Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Delirium tremens halucinatorní psychóza
#1798
Delirium tremens halucinatorní psychóza Před 13 rok, 6 měsíce  
Zdravím Vás všechny co čtete tento web. Není to ani 24 hodin co mojí mamku odvezla záchranka s deliriem do Kosmonos. Otec mi v noci zavolal, že má mamka halucinace, nespí, bojí se. Nebyla agresivní. Jen odevzdaná. Jako malé dítě, drmolila texty písniček. Zvažoval jsem, jestli zavolat záchranku, víme o tom, že pije už několik let. Není jednoduché to pojmenovat, přiznat si to. Několikrát jsme ji nabízeli pomoc, vždy odmítla, s tím, že vídíme věci které nejsou. A je to tady. To delirium snad zvládnou, ale co dál? Když tohle píšu, brečím tady....
Pavel Kolomazník

Poslední úprava: 07/01/2021 13:23 Provedl: Stopka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1800
Re: Delirium, není to ani 24 hodin Před 13 rok, 6 měsíce  
JE DOBŘE, ŽE JE MAMKA VČAS V NEMOCNICI, TAM JÍ DAJÍ DO KUPY, DOUFÁM, ŽE JÍ TO VYSTRAŠÍ NATOLIK, ŽE BUDE CHTÍT PŘESTAT PÍT.
LIBA

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1804
Re: Delirium, není to ani 24 hodin Před 13 rok, 6 měsíce  
Pavle držte se, maminka je ted´ v péči odborníků a vše to může vést k tomu, že se bude chtít léčit s pití. Vydržte.
Ifka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1805
Re: Delirium, není to ani 24 hodin Před 13 rok, 6 měsíce  
Ahoj Pavle, moc dobře vím co teď prožíváš. V lednu jsem byla ve stejné situaci. Mamku odvezla záchranka ze zánětem žaludku na internu odkud jí v deliriu převezli na psychiatrii. Týden ležele na kapačkách na uzavřeném oddělení - nesměli jsme ji vidět. Potom se z toho jako zázrakem dostala. Přesvedčili jsme ji aby v léčbě pokračovala. Setrvala v léčebně 2 měsíce a já jsem doufala, že máme vyhráno. Bohužel po návratu v pití pokračuje a já čekám kdy se bude situace opakovat.Vypadá hrozně, přes léto zhubla snad 15 kilo, samozřejmě má zdravotní komplikace.Čekám co bude dál a obávám se toho, že brzy příjde konec. Vždycky, když zazvoní telefon tak ho z hrůzou zvedám, že se opět něco stalo. Je dobře, že je tvoje máma v péči lékařů, tam jí dají dohromady. Hlavně se drž, vím, že je to hrozně těžký, ale máma je dospělá a zodpovědná sama za sebe. Tahle myšlenka mě zatím drží nad vodou - jinak bych skončila na psychiatrii já. Až se máma dostane z nejhoršího tak se jí snažte přesvědčit k léčbě. Snad bude chtít, protože pokud nebude chtít ona sama tak s ní nic nenaděláte. Bohužel je to tvrdá realita. Přeju hodně sil, snad dopadnete líp než my.
Iva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1813
Re: Delirium, není to ani 24 hodin Před 13 rok, 6 měsíce  
Díky za všechny zprávy, dnes mi mamka volala, měl jsem radost, když jsem viděl na mobilu její jméno. Vyjadřovala se lépe, mnohem lépe, než když jsem ji viděl naposled. Zdá se, že delirium odeznívá. Bohužel, jedna z věcí které by chtěla přivézt jsou peníze. Na co asi? Nevím, co si o tom mám myslet.
Pavel

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59531
Delirium tremens halucinatorní psychóza Před 3 rok, 2 měsíce  
Začal jsem pít od 18.let.Začlo to vínem, po pár letech jsem přešel na pivo a poslední 3 roky na vodku.V konzumaci 10-11 flašek 0,5l tydně.4.1.2020 jsem dostal delírium,viz nadpis.Už s tím končím na překonání nemoci jsem dosta diazepam 10mg.První den jsem snědl 130mg(13tablet).Další 7 tablet.Už je to mnohem lepší snad to bude trvat max 5 dní.Jinak delirko přišlo do 12hod od střízlivost byl pestupnej naběh.lMěli jte také delírko ale potom pili dál?Doušám že vydžím.Dik všem
Jan
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59532
Re: Delirium tremens halucinatorní psychóza Před 3 rok, 2 měsíce  
Kto to povedal, že si mal delirko? Myslím, že to by si bol v nemocnici. Delírium nie je sranda. Ako sa to u teba prejavovalo?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 07/01/2021 07:27 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59558
Re: Delirium tremens halucinatorní psychóza Před 3 rok, 2 měsíce  
Souhlasím s Maťem,
delirium to nebylo, jen absťák, často si to lidé pletou. Doporučuji se podívat na film Úsměvy smutných mužů. Tam delirium je....věrohodné...
Tes
Moderator
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59592
Re: Delirium tremens halucinatorní psychóza Před 3 rok, 2 měsíce  
Delirium trvá pár dní a člověk si ho nepamatuje. Jen ty stavy před ...asi jsi byl blízko, ale naštěstí jsi ho neměl. Nejvyšší čas skončit. Drž se.
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59594
Re: Delirium tremens halucinatorní psychóza Před 3 rok, 2 měsíce  
Asi opravdu to byl delirium čajíček.V mém bytě mluvilo spoustu lidí,měl jsem po celem těle husí kuži,musel jsem jit ven a tam mi všichni nadali,v autě prazdném mi nějá holka za zády říkala děkuji děkuji,nedá se to popsat,dostal jsem od lekaře diazepam,ten mi pomohl.Nejhorší bylo že ty lidi co mluvili byli tak pro mě skutečni že už to nechci zažít. Ale chtěl jsem se zeptat je to hodně 5litrů Vodky týdně moc.
Jan
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter