Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Léčení a neschopenka
#7685
Léčení a neschopenka Před 12 rok, 3 měsíce  
Dobrý den,

jmenuji se Kamil. Pití mi přerostlo přes hlavu a uvažuji o léčení. Nicméně nevím, jak se někam přihlásit a ani jak to funguje s neschopenkou. Musím jít na detox a pak do léčebny? Nebo jenom do léčebny? Na neschopence zaměstnavatel vidí, na co a kde se léčím?

V mojí práci je poměrně veliký problém marodit, v létě jsem měl úraz nohy a po týdnu plném nahánění a telefonátů jsem raději šel do práce. 3 měsíce si nedokážu představit.

Někde, nemohu to dnes najít, jsem četl informace o tzv. slepé neschopence - např. na žloutenku. Nemáte s tím nějaké zkušenosti? Jak se taková věc zařizuje?
Kamil
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7686
Re: Léčení a neschopenka Před 12 rok, 3 měsíce  
Neschopenku dostaneš s diagnozou, myslíš si, že zaměstnavatel bude zjišťovat, co to je za nemoc.Jiná věc je, že nyní můžou chodit na kontroly i šéfové.O slepé neschopence nic nevím, těžko jí někdo vystaví.Možná by Tě vedení pochopilo, podrželo, stává se to.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7687
Re: Léčení a neschopenka Před 12 rok, 3 měsíce  
Taky je moznost zahajit nemocenskou jeste pred nastupem do lecebny u praktickeho lekare, pak tam nebudes mit ani razitko psychiatrie, ale potvrzeni o trvajici neschopnosti tzv. "listek na penize", ktery vyzaduje zamestnavatel na prelomu mesice, bude samozrejme jiz z lecebny...
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7691
Re: Léčení a neschopenka Před 12 rok, 3 měsíce  
ahoj Kamile!
Ještě jsi nebyl u lékaře a už se bojíš?Správně hodnotíš,že máš s pitím problém.Přesně definuješ to,co cítíš!Myslíš si,že NIKDO O TVÉM PITÍ NEMÁ PONĚTÍ???I já si to myslela!Já jsem si to nalhávala,že nikdo nic neví!Opak byl pravdou.Že nejsem vpořádku věděli všichni-vycítili to z mého jednání.Nakonec byli rádi,že jsem se rozhodla něco začít se sebou dělat!Tak začni dřív,než by tě měli z práce vyhodit sami.A neboj se-v léčebně ti nikdo diagnozu na čelo nevytetuje.Sám poznáváš už nyní,že nejsi jediný,kdo má problém s pitím.Ty máš výhodu,že si to začínáš připouštět-tak do toho!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8318
Re: Léčení a neschopenka Před 12 rok, 1 měsíc  
Ahoj všichni, oživuji po 2 měsících toto téma. Blíží se termín nástupu na léčení a já nevím, jak to říct zaměstnavateli. Doktorka je schopná mi vystavit neschopenku ke dni nástupu s jinou diagnózou, ale kdo těm číslům rozumí a má čas se s tím zabývat? Papír na peníze, jak bylo řečeno, má být z léčebny.

Domluvu nebo nějaký projev podpory od nich neočekávám. Poraďte, jak jim to říct. V pondělí nepřijdu? Nebo neříct nic a poslat jim neschopenku?
Kamil
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8319
Re: Léčení a neschopenka Před 12 rok, 1 měsíc  
Kamile , čeho se bojíš?Myslíš si, že neví v práci, že piješ?Neznám Tvého šéfa, ale jestli je trochu normální, pochopí tu léčbu jako Tvé plus, že pít přestáváš!!!Neříkej mu nic, a napiš mu z léčebny omluvu!Určitě se nestyď za léčení, děláš to pro svůj lepší život, jen hlupák Tě odsoudí, a taky ten, co Ti závidí !Vydrž tam, bude fajn.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8321
Re: Léčení a neschopenka Před 12 rok, 1 měsíc  
Kamile.Není ostuda si jít léčit.Je ostudou nedělat nic a pokračovat-to už víš ze své zkušenosti.Hlavu vzhůru-můžeš být na sebe hrdý,že ses dokázal rozhodnout.TAK SE TOHO DRŽ!ŘEKNI PRAVDU SE VZTYČENOU HLAVOU-může ti být jedno,co si druzí budou myslet.Určitě se najdou ti,kteří budou pomlouvat.Oni by pomlouvali i tak-tak to neřeš.Než se vrátíš,do té doby na to zapomenou a budou řešit jiné lidi.Toto je zkušenost.Jen ty naše hlavy to nechcou brát a živí se nadměrným strachem,který je zbytečný.V léčebně si to máš možnost ověřit.Drž se a hlavu vzhůru!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8393
Re: Léčení a neschopenka Před 12 rok, 1 měsíc  
Asi ano, tak nějak to udělám možná si zkusím na to pondělí vzít dovolenou nebo jim zavolat, že je mi blbě a jet tam. Co mi můžou udělat? Dneska se na poradě řešilo, že jeden kolega jde do nějaké poradny pro kardiaky. "My ho ale ve čtvrtek potřebujeme - ať to zruší nebo přeloží." Maximálně si budu hledat jiné místo - stejně špatně platí.

Doktorka mi nabízí neschopenku na nějakou úzkost - to nevím, jestli to není horší. Ale zase bych mohl neschopenku nechat s předstihem v práci. Tak nevím.
Kamil
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8394
Re: Léčení a neschopenka Před 12 rok, 1 měsíc  
Mimochodem, nevíte, co si mám vzít s sebou? Já jsem v životě nebyl ani v nemocnici, tak vůbec nevím. Mám si brát něco na čtení nebo na to není čas?
Kamil
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8395
Re: Léčení a neschopenka Před 12 rok, 1 měsíc  
Radši tam zavolej,v červeném Dvoře posílají seznam věcí, co si máš přinést.Příbor, hrníček na čaj, sportovní oblečení....knížka neuškodí.Netrap se pořád s neschopenkou, důležitější je zdraví, na léčení je čekací doba, tak vůbec neváhej, nastup, a ničeho se neboj.Kam to nastupuješ?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter