alkoholu a teprve pak zacal odeznivat.

V kazdem pripade jsem dost dlouho abstaky prechazel jako "hnusnou kocovinu" .[/quote]


Hezký popis (myšleno: hezky popsaná hnusná věc), díky . Ale stejně nevím.
Žaludek - jak kdy. Někdy nemám na nic chuť, někdy se jsem schopna přecpat nezdravým jídlem.
Hlava mě moc nebolí.
Přecitlivělost očí nemám, občas červené a kruhy pod očima.
Pocit závratě někdy.
Začátkem dne mi není tak špatně, ještě mám asi nějakou promile. Kolem poledne je to horší.
Odpoledne a večer jsem napjatá.
Třes mám jen před lidma. Ale s tím jsem se léčila už dřív - že se začnu třást když mě někdo pozoruje při jídle, konverzaci, v MHD. Netřesu se, když jsem sama, ale když mě někdo sleduje (když obsluhuju klienta, je to vážně bájo ). Ale umím s tím pracovat. Dneska se mi to děje právě při kocovině. Vím, že když jsem chlastala, nepůjdu druhý den s kolegy na oběd a taky že kouření cigaret to zhorší (myslím v tu chvíli kdy mám kocovinu, ne při pití - to jsem zatím nesledovala. Možná to je zakořeněné v tom, že jsem dlouho měla cigarety zakázané od rodičů a bála jsem se, že na to přijdou - teď to ví, ale nesouhlasí).
Napít se funguje jen chvilku, jen se to oddálí. A pít nonstop několik dní, to bylo hrozný, to už nikdy. Bylo mi blbě a třeba jsem nadýchala 3 promile, ale cítila se střízlivá a strašně zle. A nespala jsem, protože jsem se bála usnout, abych neumřela ve spaní. Teď nepiju nonstop. Dám si večer a pak od rána už nic. Ale dost lidí jsem slyšela říkat, že dát si při kocovine pivo strašně pomůže.
Když si řeknu, že nebudu pít, tak jsem OK. Dám si večer bylinkový čaj a je mi fajn. Jen když piju, neznám míru . Ale zas ne vždy - na vánočním večírku až do rána jsem pila s mírou, všechno si pamatuju a doma jsem nic nepila po návratu.

Já si stejně myslím, že jsem byla jen blbá, viděla jsem spoustu lidí kolem pít třeba v práci, akorát oni to zvládali/prošlo jim to, já ne. Což už jsem neviděla. A netušila, jak to vadí blízkým. Čekají mě téměř nealko Vánoce (sklenka piva, sklenka vína a útrum). Vždy jsem byla zvyklá mít něco "v zásobě". Ale to si nesmím dovolit - to zvládnu .
Angie
Expert Boarder
Příspěvky: 121
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41846
Re: Léčebna Kroměříž Před 7 rok, 3 měsíce  
(Omlouvám se, že se pořádně nezobrazila co je citace u minulého příspěvku - zkusila jsem to poprvé..)
Angie
Expert Boarder
Příspěvky: 121
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41847
Re: Léčebna Kroměříž Před 7 rok, 3 měsíce  
OK Angie, tak snáď to zvládneš, keď už si sa tak rozhodla. Ale až budeš cítiť, že sa ti to vymyká kontrole, že to už nie je ono, tak sa to snaž úplne zastaviť. Už si to zažila, tak vieš kedy je to s tebou zlé.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41848
Re: Léčebna Kroměříž Před 7 rok, 3 měsíce  
A na to pivo pri kocovine zabudni. Je to jeden zo znakov závislosti.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...2324252627282930
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter