Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456
Dolů
Téma: Jak nepít? ...nevím
#57807
Jak nepít? ...nevím Před 4 rok, 2 měsíce  
Ahoj,
již delší dobu si uvědomuji, že začínám mít, nebo už dlouho mám problém s alkoholem. Co je ale dlouho? Piji ca. 20 roků. Docela síla, když si to uvědomím. Čas prostě letí...
Moje závislost vypadá asi následovně: Mám striktní zásady, takže nikdy nepiji přes den, musím relativně fungovat. Zásadně nepiji tvrdý alkohol, abych se do toho nezamotal ještě hlouběji. Piji pouze víno a nesmí být silnější, než 11.5% a nesmím vypít více, než jednu lahev za večer.
Problém je ovšem v tom, že tu lahev 0,75l(někdy necelou, někdy o sklenku víc) piji každý večer. Každý večer zhruba 10+ let.
Když piji sám u počítače, většinou nechodím spát opilí. Cumlám tu lahev celý večer, pak si zívnu a jdu si lehnout.
Když si se mnou občas dá i přítelkyně, piji rychleji a někdy dám i o sklenku víc. Sranda, zpěv, sex...
Problém je ale v tom, že když si řeknu, že si dnes víno nekoupím, tak koupím a v sedm večer si ho otevřu. A docela se na tu večerní pohodu těším, až ten den jakoby trochu spláchnu.
No a teď, co s tím?
Celkem by mě zajímal váš názor, případně budu rád i za každou radu a zkušenost.
Díky a hezký večer.

Mimochodem, lahev už mám téměř dopitou

David.
David
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57809
Re: Jak nepít? ...nevím Před 4 rok, 2 měsíce  
Ahoj Davide,

neporadím, ale mám to úplně stejně.
Jednou za čas, tak po třech měsících, si dávám pauzičku, tak třítýdenní. Víc nevydržím, vždy si řeknu, že jsem v pohodě, tak proč si nedat.
Pročti si forum, je alespoň dobrý, že v tom člověk není sám .
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57810
Re: Jak nepít? ...nevím Před 4 rok, 2 měsíce  
Zkuste nepít rok a zjistíte jestli jste alkoholici.Jinak jste jen obyčejní konzumenti,jako každý druhý.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57811
Re: Jak nepít? ...nevím Před 4 rok, 2 měsíce  
Já si právě ani pauzy nedávám. Jen, když jsem třeba nachlazený a nemám náladu, tak si jdu raději večer lehnout, než cumlat víno
No blbý je, že když si to začnu zakazovat a řešit alkoholismus, tak tím spíš mám potřebu si to víno dát
Dokud jsem nad tím nepřemýšlel a nijak si to nezakazoval, tak nebyl problém, nebylo nutkání.

Jinak ale, já když piju sám, což je většinou, tak prostě něco dělám. Ať už tvořím hudbu, nebo třeba střihám videa... Mám to spíš jako pro inspiraci a tak to bylo většinu času mé alko kariéry.

Už dávno jsou pryč časy, kdy jsem se opíjel do němoty, to bylo někdy po pubertě tak do 25 let. Dnes je mi 38 a mám to už dlouhý roky hozený takhle. Prostě, abych o sobě věděl, měl jen dobrou náladu, případně vydržel dlouho souložit a neměl kocovinu. Prostě abych mohl od rána fungovat. Ta hranice je ale velmi tenká a stačí o sklenku víc...

Vím ale kdy přestat a někdy přestanu i z čistě racionálního důvodu, ačkoli mám třeba chuť vypít víc a spát se mi ještě nechce.

Nevím, kam se zařadit, ale bojím se, abych to celý nepos*al. Chci se trochu víc věnovat duchovnímu rozvoji a mám tušení, že alkohol a spiritualita není úplně funkční kombinace.
David
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 28/01/2020 21:06 Provedl: David_38. Důvod: úprava vol.3
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57812
Re: Jak nepít? ...nevím Před 4 rok, 2 měsíce  
Davide, a co bys rad slysel?
Odpoved mi prijde tak nejak na snade. Pokud ti piti vadi, nepij Pokud to jako problem nevidis, pij dal. Vyreseno

Jinak pokud se nejedna o zavislost jako takovou (dle te definice), pak se domnivam, ze se jedna o predelavani zazitych zvyku - mozna neco jako se dela v KBT (kogn.beh.terapie). A na to funguje jedine. Trenink, trenink, tak dlouho, dokud se nepodari z nezvyku vytvorit zvyk.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57813
Re: Jak nepít? ...nevím Před 4 rok, 2 měsíce  
Ahoj Davide.
Psal jsi, ze kdyz ti neni dobre, tak si nedas. Myslim, ze na tom nebudes, tak zle.
Ja pila i pri ryme, chripce, angine, zanetu mocaku. Antibiotika, neantibiotika.
Zkus vecer pit ze sklenicky na vino neco jinyho. Teda pokud nelemtas zrovna z flasky. Me to ze zacatku fungovalo.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57814
Re: Jak nepít? ...nevím Před 4 rok, 2 měsíce  
Dobré nové video na YT od Margit Slimákové, SUCHÝ ÚNOR.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57815
Re: Jak nepít? ...nevím Před 4 rok, 2 měsíce  
No, vypadá to, že budu muset především změnit večerní rituály. Protože zatím to vnímám hlavně jako jakousi rituální závislost.

Jinak moc děkuji všem za vaše reakce
David
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57816
Re: Jak nepít? ...nevím Před 4 rok, 2 měsíce  
Davide,při malém popíjení je vždy člověk více tvořivý, víc mu to myslí a jde od ruky,má lepší náladu ,těši ho víc život,je to droga.
Jen si člověk někdy nevšimne té tenké hranice,která je mezi popíjením a závislostí.Závislost jsou uz ty ritualy na které se člověk těší,má to za odměnu a zdůvodňuje si to mnohými jinými důvody proč si dát.To,že si nedáš při rýmě,párkrát za rok 2dny,nic nemění.Ty už máš vytvořenou závislost.Ted ještě máš čas to stopnout.Prestat úplně pít a vytvořit si jiné rituály.Ono už při zavislosti nelze nic vrátit zpět.Nelze pít kontrolovaně bez sebezapření.Už teď si uvědomuješ problém,jinak bys tu nebyl,na stránkách alkoholik.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57817
Re: Jak nepít? ...nevím Před 4 rok, 2 měsíce  
Davide,
Uz jsi zkusil nejakou dobu nepit? Nebo ti uz je spatne jen pri te predstave?
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter