Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...567891011...146
Dolů
Téma: Nesnáším to, ale nedokážu přestat
*
#3629
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok, 1 měsíc  
Sisi,myslím že to není tou samotou ale nudou a tím,že když má člověk tak trochu ovíněný mozek nemyslí na problémy.A vlastně tak nějak nevnímá realitu.Já si vážně myslím,že u mě to bylo z nudy a pak už jsem to brala jako denní rituál.Naprogramovala jsem se na 16-ou hodinu a vždy když padla,tak jsem si řekla dám skleničku.No ale nezůstalo u ní,padla lahev.
A manžel když si všim,že už piji denně tak mi to prostě řekl.Jenže v tu dobu jsem si řikala,že jen prudí.On se zklidnil a nechal mě být,ale byl na mě hodný.A tak jsem mu to prostě dlužila a přiznala se,že to sama nedokážu,že jsem závislá.Byl rád,,že jsem to byla já kdo přišel a řekl je to tak a tak a už nechci.Řekl mi,že tu bude pro mě,ale poprat se s tím musím sama.Tak jsem mu vděčná,je to úžasný chlap.A já se s tím sama neperu,jsme tu my všichni a moc to pomáhá.Tak neváhej a jdi do toho,držím palce Bludička.
Bludička

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3630
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok, 1 měsíc  
Sisi, nebojte, už v tom nejste sama.
Jedeme v tom teď spolu a musíme se navzájem povzbudit a utvrdit v tom, že to zvládnem.
S tím mým abstinováním je to trošku na delší povídání.
Kroků, kdy přestat bylo více.To nejdelší nepití trvalo 61 dní.
Tento krok už bude doufám definitivní.
Rozhodl jsem se k němu hlavně díky mé rodině a zhoršujícímu se zdraví.Dnes to je 5 den.
Po tom šíleném vinném maratonu jsem musel na tu změnu tělo připravit jedním pivem na noc.Takže se dá říct, že vlastně taky teprve začínám.
Poslední láhev vína padla minulý pátek.Od včerejška jsem "čistý".Pivo na noc už jsem taky vypustil, takže pojďme do toho spolu s čistým štítem.
Bludička je na tom o něco lépe, tak doufám, že nezklame a až se jí budeme ptát, jaké zažíva pocity za čtvrt roku nepití, s úsměvem nám odpoví.
Asi neexistují hranice, kdy si člověk může říct, že je z nejhoršího venku a nemusí se považovat za alkoholika.
Ten bacil asi bude někde v nás pořád schovaný čekat na svou příležitost.
Pokud vydržím opět těch 60 dní, myslím, že další cestu ke zdárnému nepití si už zazdít nenechám.
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3631
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok, 1 měsíc  
Bludičko - máš skvělýho chlapa a moc ti ho přeju. Já si myslím, že jsou všichni alkoholici velmi citlivé duše a že pro ně ta láska hodně zamená. Určitě ti to s vědomím, že to děláš nejen kvůli sobě, ale také kvůli rodině, musí jít mnohem lépe. A to, že se manžel od tebe neodvrátil a má tě rád se vším všudy, to je přece nádherný. Člověk takovou podporu potřebuje a je to s ní vždy mnohem veselejší. Připojím se asi až později, musím trochu pracovat. A děkuji moc za hezká slova.
Sisi

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3632
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok, 1 měsíc  
Nebojte Bludičko.
Archiv zůstane archivem.
Mj., někdy je opravdu riskantí otevírat staré víno, takže by Vám stejně asi nechutnalo.Takže se na něj radši dívejte, jak hezky stárne a vy naopak mládnete.
Máte pravdu, už je nás zase víc.
Věřím, že to tu Sisi s náma vydrží.
Tuto sobotu jsem byl pozván na oslavu kulatin.
Velká akce, asi 60 lídí a spousta alkoholu a výborného vína.
Musím se opravdu pochválit, že jsem dokázal odolat
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3633
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok, 1 měsíc  
Bludičko, moc se omlouvám, koukám, že jsem Vám z ničeho nic začala tykat ...jsem to ale
Sisi

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3637
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok, 1 měsíc  
Sisi to vůbec neva,že tykáš jsme na tom stejně.Takže jestli souhlasíš,klidně můžem pokračovat.
A vím,že mi manžel moc pomohl a že jiný by se na mě už vykašlal a tak ani já nesmím zklamat.A hlavně sebe!!!
Bludička

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3638
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok, 1 měsíc  
Petře to chce pochvalu a obdiv.Oslava,spousta lidí,spousta pití a Vy jste vydržel.Velká gratulace!!!!
A to víno za trest nechám pěkně o samotě zestárnout.Já asi už jen tak neomládnu,ale i tak se mu pomstím!!!
Bludička

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3639
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok, 1 měsíc  
Taky OBR gratulace, Petře! Petře, měl jste pravdu, když jste říkal, že asi nejsem pevně rozhodnutá. Tedy měla jsem sice pocit, že pevně rozhodnutá jsem, a to již několirát, ovšem tentokrát cítím, že bych to společně s vámi mohla zvládnout. A teď na rovinu, protože nemá smysl si zde něco nalhávat a stejně se navzájem prokoukneme, protože nikdo víc nerozpozná nějaké kličkování alkholika více, než další alkoholik. Takže ač vím, že mě odsoudíte, chci být upřímná. Doma mám poslední sedmičku výborného vína a rozhodla jsem se, že si jí dnes dám. Nevím, zda se to dá pochopit, také zde v žádném případě nechci nabourávat morálku a disciplínu, ale potřebuji si sama pro sebe udělat rituální konec. Koupila jsem si olivy, dobrý sýr, zapálím svíčky a tu poslední láhev otevřu. Teď jdu komplet uklidit byt, vyměnit povlečení, koupila jsem si kytku a obklopena čistotou se k vám zítřkem plně přidávám do nového života. Pokud mě s Bludičkou nevyřadíte ještě dnes ze spolku, od zítra jdu s vámi táhnout abstinenční boj. Vím, že to říkají všichni...od zítra od zítra, ale vy jste těch od zítra měli také jistě více a nakonec se vám to podařilo. Jen jsem asi potřebovala dojít k tomu, že je to opravdu naposledy a tím jste mi, Petře a Bludičko, dnes strašně moc pomohli. Myslím, že už jsem na to připravená. Tak mne prosím neodsuďte za to dnešní rozloučení s vínkem. Asi je to hloupost, ale pro mě to svým způsobem význam má. Sice zde asi sklidím mnoho negativních reakcí, ale nemá smysl vám lhát......tady mezi "svými"
Sisi

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3642
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok, 1 měsíc  
Dobré ráno Sisi,
omlouvám se, že už jsem včera nemohl být při Vašem posledním "rituálu".
Doufám, že rozloučení dopadlo dobře a teď už opravdu jen s čistou hlavou.
Jen by mě moc zajímaly Vaše pocity.Co vše se Vám při tom loučení honilo v hlavě.
Určitě to teď taky nebudete mít jednoduché.O to víc, když se pohybujete kolem lidí, kteří mají stejnou vášeň jako Vy.
Pokud jste víno zbožňovala (jako já)teď přijdou těžké dny.
Od toho jste tady s náma, abychom si mohli pomoci.
Musíte se teď chválit za každý den bez alkoholu (nejlépe však někdo z okolí - to potěší více).
Ani se nenadějete a máte za sebou první týden.Pak si řeknete, jsem fakt dobrá.Trošku budete nervózní, ale to je v pořádku.
Po 3 týdnech si řeknete, to je fakt super, já to zvládám.
Tímto tempem se propracujete až ke třem měsícům.
To už Vám bude sakra líto dát si skleničku a začít vše znovu.
Důležité je zvládnout vše po psychické stránce.Zeptejte se Bludičky, ta už to táhne na čtvrtý týden.
Budete-li mít chuť na víno, kupte si hrozen, dejte si ho třeba se sýrem a zapijte nějakým fajn míchaným nealko nápojem.
Věřte mi, mám vše už za ta léta odzkoušené, toto je moje poslední zkouška.Pokud zklamu, do další se už pouštět nebudu a hledám pomoc lékaře.
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3643
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok, 1 měsíc  
Zdravím tě Sisi,
tak jak proběhla včerejší rozlučka?A co probuzení do nového života?
Neboj se,že bych tě zrovna já za to odsuzovala.Ani nevíš jak tě chápu a jak ti rozumím.I já to tak udělala.Celý týden jsem pila a přemýšlela nad tím jak jsem blbá,pak přišla sobota a já si nedala ani kapku a zase přemýšlela.A v neděli jsem byla nervózní,protože doma bylo vínečko a já si řekla:tak si ho dnes ještě naposledy dám a od pondělka už ani hlt.Tak jsem si ho otevřela,vypila ho bez výčitek a od toho pondělí jsem si opravdu nedala ani hlt.Taky jsem asi potřebovala tu rozlučku s tím jedem.Ale šla jsem do toho tentokrát opravdu s přesvědčením,že víc už ne.Ať se se mnou děje cokoliv,ať je mi zle.Zasloužím si to,sama jsem se na to dala tak ať sama i trpím.A tak se i stalo a dobře mi tak,když jsem neuměla přemýšlet před tím tak teď na to mám času dost.Takže hlavu vzhůru,všichni jsme určitě měli svůj způsob jak s pitím skoncovat a že jich nebylo málo.
Tak dej vědět a držím pěsti!!!
Bludička

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...567891011...146
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter