Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: A co je jinak nez bylo pred tim, ze se ti dari
#54256
Re: A co je jinak nez bylo pred tim, ze se ti dari Před 5 rok, 1 měsíc  
Ahoj Krtku, sleduji toto forum uz dlouho.Prestavam pit,ale vzdy vydrzim Jen chvilku.Toto vlakno se ti povedlo a doufam,ze se ti ozve vice lidicek,ktery to zvladli a muzou nam v tom prestavani pomoc.Dekuji za tyto stranky...hodne mi pomohly????
Maira
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54257
Re: A co je jinak nez bylo pred tim, ze se ti dari Před 5 rok, 1 měsíc  
Dik Maira. Ja som to sem dával preto, aby sa ľudia podelili o svoje skúsenosti. Mnohí sme sa roky s alkoholom trápili a teraz abstinujeme. Tiež sme chceli nepiť aj kedysi, len sa z nejakého dôvodu nedarilo dlhodobo abstinovať. Nemyslím mesiac, dva, ale skutočne dlhodobo. Takých niekoľko mesačných období nepitia som mal aj ja mnoho a potom som zlyhával. No a ja som chcel vedieť, čo zmenili oproti minulým pokusom nepiť, v čom je ta zmena. Za tie roky tu písalo veľa ľudí. Niektorí abstinujú a už necítia potrebu sem chodiť. Možno si nechcú pripomínať minulosť. A sú tiež mnohí, ktorí naďalej popíjajú. Odpovede na moju otázku sa dajú nájsť aj v iných vláknach. Snáď to niekomu pomôže. Ak len jednému, aj to je fajn.
Čo môžem povedať za seba, mne pomohlo zmierenie. Zmieriť sa s tým. Prijať to, nebojovať s tým. Svoje mám odpité. Pre mňa je jednoduchšie abstinovať, ako trápiť sa kontrolovaným pitím, ktoré neviem. Nie som toho schopný. Ale to zmierenie, nie je len tak, že si povieš "zmierujem sa". To musíš doslova precítiť, úplne sa s tým stotožniť. Nie je to jednoduché a nejaký čas to trvá.
A ty si ako na tom teraz?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54259
Re: A co je jinak nez bylo pred tim, ze se ti dari Před 5 rok, 1 měsíc  
Tak ja jsem na tom tak,ze nechlastam první ligu.Bylo hur,ale mam to tam a hlavně neumím ukocirovat,ze si dam jen jedno nebo dvě piva..To proste nejde.Dokážu pak vymyslet story proč potrebuji nakoupit nebo zůstat v hospodě.Byla jsem docela v pohode,kdy se držím a procitam forum...Syn dnes odjel na tři dny a opět to začalo dej si jsi tu sama...
Maira
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54260
Re: A co je jinak nez bylo pred tim, ze se ti dari Před 5 rok, 1 měsíc  
A jak to dopadlo?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54261
Re: A co je jinak nez bylo pred tim, ze se ti dari Před 5 rok, 1 měsíc  
Napadla me k tomu jeste jedna vec.
Cas ktery jsem propijel, jsem zacal travit jinak - aktivne.
Vzdelavam se v oboru, ve kterem pracuji. Mam stanovene nejake cile, rozepsane v terminech a kazdey den pro to neco udelam.
Zacal jsem navstetovat/studovat VS.
Zajimam se o tvorbu hudby.
A vratil jsem se ke sportovnim aktivitam.
V tomto tempu se udrzuji jiz nejaky ten rok.
Nasel jsem si v tom nejaky rad, pravidelnost. Jakmile mi nejaka aktivita v ten tyden vypadne, citim jakoby bylo neco spatne a nejaky vnitrni pocit, ze kdybych tech aktivit nechal, ztrati to cele smysl a nesmysl bude nalezen u flaseek piva. Mozna ne, mozna jo. Nehodlam to pokouset.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54262
Re: A co je jinak nez bylo pred tim, ze se ti dari Před 5 rok  
MichaleB,
To je super, že na sobě tak pracuješ.
O tom to asi taky bude. Že bez chlastu je člověk schopný dělat spoustu věcí. I já na sobě pracuju. Studovat teda nestuduju, ale změnila jsem práci. Velky skok. A vlastně vím, že teď prostě chlastat nemůžu, s chlastem bych to nezvládla. Semlelo by me to.
A beru to tak, že jsem byla na dně a skrabu se nahoru a ta cesta mě dělá silnější.
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54263
Re: A co je jinak nez bylo pred tim, ze se ti dari Před 5 rok  
Je potreba se necemu venovat, nejak se rozvijet.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54264
Re: A co je jinak nez bylo pred tim, ze se ti dari Před 5 rok  
MichalB napsal:
Je potreba se necemu venovat, nejak se rozvijet.
..."inak zarastieš burinou/(plevelom)!!!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54265
Re: A co je jinak nez bylo pred tim, ze se ti dari Před 5 rok  
Ahoj lidi. Také mohu potvrdit že co nepiji se snažím věnovat věcem které roky ležely. Jsem člověk který musí hlavně zaměstnávat ruce.
Mohu pít potvrdit že třeba mé období pití mě brzdilo a nikam neposunulo. Sice jsem si myslela, že po požití alkoholu jsem výkonnější, ale prd.... Víc mě to utlumovalo a vracela jsem se do minulosti a nežila.
Mrzí mě že jsem na tento veb nepřišla dříve, ale i tak děkuji že jste.....
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54266
Re: A co je jinak nez bylo pred tim, ze se ti dari Před 5 rok  
Ahojky,Michale dopadlo to spatne.Koupila jsem si pět piv????,ale naštěstí jsem nesla pro další.Dneska už mi to zase hnalo do obchodu kam chodim pro pivo.Nastesti jsem se udržela a koupila dzus,ale do večera je ještě tolik casu.Tak snad vydržím.
Jen jsem chtěla odpovědět a už nechám toto vlákno pro ty co se drží a pomuzou nam co jsme teprve na te cestě.Ktera je někdy pekelne dlouha a krutá.Hezky den.
Maira
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter