Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234567
Dolů
Téma: Jak zvládáte karanténu?
#58290
Re: Jak zvládáte karanténu? Před 3 rok, 11 měsíce  
Mně odrazuje od pití to, že mám po alkoholu vysoký tlak a tloustnu. Teď třetí den nepiju a najednou je tlak v normě a trochu jsem i zhubnul. Ale zase je to bez alkoholu trochu nuda.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58291
Re: Jak zvládáte karanténu? Před 3 rok, 11 měsíce  
Michal napsal:
moc dobře nevím co mám dělat

Ale vis, moc dobre vis co delat! Jenze ono se do toho nechce ja vim... a mozek sam od sebe vymysli spousty perfektne zduvodnenych a naprosto racionalnich duvodu proc setrvavat ve stavajicim stavu. Dej si pozor - s kazdym prochlastanym dnem pujde ta silena masinerie zastavit hur a hur .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58292
Re: Jak zvládáte karanténu? Před 3 rok, 11 měsíce  
Gennosuke, máš pravdu ...nebudu si nic nalhávat . Od toho příspěvku jsem se nenapil , nějaký pud sebezáchovy ještě funguje , ale cítím se děsně , přečkavám to prací na zahradě a bolí mě snad vše , co je na těle , asi prací i abstinenčních příznaků dohromady. Nejhorší je, že vím , že těchto pocitů bych se na chvíli zbavil ,kdybych se napil ... Jdu spát , uvidím co bude následující dny, ale naprosto upřímně , mi jede v hlavě spíš nastavení "dej se dokupy ať si tělo odpočine a pak můžeš pít dál"..smutné... ahoj chlape ať se Ti daří
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58293
Re: Jak zvládáte karanténu? Před 3 rok, 11 měsíce  
Michal napsal:
Gennosuke, máš pravdu ...nebudu si nic nalhávat . Od toho příspěvku jsem se nenapil , nějaký pud sebezáchovy ještě funguje , ale cítím se děsně , přečkavám to prací na zahradě a bolí mě snad vše , co je na těle , asi prací i abstinenčních příznaků dohromady. Nejhorší je, že vím , že těchto pocitů bych se na chvíli zbavil ,kdybych se napil ... Jdu spát , uvidím co bude následující dny, ale naprosto upřímně , mi jede v hlavě spíš nastavení "dej se dokupy ať si tělo odpočine a pak můžeš pít dál"..smutné... ahoj chlape ať se Ti daří
Tak to už je dneska skoro 5 dní, co nepiješ, to je dobrý. Nezabývej se tím, že se ti honí v hlavě, že někdy budeš pít dál, ale pochval se za to, že už pár dní nepiješ a že to zvládáš držet dál.
Dorka
Jediná cesta ven vede skrz.
Senior Boarder
Příspěvky: 61
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58294
Re: Jak zvládáte karanténu? Před 3 rok, 11 měsíce  
Ahoj Dorko , zrovna jsem tady nakouknul ,
ano večer to bude teprve pátý den ,upřímně nemám chuť na alkohol nyní ani myšlenky. Ale dostavují se , respektive mám je stále důvody proč piju. Bolí mě celé tělo , hlavně záda a lýtka , jsem unavený a je mi na nic. V pátek jsem volal svému psychiatrovi vše mu sdělil a ptal se zdá medikace je správná , pže mám dojem , že Kventiapin v nejnižší dávce na spaní že mě dělá zombie ( je to údajně šetrný a nenavykový lék, což je lež ). Dodržují medikaci , doktor da-li se tak nazvat mi řekl, zkousejte vem 1 nebo 2 nebo půlku a uvidíte . Takže mu jsem ukradený evidentně na něj se obrátit nemohu. Zítra zkusím svoji obvodní lékařku , která je velmi ochotná a empatická. Snad mne někde pošle a najde příčinu mých potíží , jinak je to jasné k čemu to povede a zase se časem napiju , aby se mi alespoň na chvíli ulevilo. Takže opravdu alkoholismus není můj při.arni problém , mám jiné problémy a kterými si já neporadím a nikdo mi nepomůže ... Když otevřu šuplík najdu tam vitamíny od A-Z , které užívám , piju bylinky , ale nic nepomáhá , pravidelně spím , mám pestrou stravu a podotýkám , že jsemjiz několikrát x měsíců abstinoval a pokud si doktoři myslí , že můj problém vyřeší antipsychotikum pro ně psychotického pacienta , tak jsou naivní . S těmito problémy jsem navštívil nemocnici už v roce 2017 , poslali mě paradoxně na infekční -žádný nález a poté k neuroložce ,která mi udělala velmi banální vyšetření - bez nálezu a poslali mě zase domů ,bez řešení ,bez progresu, bez CT, bez rentgenu - psychika ,problém je , že vím , že to psychika není , toto nemá s úzkosti nic společného ..tak jsem se vypsal a jdu se zase trápit ahoj všem ,věřím spíš jsem si jistý , že se máte lépe ahoj ????️
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58297
Re: Jak zvládáte karanténu? Před 3 rok, 11 měsíce  
Ahoj Michale, uznávám, že máš naloženo fakt hodně . Možná ještě zkusit vyhledat nějakého dobrého lékaře psychosomatika, i kdybys měl čekat na termín několik měsíců, určitě by to za to stálo. Nevím, jestli to tu někde padlo, byl jsi hospitalizován někdy v PN? Tam by se jim třeba povedlo ti nastavit vyhovující medikaci, aby se ti upravil spánek a měl jsi pokud možno co nejméně vedlejších účinků. Ona psychika opravdu může vysílat signály do těla a projevovat se fyzicky. A chodíš do práce nebo co tak celé dny děláš? Nemyslím teď zrovna ve stavu karantény, ale celkově? Jestli se někdy stane, že když zaměstnáš mysl něčím jiným, že je lépe? Sportoval jsi někdy v rámci možností? Vím, že píšeš, že tě vše bolí a cítíš se hrozně, nejspíše ani nemáš energii, ale taková projížďka na kole v lese nebo si jít zaplavat, občas umí zázraky. A hlavně důležité také je mít kolem sebe nějaké spřízněné duše na popovídání, i když chápu, že ne vždy je to možné, o dobré kamarády je občas nouze. Promiň, možná plácám a možná jsi už vše vyzkoušel. Úplně poslední věc, co mě napadla, jsou neziskové organizace (i terénní), které se soustředí na podporu a pomoc lidem s duševním onemocněním, zkus popátrat v okolí, třeba u vás taky něco je. Přeji vše dobré.
Dorka
Jediná cesta ven vede skrz.
Senior Boarder
Příspěvky: 61
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58301
Re: Jak zvládáte karanténu? Před 3 rok, 11 měsíce  
Ahoj Dorko ,
děkuji Ti za napsání a rady , já o víkendu dost uvažoval co dál a rozhodl jsem se , že začnu vše řešit vylučovací metodou , zavolal jsem obvodní , odebere mi základní krev , zajdu si k mému fyzioterapeutovi, najdu si nového psychiatra - mám od roku 2009 toho jednoho a samého a změním ho z důvodu , že mi nepřipadá , že by mi chtěl pomoci. Jsem v různých skupinách ohledně psychiky na fb a mnoho lidí píše , jak jim doktor sehnal psychoterapie , psychologa , lázně , velké procento pobírá ID jako finanční jistotu na nejdůležitější a říkám si , proč nikdy neposkytl mi nějakou pomoc , krom neustálých receptů a konzultaci a to nepřeháníme cca 4-7 minut za 4 měsíce , toto je léčba ? Nemyslím si . Nikdy jsem hospitalizovaný nebyl a nyní mám čas , já se teď hospitalizaci nebráním , ale co mě děsí jsou zkušenosti lidí , měl jsem jít do Kroměříže na oddělení 18B, couvnul jsem po shlédnutí aktuálních fotografií jednoho pacienta . Ať se tam lidi neválí a má léčba smysl , mají celý den program a od rána do večera zamknuté pokoje , ale mají tolik medikace , že jsem viděl reálné fotografie , kde asi 8 pacientů spí na zemi na chodbě . To je léčba v 21. století , za mne naprosto nehumánní ! Jinak na kole jezdím velmi často , snažím si zacvičit, teď jsem posledních 6 dní pracoval na zahradě od rána do podvečeru až do dneška kvůli počasí . Není to o tom , že nemám snahu a vůli , ale že mi dlouhodobě nic nepomáhá a jen přežívám ...uvidíme co přinese čas , ale neustále se takto žít nedá ....když se člověk snaží a nepřinese mu to žádnou úlevu , ztrácí motivaci , upadá do depresí a pak i ten alkohol pomůže vypnout hlavu ...nepiju , zkusím to znova ....nemyslím abstinenci , ale celkový stav ahoj měj se krásné ( omlouvám se za chyby píšu rychle na mobilu )
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58302
Re: Jak zvládáte karanténu? Před 3 rok, 11 měsíce  
Michale, moc bych to prala, aby ti uz neco vyslo a pomohlo ti to.
Myslim, ze tahle situace musi byt strasne demotivujici.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1214
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58303
Re: Jak zvládáte karanténu? Před 3 rok, 11 měsíce  
Děkuji moc , jsi milá , za mnoho věcí si můžu i sám , jsem kuřák , nadužíval jsem alkohol , pracoval hodně často v noci , rozházeny spánek , co bylo už nezměním a nebudu vše házet na doktory , dělal jsem i já hodně věcí špatně , ale ne zas tak , abych se cítil takto zle ,nemoci si člověk nevybírá. Snad bude líp děkuji Ti
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58304
Re: Jak zvládáte karanténu? Před 3 rok, 11 měsíce  
Michale... není to o doktorech, psychiatrech apod. Jen se u nich ujistíš, že máš problém.. a řešení práškama není to pravý.. Vím, o čem mluvím. Ano, depku ze svýho života má každý.. no a co, lepsí to bude, jakmile zahodíš flašku. A to jen na tobě. Doktoři ti jen můžou pomoct s absťákem.. pak psycholog, kterýho v podstatě ani nezajímáš.. vlastní zkušenost. No a co... zkus se zamyslet, co bys od života chtěl bez pití.. a udělěj to. Mi se to povedlo, neříkám, že bez krizí.. ale teď se mám fajn.. bez doktorů, bez medikace. Jo.. začátky byly šílený... ale den ode dne ti bude líp.
JanaK
Gold Boarder
Příspěvky: 196
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234567
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter