Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Přítel měsíc nepil.Předevčírem se ale opět opil.
#7924
Přítel měsíc nepil.Předevčírem se ale opět opil. Před 12 rok, 2 měsíce  
Zdravím,
Přítel měl velké problémy s pitím.Často si kupoval vína sem tam i vodku.Co jsem spolu podařilo se mi ho dostat celkem do slušné latě.Bohužel ne tak aby abstinoval úplně, ale stále je to lepší než před pár měsící.Na vánoce slíbil, že s pitím končí, že toho má už dost.Jen vyhozené peníze, hádky a uznal, že mu to v ničem nepomůže. Skutečně se držel nepil a vím to opravdu jistě.Poznám už na něm i skleničku piva.Ale co se nestalo! Byl jsem podruhé ve své nové práci v pátek no a volá mi a už sem to poznal že něco měl.Samozřejmě tvrdil že nic nepil.Po pár telefonátech co mi volal znovu sem si tím byl na 99,9% jistý nemohl sem ovšem další 2-3 hodiny nic dělat, když jsem pracoval.Přišel sem domů a teď to začalo.Podlaha pokapaná vínem.Lednice taky ale flašku jsem nenašel.Hned do mě vjel naprostý vztek.Druhý den mi to vysvětloval, že tam byl jeho bratr který přinesl víno a dal mu kilo na cigára a začal ho hecovat nebo tak a proto byl tak opilí.No a dneska uklízím a za lednicí najdu prázdný obal od krabičáku.Následně píšu sms jeho bratrovi který tu samozřejmě nakonec vůbec nebil.Kde vzal ty peníze se taky bojím pro sychr jsou všechny peníze u mě aby si nemohl něco dojít koupit.Vím na 1111111% že u sebe žádné mít nemohl.Teď je v práci ještě neví o tom že jsem na vše přišel jako vždy.Jak mám teď zareagovat??Mluvení nepomáhá to už jsem dělal 100x.Vyhrožuju s rozchodem taky nic tak nevím mám ho rád ale naprosto mě to ničí.Je mi 21 a jemu 30.Poraďte prosím jak mám reagovat mám počkat až přijde domů nebo až mi zovolá tak na něj spustit?Prosím jsem uplně mimo zase
Michal

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7925
Re: Přítel měsíc nepil.Předevčírem se ale opět opil. Před 12 rok, 2 měsíce  
Prostě se s ním rozejdi!Nemá cenu pořád prosit dospělého člověka o něco, s čím on nechce přestat, lže, možná dělá dluhy, a nervuje Tě!On ví, že se s ním nerozejdeš, kašle na řeči, takže konej!Slibům už nevěř.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7926
Re: Přítel měsíc nepil.Předevčírem se ale opět opil. Před 12 rok, 2 měsíce  
Líba má pravdu, jsi ještě tak mladý, je mi Tě líto, že musíš v tak mlaďounkém věku tohle řešit. Máš před sebou celý život a už teď máš máš obrazně řečeno kouli u nohy. Tou koulí je alkohol u Tvého přítele. Zbav se jí.i když to zní krutě. Chraň sebe.
Aneta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7928
Re: Přítel měsíc nepil.Předevčírem se ale opět opil. Před 12 rok, 2 měsíce  
To není tak jednoduché.Opravdu u něj zlepšení je.Když mu řeknu že je konec vím že to nedodržím.Sám na to nejsem připravenej.Jenom nevím jak se mám tentokrát zachovat
Michal

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7929
Re: Přítel měsíc nepil.Předevčírem se ale opět opil. Před 12 rok, 2 měsíce  
Každopádně mu na rovinu řekni, co jsi našel za lednicí a že víš o tom, že Ti lhal a jak se k tomu teď staví,
Aneta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7930
Re: Přítel měsíc nepil.Předevčírem se ale opět opil. Před 12 rok, 2 měsíce  
Michale, tady máš hodně článků, příspěvků, kde se píše, co alkoholimus je!Co vůbec od nás chceš?Jestliže přítel na chvilku omezil pití, dožene to.Proč Ti lže?Víš, kolik pije tajně?Kdy?Kde?Ve vztahu by se lhát nemělo!Můžeš se na něho spolehnout?Věřit mu?Už lžeš sám sobě, doufáš, že bude dobře...jestliže nepřestane pít úplně, bude jen hůř, a stejně k rozchodu dojde!Je to tvrdá pravda, tak to ale je!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7933
Re: Přítel měsíc nepil.Předevčírem se ale opět opil. Před 12 rok, 2 měsíce  
Michale mám pocit že chceš od nás rozhřešení.S čím se nemůžeš vyrovnat ty sám?Tvůj přítel už měl zcela jistě problémy s pitím toho rázu už mnohem dřív.Tys to přehlížel?Nebo jsi uvěřil,že ho změníš ke své podobě?Nebo sis myslel,že ho zachráníš?Nebo sis myslel,že kvůli tobě přestane?Nebo se nemůžeš smířit s tím,že tě zklamal a cítíš se podvedený?Věř tomu,když ti slibovat,že s tím přestane-i on věřil tomu svému slibu!Nemohl s tím přestat-ani kvůli tobě.Opravdu to tak nejde a už vůbec to není jednoduché jestliže překročíš hranici a staneš se už závislým.Tvého přítele čeká dlouhá a těžká cesta.A ty mu opravdu nemůžeš nijak pomoct.On si musí pomoct sám-bude-li chtít.Toto je realita.Můžeš mu dělat záštitu,můžeš ho živit,můžeš po něm uklízet,můžeš na sebe vzít zodpovědnost za jeho pití,s kterým nesouhlasíš.Ovšem nijak mu tím nepomůžeš-spíš naopak-utopíš ho v pití,budeš ho tímto způsobem v pití podporovat-i když mu budeš vyhrožovat nebo prosit.Pokud ho máš OPRAVDU RÁD A OPRAVDU MU CHCEŠ POMOCT?Rozejdi se s ním.Je to v jeho zájmu.On musí chtít a začít sám za sebe.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7942
Re: Přítel měsíc nepil.Předevčírem se ale opět opil. Před 12 rok, 2 měsíce  
Předem děkuju za příspěvky.Nechci od Vás rozhřešení.Sám vím že rozchod by byl určitě pro mě to nejlepší.Věřte mi vím to.Přesto to nedokážu.Ten člověk by za mě položil život když je nejhůř stará se o mě a ne o sebe.Sám by klidně měsíc nejedl a nekouřil abych si to mohl dopřát já.Takový on je.Není to ve stádiu kdy by chodil ožralý denně nebo po bytě schovával flašky placatek, bral mi peníze to se nikdy nestalo.Přeci ale měsíc nepil.Přes měsíc v tom mu věřím a sám to vím prostě to poznám denně s ním trávím spoustu času.I když je to ,,jen,, měsíc i to je pokrok ne???Sám nevím co čekám.Strašně mě to ničí.Co se po delší době napil tak se pozvracel a dva dny mu bylo špatně bylo to na něm i vidět.A to nikdy po pití nezvracel.Stále si říkám že naděje je.Musí být.Opravdu se snaží když by ne tak by bylo jednoduší se sním rozejít.On sám říká že problém s pitím má ale ne že je alkoholik.Bez pití vydrží nemá žádné absťáky ale když už se napije má potřebu se prostě opít.Chtěl jsem od Vás spíš slyšet že naděje je že to není ještě extrém a že mu mám zkusit pomoci.Dnes jsem poslal email na AA Na Poříčí zda tam berou i lidi kteří mají doma alkoholika tak uvidím.
Michal

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7943
Re: Přítel měsíc nepil.Předevčírem se ale opět opil. Před 12 rok, 2 měsíce  
Určitě vem přítele na AA sebou,a věř, že to myslíme dobře, s oběma.Jemu by možná rozchod pomohl taky, aby konečně s alkoholem opravdu skončil.Ty pořád doufáš, věříš, až bude víc závislý, zapomene i na Tebe,alkohol bude pro něj jednička!Takže je fajn, že přestává!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7949
Re: Přítel měsíc nepil.Předevčírem se ale opět opil. Před 12 rok, 2 měsíce  
Ahoj všem,
minulý týden jsem nechala odvést svého tatínka do nemocnice, našla jsem ho v bytě počůraného,dezorientovsanýho, mluvil nesmysly. Můj tatínek je alkoholik....Celý život pil pivo a občas panáčka, bohužel se to poslední dobou rozjelo....v bytě nalezeno hodně prázdných lahví od ferneta a rumu....Dneska ho převezly do Bohnic. Stav je takový, že tatínek dostáví taprid, spí, mluví hlouposti, mluví ve vzpomínkách, dávné časy. Bohužel za tu dobu v nemocnici skončil na plenách a pije z kojenecké lahve....Nevím co bude,nevím co mám dělat. Podle psychiatra má napsanou indikaci k hospitalizaci a dohle 24 hoidn denně. Vš začalo ztrátou úmrtím partnerky a odchod do důchoud. I když jsem se snažila mu pomoci, hlídal vnoučata, jezdil k nám, my k němu, nestačilo to. A mě ho je ted líto, přece je to táta. a zíroven mám strach co bude....pokud bude propuštěn nevěřím, že nebude pít a skončí to smrtí a nebo ho umístíme do santoria, zbavíme ho svéprávnosti a budem za ním jezdit...Jenže tatínke měl rád volnost,byl spíš samotářský....je to těžké se smířit s tím faktem, maminka není a tatínke pije. štěstí, že mám super bráchu,s kterým to vše řešíme...
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter