Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...3456789...146
Dolů
Téma: Nesnáším to, ale nedokážu přestat
*
#3609
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok  
Dobrý den Ivliku.
Děkuji za Váš dopis.
Samozřejmě s Vámi souhlasím, jen v jednou nemáte pravdu.
Pokud člověk nemá silnou vůli přestat pít, žádný psycholog na světě ho to neodnaučí.
Chodit k doktorovi z donucení, někomu pro radost, to nemá smysl.
Znám několik případů, kdy opravdu člověk přestal, ať už ze zdravotních problémů či jiných příčin pít nebo kouřit.
Věřte, že strach o zdraví a o svou existenci je někdy dostačující důvod, aby mohl člověk přestat pít.
Budu-li ta vyjímka, která to dokáže, budu za to samozřejmě velice rád.Tímto nechci odrazovat ostatní od pomoci a Vašeho názoru si velmi vážím.
Jestli už si člověk opravdu neví rady, v alkoholu se utápí a životem spíš bloumá se zamotanou hlavou, ať ihned naštíví psychologa nebo jiného odborníka.
Jak jsem tady psal, tohle je taky můj poslední pokus, jak vše zvládnout vlastními silami (také společně s vašimi).Teď je mi možná fajn, ale za 14 dní se zhroutím a jsem zase zpět, kde jsem byl.
Pokud pohořím, hledám pomoc odborníka.Zatím opravu nemám důvod hledat pomoc jinde a jsem za to moc rád, hlavně díky Vám a tomuto fóru.( mj.je mi 31 let,první kontakt s alkoholem mám od svých 16, opíjet jsem se začínal zhruba ve 27 letech).
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3610
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok  
Zdravím Vás Ivíku.
Myslím si,že to co tu píšete o odborné pomoci je určitě moc důležité.Určitě jste si prošla tímto peklem alkoholu jako my všichni a vyhledala jste pomoc.Myslím si,že i u Vás to bylo o pevné vůli.Kdyby jste jí totiž neměla,nikdy by jste se se svým problémem nikomu nesvěřila.A tuto Vaší pevnou vůli,oslovit odborníka zas nemám já.A tak se pokouším využít té své a peru se s tím raději sama.Samozřejmě zatím.Nikdy jsem v sobě do teď nenašla to odhodlání přestat s pitím,tak nevím jak se ke mě zachová mé tělo po delší době bez alkoholu.Možná do toho opravdu zase spadnu a budu to muset řešit s odborníkem,ale zatím si věřím a jsem odhodlaná pro sebe a pro své blízké udělat vše.
Jen se chci ještě zeptat,nevím zda to dobře chápu.Všude jsem se dočetla,že na různých těch sezeních alkoholiků jde vlastně o jedno:potkávat se s lidmi kteří mají stejný problém,vzájemně si pomáhat a radit si.Nevím jestli to takhle opravdu funguje,ale jestli ano,tak je to vlastně podobné jako když se tady sejde pár lidiček a navzájem se svěřují a podporují se.Já nevím,ale když jsem si tu poprvé přečetla různé příběhy lidí co bojují s alkoholem a pak se rozhodla napsat též,moc se mi ulevilo a mé odhodlání s tím bojovat bylo mnohem silnější.
Zdraví Bludička.
Bludička

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3611
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok  
Dobrý den Petře.
Asi na mě máte dobrý vliv,nebo mi vydíte do hlavy.Včera jste mi udělal radost a dnes jste mě rozesmál.To jak jste napsal o tom vínu,že bude jednou vzácné a archivní.Já totiž když se na to víno prvně podívala,tak mě napadlo to samé.I když mě ještě napadlo jestli nemá nějakou trvanlivost,která projde a jestli si půjdu pro výstrahu koupit nové.Teda až by trvanlivost prošla,né že bych si tu dělala zásoby a otevřela vinný sklep.
Doufám,že na tomto fóru ještě nějaký čas vydržíte a budete tu bojovat proti alkoholu se mnou.Jste tu asi jediný kdo si věří a chce to zvládnout vlastními silami a to mi dodává odvahu.Vždy když se tu dočtu,že někdo musel vyhledat odborníka tak mu to samozřejmně ze srdce přeji a myslím si,že je opravdu silný když se k tomu odhodlal.Ale začnu trochu pochybovat o sobě.
Tak se držme!!!Zdraví Vás Bludička.
Bludička

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3612
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok  
Zdravím všechny.Vůle je taky o přemýšlení srovnání si priorit,proto pořád tvrdím,že je to věc mozku.Srovnat si vše v hlavě,důvod proč jsme se stali alkoholiky,jiní přece taky pijou a nejsou alkoholici.Je to věc psychycká a každý si ke své cestě musí přijít sám.Vůle nestačí,musíte chtít a vědět proč.Svěřit se na foru a vyměnovat si zkušenosti je bezvadná věc,pomáhá to,ale je to málo,jít do toho naplno zkusit všechny možnosti a vybrat si pro sebe to nejlepší.AA je přímý kontakt a okamžité reakce a dobrý psycholog vám zase otevře rány a zjistíte s jeho pomocí proč jste se vůbec stali alkoholiky a to je moc důležitý.Přestat pít je jedna věc a vydržet to druhá.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3613
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok  
Ivíku,já vím proč jsem začala s pitím.Plně si to uvědomuji.Zaháněla jsem smutek když mi umřela mamka,pak jsem přišla o práci dlouho žádnou nemohla sehnat a přišla nuda,stereotip.Tak jsem po večerech popíjela.Nikdy jsem se neopila tak,že jsem o sobě nevěděla,nebo padala a dělala ostudu.Dokonce když jsme měli nějakou společnost,jsem byla první kdo přestal pít a pila jsem po zbytek večera jen sodovku.Tak třeba na tom ještě můj mozek není tak zle a třeba to opravdu zvládnu sama.Nevím,to ukáže čas.Ale asi víte co říkáte,máte určitě jisté zkušenosti.A za ně díky Bludička
Bludička

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3614
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok  
Bludičko,dobře,důvod znáte,ted je třeba najít cestu jak z toho ven a je to cesta trnitá.Zbavit se strachu,obav a jít dál naplno.Chcete žít tak jako doposud?Pokud ne je třeba s tím něco dělat.Je to jen na nás,nikdo za nás neudělá nic.Přestat pít skvělá cesta,ale nezůstat na místě a sunout se dál.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3615
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok  
Dobrý den Ivliku.
Jak píšete, každý si svou cestu musí najít sám a že člověk musí zkusit všechny možnosti.
Proč tedy volit hned tu nejhorší?
Nechci se zastávat Bludičky, ale když jí forum pomáhá a díky němu dělá pokroky, ať jde touto cestou.
Boj s alkoholem je dlouhý a složitý,pokud zvolíme tu nejjednoduší a zároveň nejhorší možnost - léčení či psychologa, jakou tedy zvolit pak? (Ne vždy jsou tyto úspěšné)
Myslím, že člověk může být silný, a pokud mu zůstalo v hlavě alespoň ještě trošku rozumu, měl by zkusit se s tím poprat sám.
O to víc, když za sebou vidí kladné a uspokojivé výsledky.
Člověk si sám sebe pak začne více vážit.


Bludičko, až budete zakládat archiv, rád Vám poradím, které víno po letech nejlépe zpeněžit.
P.S.jsem rád, že Vám dodávam takovou odvahu s alkoholem bojovat.Jsem v tom s Vámi.Držte se.
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3616
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok  
Milý Péto,samozdřejmě jakákoliv cesta jak z toho ven je lepší než žádná.Jen jsem chtěla nastínit příčiny a následky a jak z bludného kruhu.Jestli-že pomáhá cokoliv je to super.Není jednoduché cesty a ne vždy je ta složitá efektní.Přeju hodně zdaru a pište pište,má to velký význam.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3617
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok  
Ivliku,
děkuji moc za Vaše příspěvky.
Věřtě, že tohle forum je pro někoho (i pro mě)úplný poklad.
Moc mi pomáhá si číst příběhy jiných, psát své a vzájemně se povzbuzovat.Vy jste z toho pekla venku, buďte tu s námi, můžeme se od Vás hodně naučit.
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3618
Re: Nesnáším to, ale nedokážu přestat Před 13 rok  
Bludičko a Petře, tak jsem se po dlouhém pročítání fora rozhodla také napsat. Myslím, že je můj příběh dost podobný těm vašim, i já bojuji sama bez odborné pomoci. Je to fajn vidět, že v tom člověk není sám. Ani já jsem se nikdy neopijela do němoty, ale protože žiji sama, tak jsem po večerech popíjela vínečko. Většinou padla tak 1 či dvě sedmičky nějakého dobrého vínka, spát jsem odešla normálně, žadné padání apod., ale ta rána....A protože mám náročnou práci a musím hodně používat hlavu, tak jsem zjistila, že mě tenhle způsob života zničí, pokud s tím něco hodně rychle neudělám ... Jen jsem vás chtěla pozdravit a popřát hezký den
Sisi

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...3456789...146
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter