Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Obviňování a "opičí" láska k dceři alkoholičce
#62168
Re: Obviňování a "opičí" láska k dceři alkoholičce Před 2 rok, 10 měsíce  
V Praze doporucuji Sananim. Maji i poradnu pro rodice/rod.prislusniky zavislych. Jsem tam spokojeny cca 5 let.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62171
Re: Obviňování a "opičí" láska k dceři alkoholičce Před 2 rok, 10 měsíce  
Díky, že se mi věnujete, objednám se tam.
Blazenka
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62172
Re: Obviňování a Před 2 rok, 10 měsíce  
Blaženka, píšeš:
"Díky, že se mi věnujete, objednám se tam."
Blaženka,

...pre celistvé pochopenie vlastného problému spoluzávislosti odporúčam:

1url.cz/SKqMH

...a túto praktickú tabuľku/(schému):

1url.cz/0KqME
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62173
Re: Obviňování a Před 2 rok, 10 měsíce  
Jsem opravdu ráda, že jste mi otevřeli oči, jsem spoluzávislá, probrečela a protrápila jsem se do fáze smutku, nenávisti a zvolna přecházím do smíření. Od příštího týdne začínám docházet na terapie já, jen já a nedám se.
Děkuji za vše i za tento web, pomohli jste mi, všichni.
Blazenka
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62174
Re: Obviňování a Před 2 rok, 10 měsíce  
Blazenka, takze se vam podarilo objednat do Sananimu? To je dobra zprava. Vzdy je jednodussi podivat se pravde do oci nez se obelhavat Nekdy jsou zivotni etapy a cesty trnite, ale nakonec vzdy vse dobre dopadne
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62178
Re: Obviňování a "opičí" láska k dceři alkoholičce Před 2 rok, 10 měsíce  
Blaženko zdravím, jsem tu jen na návštěvě, vlastně jsem si sem přišla jen pro informaci. Ráda bych vám něco řekla z vlastní zkušenosti spoluzávislé a následně ze své praxe jako rodinná podpora pro rodiny závislých při psychiatrické nemocnici. Vědět, že jste spoluzávislá je dobrá věc, chodit do svépomocné skupiny též, najděte si takovou, kde se budete dobře cítít a najdete porozumění u druhých, kteří jsou na stejné lodi. Není jen jedna poradna pro rodiny. Dále bych vám ráda řekla, že není to jen o hmotné nouzi alkoholika, že se sebou konečně začne něco dělat. Je to vše velmi individuální a na každého platí něco jiného. Měla jsem partnera, který spadl až na dno, kde si zvykl, a nic se neudálo. Pak těžce onemocněl, a nic se neudálo. Dokázal to nakonec sám, po mnoha letech na dně, kdy už tomu nikdo nevěřil a nikdo o něj a jeho uzdravení neměl zájem. Základní problém je u Vás společné podnikání s dcerou-alkoholikem, které nemůže skončit dobře, dále život pod jednou střechou a nakonec její přítel, taky závislý. Dcera potřebuje ústavní léčbu, být opakovaně odtržená od alkoholu po dobu co nejdelší. Bude se s Vámi hádat, bude Vás přesvědčovat, že to nepotřebuje, bude vás manipulovat, vymýšlet si, vyčítat Vám, prostě celý alkoholikův arsenál, ale je to opravdu jediná možnost, jak vyschnout a nemít přístup k láhvi. A v tomto časoprostoru po návratu ze zařízení je pak možno se o něco pokoušet. Alespoň půl roku někde za branou, kde k tomu nemůže, a pak pokračovat v AA nebo někde, kde bude s vyléčenými alkoholiky. Ti jediní přesně vědí, čím prochází a budou ji schopni pomoci. V současné době nemá vůli přestat, ani nemůže, jediné, co ji motivuje je drink a jak se k němu dostat. Marihuana může být nazývána rekreační drogou, ale v momentě, kdy na ni vzniká návyk, spadá do stejné kategorie jako alkohol a ostatní návykové látky. Dva závislí na jednom pískovišti představují dvojitý problém Pro Vás a pro ně problém jeden pro druhého. V budoucnosti asi budete muset udělat nějaké radikální řezy, abyste mohla zdravě fungovat, ať už jste v spoluzávislostní terapii nebo
ne. Moje tchýně musela prodat dům a přestěhovat se tam, kde by ji syn už nemohl pronásledovat. Tím také skončila její celoživotní mizérie, protože jiné řešení nebylo. Dodnes na něj myslí, ale ve svých 86 letech ho podporovat už nemůže.
Blanka Herstová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62493
Re: Obviňování a "opičí" láska k dceři alkoholičce Před 2 rok, 9 měsíce  
Dobrý den všem, snažila jsem se dostat do skupiny Al-Anon a bohužel to stále nevychází, přišla jsem na domluvenou schůzku a nikde nikdo. Tak jsem volala ,ale prý mají v létě problém s lidmi. A to se opakovalo několikrát. Nemáte ještě jiné typy pro rodinné příslušníky závislých? Děkuji
Blazenka
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62494
Re: Obviňování a "opičí" láska k dceři alkoholičce Před 2 rok, 9 měsíce  
Dobrý den Blanko,
děkuji za Váš příspěvek, moc ráda bych si s Vámi popovídala i mimo fórum. Je to složité, snažila jsem se dostat do skupiny Al_anon, ale bohužel teď v létě se jim moc nedaří, takže jsem tam šla zbytečně a další schůzky byly odvolány. Dcera teď 3 týdny byla v naprostém pořádku(vím, krátká doba), ale mě to vždy dá naději, že se to změní a ona pochopí, že přes tu prokletou láhev cesta k normálnímu životu nevede.Díky
Blazenka
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62496
Re: Obviňování a "opičí" láska k dceři alkoholičce Před 2 rok, 9 měsíce  
V jake lokalite? Zkuste zavolat do Sananimu, pokud nebudou ve vasi lokalite, alespon vam daji kontakt na jine poradny ve vasem okoli.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62497
Re: Obviňování a "opičí" láska k dceři alkoholičce Před 2 rok, 9 měsíce  
Dobrý den, je to Praha. Kontaktovala jsem Al-anon a schůzky měly být na Praze 1, kousek od náměstí Republiky. Byla jsem hodně zklamaná, paní, která se mnou komunikovala mi řekla, že fungují na bázi dobrovovolnosti a bohužel není nikdo, kdo by teď v období prázdnin pracoval. Pro mě smutek a zklamání.
Blazenka
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter