Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Bezradnost je strašná, ale vím že nic nezmůžu
#8367
Re: Bezradnost je strašná, ale vím že nic nezmůžu Před 12 rok, 1 měsíc  
Je to senzační nápad!Jsou lidé,kterým se tak podařilo zachytit se,když zjistili jak na tom díky svému zdravotně jsou.Játra,slinivka,ledviny a pod.Váš otec by potřeboval silný otřes aby se mohl odrazit.Pokuste si s lékařem promluvit bez otce-s předstihem,aby byl připravený na vaši návštěvu s otcem.Nekoukejte na čas-víte sama že otcův čas se setsakra zkracuje-a pracuje proti vám.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8372
Re: Bezradnost je strašná, ale vím že nic nezmůžu Před 12 rok, 1 měsíc  
S tímto opatrně, znám alkoholiky, kteří nějakou špatnou diagnozu uvítali, mohli se konečně litovat nejvíc, a vzdali život úplně!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8377
Re: Bezradnost je strašná, ale vím že nic nezmůžu Před 12 rok, 1 měsíc  
Neznám lékaře,který by litoval svého pacienta.A už vůbec neznám lékaře,který by projevoval svoji účast tam,kde ví,že si pacient svoji diagnozu způsobuje sám.Lékaři jsou v tom důrazní a umí umocnit své pokárání.Navíc právě proto si myslím,že by bylo dobré zdělit mu předem o otcově pití,aby byl na to připravený.Jinak by to zbagatelizoval a bylo by to jako že se nic neděje.A TO BY BYLO NEJHORŠÍ!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8378
Re: Bezradnost je strašná, ale vím že nic nezmůžu Před 12 rok, 1 měsíc  
S lékařem nejdříve promluvím sama. A samozřejmě je jasné, že obě varianty můžou nastat. To ale neovlivním. K lékaři každopádně musí.
Hanka_P

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9203
Re: Bezradnost je strašná, ale vím že nic nezmůžu Před 11 rok, 10 měsíce  
V březnu otec zemřel na akutní selhání dýcháni,ledvin a alkoholické ztučnění jater. Spoustu věcí jsme bohužel nestili. Pokud máte v rodině alkoholika, nebuďte k němu lhostejní i když je většinou on lhostejný k nám. Až se člověk náhle ztratí už není šance mu jakkoli pomoci. Život prostě někdy bolí, ale vše jsem mu odpustila, doufám, že i on mě.
Hanka_P

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9204
Re: Bezradnost je strašná, ale vím že nic nezmůžu Před 11 rok, 10 měsíce  
Určitě s lékařem promluv, na něj třeba otec víc dá, poslechne.Táta vůbec netuší, jak má hodnou dceru Hanku.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9205
Re: Bezradnost je strašná, ale vím že nic nezmůžu Před 11 rok, 10 měsíce  
Ahoj.
Děláš pro tátu moc....a děláš to vlastně i pro sebe.
Kdyby jsi mu nepomáhala, jednou by tě to mrzelo. Takhle budeš vědět, že jsi udělala co bylo ve tvých silách a bude se ti lépe žít.
Tvého otce nezničil alkohol, ale zničil se on sám.
Jsou to naše volby co kdy a jak děláme. A zase jenom my to můžeme změnit. Čím se člověk více a více devastuje, je těžší a těžší se zvedat....
I když to možná nedá tolik znát, tak to, co pro něj děláš je opravdu hodně.
Není totiž ve svém srabu tolik sám. Na druhou stranu, má ale ke svým výčitkám, kterými jistě trpí, o to víc důvodů.
A kdo ví, třeba se v něm něco pohne a možná...to budeš ty, kdo bude jeho motivací k alespoň o trošku lepšímu žití.
Jinak jakýkoliv násilný způsob léčby je k ničemu. Musí chtít sám, jinak nemá cenu nikam jezdit a byla by jen škoda jet na první zkušenost s léčebnou nerozhodnutý. Ta první zkušenost je jistě nejsilnější jelikož je první.
Nečekej zázrak, ale jestli cítíš potřebu, nevzdávej to...kvůli sobě.
Ahoj.
Roman Roman
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž nemessis123456
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Nemám patent na rozum, nejsem chudáček, neradím Vám,jen dám svoji zkušenost.
 
#9390
Re: Bezradnost je strašná, ale vím že nic nezmůžu Před 11 rok, 10 měsíce  
Hani-je mi to nesmírně líto.Vím kolik nadějí jsi do všeho vkládala.Asi to tak muselo být!Každá takováto zkušenost nám má co říct a ukázat.Pokud budeme hledat význam.Ted´jistě prožíváš bolest a zklamání.Věř,že až toto pomine můžeš uvidět mnohem víc.Celý význam a smysl jeho i tvého života.Jsem v duchu s tebou.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10119
Re: Bezradnost je strašná, ale vím že nic nezmůžu Před 11 rok, 8 měsíce  
Hanko. Omlouvám se. Nečtu úplně všechny reakce ve vláknech a tak jsem přehlédl, že ti táta bohužel už umřel. I mě je to líto.
Věřím, že v tobě zůstane pocit, že jsi mu pomáhala a on to věděl. Že neodcházel sám.
Držím ti palce ahoj.
Roman Roman
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž nemessis123456
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Nemám patent na rozum, nejsem chudáček, neradím Vám,jen dám svoji zkušenost.
 
#10755
Re: Bezradnost je strašná, ale vím že nic nezmůžu Před 11 rok, 7 měsíce  
Tento pocit bezradnosti znam. Bohuzel je to jeste ztizene tim, ze bydlime vsichni spolecne - matka, otec, i ja (je mi teprve 21). S matkou sice ziji spolecne, ale neustale se hadaji, souziti je vicemene z nutnosti (spolecne podnikani) a z matciny naivni predstavy, ze otec s pitim prestane a bude vse v naprostem poradku. Bohuzel piti je dnes a denne otcovou denni naplni, smutne je, ze o nic jineho nema zajem. Jeho drivejsi priority a zasadovost jsou tatam. Je ubijejici pouze pasivne koukat a videt, jak se nici, bohuzel leceni odmita. Uznava sice, ze je alkoholik, ale lecit se nupujde - to by podle nej meli vsichni kolem, kvuli kterym de facto pije. Ja mam svych povinnosti hodne, kdyz ale prijdu domu a vidim vse kolem, s otcem, ktery si jiz pomalu nedojde temer ani na zachod, tak je mi skutecne psychicky velmi spatne. Bohuzel, nevim co delat, jak mu pomoci,...
Lili
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter