Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Otec těžký dlouholetý alkoholik
*
#57936
Re: Otec těžký dlouholetý alkoholik Před 4 rok, 1 měsíc  
Ahoj Kláry,

Naše příběhy jsou opravdu hodně podobné. Upřímně, ani nevím, co ti na to napsat. Snad jen, že ti plně rozumím. V tuhle chvíli tedy ale netušís, jak na tom tvá mamka je? Protože z těch těžkých stavu, se asi jen tak přece nemůže dostat svépomocí?

Najít svého blízkého ve vykalech je pro mě absolutní dno, nezapomenutelné do konce života. V takových chvílích závidím "normálním" lidem jejich "normální starosti".

Přesně jak píšeš, také mám fyzické potíže a ukázalo se, že je vše od nervů. Nebýt táty, mám fajn pohodový život. Mám výčitky, když jdu na večeři, přečtu si něco pěkného, plánuji dovolenou, když se prostě raduji...a tak pocit štěstí trvá vždy jen chvíli, protože si vzpomenu na tátu, který je na dně. Máš to taky tak?

Každopadne se táta minulý pátek opět předvedl. Jak jsem psala výše. Po tomhle jeho "vystoupení" jsme k němu ráno s mamkou jely, ať se sbali, že ho vezeme na detox. Nechtěl a my odjely s tím, že prostě jede a vyzvedneme ho později. Přijely jsme zhruba za hodku a on byl opravdu sbaleny, že chce jet, že si to promyslel a chce s tím něco dělat ještě před nástupem do léčebny. Měla jsem z toho radost.. První krok. Ale vše nám zhatila doktorka na detoxu. Nepřijali ho, prý na tom není, tak zle?! Vůbec nás neposlouchala a nakonec jsme byly s mamkou a sestrou za magory, které to jen přehání?! On byl střízlivý ale měl evidentní abstak, ale asi ne dostatečný, nebo to fakt nechápu. Pry, že neměli, místo, přitom jsme tam volaly předtím 3x a místo bylo.

To samé bylo v Berkovicich. Nepřijali ho. Nyni ho čeká ten Červený dvůr, kde to prý možná dle doktorů nezvládne. Takže do Berkovic a na detox se jim na tom nezdá tak zle a z Červeného dvora ho možná pošlou, zpět, protože je na tom naopak dle rozhovoru s doktorem zle. Opravdu kocourkov. Takže si ho mám vzít asi domu nebo nevím. Každopádně pokud ho z té léčebný pošlou domu, nenechám to jen tak. To jen abys věděla, že umístění do léčebný není, tak jednoduché, i kdyby mamka souhlasila.

Pokud bys chtěla, můžeme se nějak zkontaktovat.
Markéta
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 07/02/2020 17:28 Provedl: Marabu.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57941
Re: Otec těžký dlouholetý alkoholik Před 4 rok, 1 měsíc  
To je teda děs,že tatínka nepřijali...Moje máti nikam nepůjde,i kdyby jí odvezli,podepíše reverz.A na to,aby dostalaecbu soudně nařízenou,je příliš inteligentní(ještě pořád) a opatrná. takze u nás to nemá řešení..Ona se mnou moc nemluvi,protože já jsem ta zla,co jí chce někam zavřít.Chodila jsem 2 roky na terapii,abych pochopila,že to není moje chyba,že pije.Ted má přítele a excesy nejsou tak časté.Ona je kvartální,měsíc třeba nepije,ale pak několik dní do mrtva.
Klára
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57942
Re: Otec těžký dlouholetý alkoholik Před 4 rok, 1 měsíc  
On to také ví, že pořád může podepsat revers. Každopádně treba na tom detoxu jsme byli asi 3 hodky on už po hodině nevěděl, co tam dělá, i když se sám sbalil. Porad se ptal, na co tam čekáme a proč tam je.

Pomohla ti terapie? Také už mám nějaké kontakty a chystám se, i když já vím, že má chyba to není. Možná to řeknu hnusně, ale buď ráda, že toho přítele má. Tak trochu ti odpadla starost a je to i na něm jestli mi rozumíš. S tátou žádná nezůstala.

Dnes začíná víkend, a tak zase čekám, kdo v, noci bude volat, že se někde valí, nebo že má zase úraz. Ne že by v týdnu nepil, ale ty víkendy jsou ještě horši protože v hospodách je více lidí, a tak mu půjčí peníze či chlast rovnou koupí.

Z jakého kraje jsi?
Markéta
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57949
Re: Otec těžký dlouholetý alkoholik Před 4 rok, 1 měsíc  
Já jsem z Prahy, ale několik let už žiji s manželem a rodinou v zahraničí.
Loni jsem si vzala 2 měsíce neplacené volno a hustila do máti vše ohledně léčby,setkala jsem se i s odbroníky, dotáhla ji jednou na AA a na prohlídku do léčebny u Apolináře, ale vše odmítla. Chvíli teda chodila na ambulatní léčbu do stacionáře Ondřejov, ale ani to nedochodila. A jak jsem omylem napsala v jiném příspěvku, ještě se dala ke svědkům Jehovovým nedávno..Já jsem začala trpět chronickou bolestí svalů, kloubů, a nesnesitelnou únavou. Doktoři nikde nic nenašli, začali to svádět na boreliozu, takže jsem brala opakovaně ATB, ale můj stav se vůbec nelepšil. Až jsem nakonec našla psycholožku a chodila 2 roky pravidelně na terapie, abych pochopila, že to není moje chyba, že maminka pije. Nakonec mi to hodně pomohlo. Ovšem jak říkám, naše komunikave vázne, když jí volám, je buď opilá, nebo si vymýslý strašné bludy. My jsem si pronajali dům s pokojem navíc pro ni, je v důchodu, tak může cestovat, ale byla za námi jednou a vydržela to přesně 3 dny, protože u nás se nepije. Dokonce jsem jí v Praze pořídila 2+1 byt, když jí otec vyhodil ze společného bytu, ale ani to jí nepřišlo dost dobré. Byt pronajímám a ona teda bydlí s přítelem. Ten měl chudák ze začátku teorii, že pokud bude pít s ní, bude to lepší, protože ona nebude mít potřebu pít sama a tajně, ale velmi brzy pochopil, že to není možné, že může jen abstinovat. Takže u nás je to podle mě neřešitelné. Ale teď je období relativního klidu...Ona, jak jsem psala, je kvartál.
Jak dopadl víkend, co se tvého otce týká? A necheš zkusit jinou léčebnu, když vás u vás odmítli? Třeba Praha, Kosmonosy, Jemnice...Nevím, odkud jsi teda...
Klára
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57961
Re: Otec těžký dlouholetý alkoholik Před 4 rok, 1 měsíc  
Hezký večer Kláry,

pro mamku jsi toho udělala hodně, řekla bych až dost. Je mi moc líto, že si to neuvědomuje, že by tu měla být jako matka pro svou dceru. Co si budeme povídat, přijít o matku z jakéhokoliv důvodu z pozice dcery je hodně bolestivé. Jsem také v kontaktu s lidmi z AA a jedna mne povzbuzovala, abych si i na tom špatném našla něco pozitivního a v mém případě by to mělo být to, že můžu být ráda, že moje mamka nepije, protože jsou děti, které mají oba rodiče alkoholiky. Je to tak, jsou malé děti, které vyrůstají v takovém prostředí a my se ségrou měly dětství a dospívání moc pěkné. Jaký máš vztah s tátou? Způsobilo třeba mamky pití hádky v rodině? U nás se občas pohadame s mamkou, sestrou.. Většinu problému s tátou totiž řeším já, dávám mu peníze, mám více volného času, a tak občas vybouchnu, vyčítám.. Jinak máme pěkné vztahy a mamka už s tátou nema prakticky nic společného po rozvodu, i když jsou kamarádi.

Víkend byl klid, nemá už moc peněz. Byla jsem u něho poklidit, zapojila jsem ho. Po mém odchodu si dokonce dopral zbytek prádla, což jsem zjistila druhý den. Byl relativně střízlivý, tvrdil, že už potrebuje na to léčení, že s tím chce něco dělat.Brzy má nástup do toho Červeného dvora, dám potom info. Nevím, zda si ho tam nechají.

Jsme od Roudnice nad Labem.. od Prahy celkem kousek. Takže tady v okoli jediné Bohnice a Berkovice, obojí odmítá.Tyhle dvě léčebny prý prostě v žádném případe. Na AA se taky netvaril. V Berkovicich byl 2x, neúspěšně,co si pamatuji ani nedokončil léčbu.

Kdyby byl z tvé strany zájem, mohly bychom se nějak soukrome spojit, třeba přes email. Uvidíš, jak budeš mít chuť.. ????
Markéta
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57962
Re: Otec těžký dlouholetý alkoholik Před 4 rok, 1 měsíc  
Klidně se mi ozvi: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Klára
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58608
Re: Otec těžký dlouholetý alkoholik Před 3 rok, 6 měsíce  
Dobrý večer,

Vracím se sem po půl roce a bohužel u mého otce nedošlo k žádné pozitivní změně. Před měsícem silný epileptický záchvat, kdy byl u nás přes víkend a alkohol neměl v míře, na kterou je zvyklý. Bohužel i když by třeba chtěl pít méně, už to nejde. Záchvaty a zaskuby má neustále+další zdravotni problémy. O paměti ani nemluvím. Z Červeneho dvora utekl po 14 dnech a bohužel psycholog potvrdil, že by si ho tam ani, nemohli nechat skrz jeho paměť (což je problém ve většine léčebnach). Jsem tu ale z jiného důvodu.

Koupila jsem mu nějaké vitamíny B-Komplex, hořčík atd. Všimla jsem si, že již tolik netrpí zaskuby a není tak rozklepany,sám říkal, že se cítí o něco lépe a to mě přivedlo na myšlenku alternativní léčby. Vůbec netuším, zda něco takového existuje. V první řadě se ale bojím, že dokud budou epileptaky, nikam se neposuneme. Pokud by měl někdo zkušenost, uvítám každou radu či doporučení, případně jaké další vitamíny či minerály by mohly byt nápomocne. Má také šíleně deprese, tak zda máte zkušenost s nějakým přírodním produktem? On se zatím léčit nechce, už jsem se s tím smirila ale ráda bych mu alespoň trochu ulevila. Pije jen pivo, kontroluji mu finance a už ani nevychází pořádně z bytu.

Predem děkuji
Markéta
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58611
Re: Otec těžký dlouholetý alkoholik Před 3 rok, 6 měsíce  
Ahoj , několikrát jsem pročetl celou diskuzi a je mi nesmírně líto čím si procházíš . Naprosto Ti rozumím , že Tě to ničí , ta bezmoc cokoliv změnit. Tvůj otec jak píšeš je uvnitř dobrý člověk , ale alkohol ho už pohltil a pokud trpí demencí , tak asi nenávratně . Lidé rádi , musíš ho nechat padnout na dno ( na kterém už očividně dávno je ) , ale kdybych si měl položit otázku sám sobě , co v Tvé situaci dělat , asi bych dělal to samé - máš dobré srdce a to člověku brání otočit se zády a nechat otce osudu. Jen se bojím , aby jsi neztratila sebe samu - aby Tě to psychicky nepoznamenalo a nezlomilo do budoucna. Jako přírodní antidepresivum se používá třezalka , hořčík je dobrá volba a ještě třeba vitamin C nebo nějaký doplněk na regeneraci jater , ikdyž si myslím , že pokud bude pít dál velký efekt to mít nebude. Přeji hodně sil a kéž by otec našel v sobě zbytek sil a zvládnul tento boj a přinesl Ti do života i trochu radosti . Drž se ! PS: Ta třezalka se nesmí s medikaci typu antidepresiv , nevím zda otec užívá něco ..
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58614
Re: Otec těžký dlouholetý alkoholik Před 3 rok, 6 měsíce  
Ahoj Michale,jak je,čekám kdy se ozveš,už je Ti lépe?
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58626
Re: Otec těžký dlouholetý alkoholik Před 3 rok, 6 měsíce  
Dobrý večer Michale,

Děkuji za tvůj příspěvek. Ano přesně jak píšeš - ta bezmoc je skoro k zešílení ale uvědomila jsem si, že to mé dobré srdce mi jednou bude k ničemu, až si ponesu nějaké zdravotní následky, a tak jsem se rozhodla pro tátu dělat jen to co chci a kdy já chci,prijmout to, jaký je a smířit se s tím. Až přijde, že se chce léčit, pomůžu a budu tu pro neho ale do té doby už nema smysl křičet, brečet, prosit. Byla jsem párkrát u psycholožky přímo v alkoholické poradně ale uvědomila jsem si, že se s tím musím srovnat hlavně já sama. Jsou dny, kdy mi to jde hůř ale od mého prvního příspěvku se má psychika zlepšila.

Ano, lidé říkají nechat padnout na dno, ale já vím, že to nikdy nedokážu a necítila bych se o moc lépe, než když mu znovu a znovu pomohu. Věcné zachraňují i zvířata, až se mi to nevyplatilo a jeden pes mě nedávno kousnul-to se mi hezky vymstilo????třeba to bude to samé s tátou a pekelně se spalim a budu potrestána, ale dělám podle svého nejlepšího vědomí.

Tata je taková ztracená duše v tomhle světě plným nástrah, potřeboval vždy vodit za ruku. Má sestra čeká mimčo, jeho první vnouce, ani to ho nenakoplo. Myslím, že si to pořádně ani nepamatuje. Mě samotnou je k nepochopení, že někdo dokáže pít bez následků a někdo prostě ne. Je mi všech těch alkoholiků a rodin tak upřímně líto ale zároveň mám vztek, že se upiji až na samotné dno
Markéta
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter