Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: 10 let s alkoholem. Je čas se rozloucit!?
#57491
10 let s alkoholem. Je čas se rozloucit!? Před 4 rok, 3 měsíce  
Ahoj všem, přesně před 10 lety jsem začal intenzivněji požívat alkohol (na studiu, párty, vecirky, hospody) apod. . Byl jsem nebo pořád jsem spíše chvilkovy. To znamená, že vydržím v týdnu v pohodě bez, jenže pak si dám a nemá to konce. Piju většinou uplne do nemoty. Za těch deset let jsem se stihl oženit, mám nádherné dvě děti, bydlení a v celku zajištěný život. Jenže právě loni (2019) jsem asi pil uplne nejvíce a v průběhu roku si několikrát uvědomoval, že už to takhle dal nejde. Vydržel jsem maximálně měsíc a byl v tom zase 2x hůř. Až v listopadu jako by mi přeskočilo v hlavě.Od té doby alkohol skoro vůbec nevyhledavam a když je příležitost, tak se mi vybaví všechny ty hrůzné zážitky a stavy a spíše si nedám. Což se mi za celých 10 let s alkoholem nestalo. Doma žádný nemáme, manželka je temer absolutní abstinentka, pije tak jednou za rok a to si spíš jen symbolicky tukne a cucne. Samozřejmě ji můj vztah k alkoholu uz také vadí. Můj stav z předešlých týdnu, kdy opravdu postrádám chuť na alkohol je účinky mě dovedl k zamyšlení, jestli alkohol neignorovat úplně. Bojím se však, že když to bude nucené, tak mi vše selže a příští rok budu na tom samém, jako před listopadem. Vím, že alkohol mi může poměrně hodně potlouct můj vcelku vydařený život a určitě k tomu nechci dospět. Je tu někdo, kdo to měl podobné? Prostě bez nuceni k abstinence mu najednou přestal alkohol chutnat nebo spíše přestal pít. Napište mi prosím vaše příběhy, proč jste přestali sami od sebe nenucene pít a jaký to mělo průběh. Děkuji a přeji pohodový rok 2020
Michal
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57515
Re: 10 let s alkoholem. Je čas se rozloucit!? Před 4 rok, 3 měsíce  
Ahoj Michale, jsem tady nováček, tak nevím, jestli můžu radit, ale myslím, že jdeš na to dobře. Nic neplánuj, pokračuj v tom, jak máš našlápnuto. Podle mě to nucené není. Prostě být tebou, tak si neříkám, že musím být doživotní abstinent, ale když by byla příležitost, tak bych si pokusila vybavit ty nepříjemné zážitky a možná bys měl mít plán, co dělat, pokud nepříjemné zážitky budou víc a víc v mlze a už nebudou plnit odstrašující efekt. Je dobře, že manželka nepije, tudíž nemáš doma žádné lákadlo a jestli půjdeš nebo nepůjdeš na párty, je už na tobě. Jak sám píšeš, bylo by škoda zahodit hezky vybudovaný život. Držím ti palce.
Dorka
Jediná cesta ven vede skrz.
Senior Boarder
Příspěvky: 61
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59387
Re: 10 let s alkoholem. Je čas se rozloucit!? Před 3 rok, 3 měsíce  
Můj příběh psát nebudu, protože je tu spoustu mamlasů, co ho rozporuje, ale když vás tak čtu si spíš neodpustím poznámku. Píšete o vydařeném životě, máte v něm děti a manželku = rodinu. Buď jste debilní hovado a vyměníme tohle doslova "všechno" za alkoholickou opicí a k tomu stejně opičí společnost, anebo jste normální milující tatínek, manžel a úspěšný muž ba vyberete si štěstí a střízlivost. Třetí možnost pro vás není.
Přeji hodně štěstí v rozhodnutí.
Dodatek: já tenkrát stratil i vlastní tvář, důstojnost. Myslím, že kdybych pil o týden déle, zemřel bych jak strašně zle mi bylo.. nepopsatelné..
Mějte se krásně.
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59503
Re: 10 let s alkoholem. Je čas se rozloucit!? Před 3 rok, 3 měsíce  
AHoj
co ja bych za to dal, kdyby mi alkohol prestal chutnat.
Snazim se prestat abych neprisel o vsechno a vsechny...
Drz se ...
Malachiáš
čistá hlava od 2.1.2021 :)
Junior Boarder
Příspěvky: 38
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59506
Re: 10 let s alkoholem. Je čas se rozloucit!? Před 3 rok, 3 měsíce  
Však už ti jeden čas nechutnal. Čo sa stalo?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 06/01/2021 10:40 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59507
Re: 10 let s alkoholem. Je čas se rozloucit!? Před 3 rok, 3 měsíce  
Stalo se moc věcí a já to neustal.
Stěhování na vesnici-> potreba vytvoreni novych socialnich vazeb.
Narození syna - > za zvláště stastnych okolnosti - > slavil jsem s celou vesnici nekolik měsíců.
Problemy v práci - > zpusobene pandemii.
Plánované stěhování moji ex do stejné vesnice a další zastupne problémy které jsem řešil unikem od reality k alkoholu.
Je to jen v hlavě, já vím...
Malachiáš
čistá hlava od 2.1.2021 :)
Junior Boarder
Příspěvky: 38
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59508
Re: 10 let s alkoholem. Je čas se rozloucit!? Před 3 rok, 3 měsíce  
OK. A čo teraz s tou hlavou plánuješ robiť. Ak teda vôbec niečo plánuješ.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59510
Re: 10 let s alkoholem. Je čas se rozloucit!? Před 3 rok, 3 měsíce  
Chci ji zaměstnat jinak nez kamarady a chlastem.
Jsem opět na začátku cesty.
Malachiáš
čistá hlava od 2.1.2021 :)
Junior Boarder
Příspěvky: 38
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59567
Re: 10 let s alkoholem. Je čas se rozloucit!? Před 3 rok, 3 měsíce  
Malachiaši,
to co jsi napsal, ty piješ když jsi šťastnej i nešťastnej. Ono se vždy něco najde, tak na to zapomeň! Prostě přestaň!!! Když to nedokážeš sám, vyhledej odborníky. Nevím v jakém jseš stadiu, jaké máš absťáky....na nic se nevymlouvej, problémy máme všichni a covid nás rozložil všechny. Já jsem ho prodělala a jsem šťastná, že jsem z toho venku. Piš sem, jsme tu dobří znalci i začátečníci. Máme dobré vlákno, Jsem kráva....a poradíme tam i pijícím volům....to nic ve zlém. myslím, že to je ještě milé oslovení...tak se drž a piš.....
Tes
Moderator
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59568
Re: 10 let s alkoholem. Je čas se rozloucit!? Před 3 rok, 3 měsíce  
Ahoj Ivanko,
děkuji za podporu.
Na uvod - netusil jsem, ze jsou tu vlakna/temata nejak rozdelene.
Procitam prubezne temer vse a pokud mam neco k tematu, napisu.

Jinak samozrejme moc dobre vim, ze duvody, ktere mne opakovane privedly k alkoholu nejsou skutecne, ale pouze zastupne. Nyni se snazim s nimi vyrovnat jinak.

A jak na tom jsem???
Tak na to se sam sebe ptam neustale.
Kdyz piju, myslim aktualne mam v ruce sklenicku, tak je odpoved jasna. Jsem v pohode, vse je sluncem zalite, jsem vtipny, krasny, okouzlujici a prudce inteligentni.
Kdyz si stejnou otazku polozim druhy den rano, tak je odpoved opet jasna.
Jsem troska, trapnej zkrachovalec a strasne se za sebe stydim.

Ale abych odpovedel tobe...
Kdyz piju, myslim obdobi, tak piju denne, nebo obden. Doma nebo v hospode. Kdyz jsem pil,tak jen tvrdy. Vetsinou rum nebo slivoci, ale krome Becherovky a Pradeda mi chutna uplne vse. Piti nemam rad vychlazene, pokojova teplota ideal. Normalne jsem pil pullitr, ale casto /cca 1-2xtydne/ kdyz jsem mel pocit, ze tlak uz je prilis silny /at pozitivni ci negativni/ tak jsem dal litr.

Kdyz jsem naposledy abstinoval, tak jsem vydrzel 4 mesice. A jelikoz jsem byl uplne v pohode /superhrdina/ tak jsem si pysne rikal, mam to za sebou, ani to nebolelo. A jelikoz jsem blbej, a myslel jsem si, že se mi nemuze nic stat /superhrdina prece vzdycky vyhraje/ tak jsem zacal znovu. Ze zacatku zlehka. Jednou tydne dve pivka na zizen, za mesic treba pivko a jednoho panaka na zdravi a tak se to pomaloucku stupnovalo a nez jsem se rozkoukal, jel jsem v tom zase denne.

Abstaky nemam zadne. Dopoledne po opici se mi klepaly ruce, ze na zachode jsem nevedel jestli močím nebo masturbuju, ale jinak nic.
Samozrejme prvni panak po navratu z prace to srovnal a se slovy "To byl zase dnes v praci záhul" jsem si nalil dalsiho...

Takze asi tak...
Omlouvám se za pravopisne ci stylisticke chyby, nectu to po sobe, bojim se, ze bych nemel silu to odeslat.

Dekuji a drz se ...
Malachiáš
čistá hlava od 2.1.2021 :)
Junior Boarder
Příspěvky: 38
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter