Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Přítel alkoholik - zkušenosti
*
#41982
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Neodešla , i když mi to všichni radili .
Helenq
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41983
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Volala jsem sanitku , protože mu bylo zle .
Helenq
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41984
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Na léčení byl před 5 lety a abstinoval 4 roky . Snad , ničeho jsem si nevšimla . Potom začal . Asi před rokem jsem mu našla piva a tak šup na antabus - ambulantně . Potom se antabus snižoval . A zase pil . A to už šlo rychle ! Do měsíce antabus přepil a bYlo zle . Psychiatrie a teď . zase ambulantní léčení . A čekání !
Helenq
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41985
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
To na me pusobi, jako kdyz chce pit a ne s tim prestat.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41986
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Chápem, že to pre Teba musí byť ťažké. Niektorá zo žien to tu aj písala. Že niektoré ženy neidu ani do vzťahu s abstinujúcim alkoholikom. Práve preto, že nechcú žiť v tom kedy sa to opäť vráti. Odmietajú žiť v tom ustavičnom strese, že raz príde ten deň.
Niekedy je to aj o tom, že človek nepije, ale trápi sa v tom. Nie je s tým zmierený. Prečo ostatní môžu a ja nie. Bojuje s tým, až do toho osudného dňa. Rozprávali ste sa o tom, prečo začal piť po tých 4 rokoch? Mohla to nejaká nezvládnutá stresová situácia a potom sa to už rozbehne. Alebo na nejakej akcii. Ale najčastejšie je to preto, že človek nadobudne presvedčenie, že teraz už zvládne tzv. kontrolovane piť. Takéto rozhodnutie vŕta v ľudskej hlave dlhšie. To nie je otázka jedného dňa. V ten jeden deň sa len rozhodne skúsiť to. Že to zvládne, tak ako to bolo kedysi, v začiatkoch. No nezvládne dlhodobo.
A to skrývanie asi preto, aby si o tom nevedela. Možno Ťa nechcel trápiť. Neviem, nechcem o tom viac špekulovať.
Ale každopádne by som sa ja o tom so svojím partnerom porozprával. Čo bol ten dôvod k návratu k pitiu po 4 rokoch. Nejaký dôvod musel byť. A potom to už ide ako lavína. Ale v kľude, bez nejakých hádok a hysterických výstupov. A snažiť sa nájsť nejaké spoločné riešenie. Po pravde, ja na čisto ambulantnú liečbu neverím veľmi, pokiaľ to nie je spojené aj s niečím iným napr. kluby, psychológ alebo hoci aj takýto web. Zistila si už aj sama ako to dopadlo len s antabusom. Skús nejaký klub. Môžete tam chodiť aj spolu. To partnerovi veľmi pomáha v začiatkoch. Tam kde chodím ja, chodia aj páry. Môžeš tam ísť najprv aj sama. Ale nič konkrétne tam o ňom nehovoriť v žiadnom prípade. Zistiť len ako to tam funguje, počúvať tam o čom to je a potom ho skúsiť prehovoriť, aby tam zašiel s Tebou. Ak bude chcieť rozprávať o sebe, to musí sám.
Ale ak to chce alkoholik zvládnuť, abstinovať dlhodobo, musí si priznať, že je alkoholik. Zmieriť sa s tým ako so svojou chorobou a nie ako s nejakým strašiakom, že čo potom povedia ľudia. To priznanie a zmierenie je len pred sebou samým, nie aby to rozširoval do celého sveta. Nikto o tom nemusí vedieť. Prestať s alkoholom v hlave bojovať, to je dôležité. A potom sa naučiť zvládať prípadné cravingy, chute. Pre úspešné abstinovanie treba aj niečo spraviť.
Neviem Ti ináč poradiť, ale držím palce, nech sa Vám obom darí.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41990
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Helena,
je to ťažkě hlavne tá neistota a nejasná budúcnosť.
Keď v ambulantnej liečbe zlyháva dokonca ani antabus nepomohol. možno by si mal zopakovať liečebňu. Nie každý to dokáže zvládnuť sám.
Situáciu, ktoru popisuješ som zažila so svojim manzelom niekolkokrat - a je to väčšinou tak ako ti napisal Michal:,,To na mne pusobí jako když chce pít a ne s tim prestat".
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41991
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
"Čo bol ten dôvod k návratu k pitiu po 4 rokoch. Nejaký dôvod musel byť."

Nie, nemusel.
Žilinčan
triezvy od 23.3.2016
Gold Boarder
Příspěvky: 267
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Žilina Narozeniny: 02/07
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41992
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Ale áno Žilinčan. Určite bol. Bavíme sa o pití resp. recidíve po 4 rokoch nepitia. Nie po pár dňoch ako je to u Zdena. Nebavíme sa o tom, prečo popíja teraz, ale prečo opäť začal.
To že niekto napíše že chce teraz piť, to beriem. Je to možné. Ale o čom boli tie 4 roky? Opakujem. 4 roky ni sú pár dní, ani 2-3 mesiace.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41993
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Ja som to tu už raz písal. Nedávno bol na skupine chlapík, ktorý pár rokov nepil. Rodina bola rada. Ale on vravel ako niekedy trpel. Závidel tým, ktorý si môžu vypiť. Tak dlho ho to morilo až nakoniec sa opil. Chcel si vypiť už. Ale tým dôvodom bolo, že s tým alkoholom ku koncu denne bojoval. A ten každodenný boj s myšlienkami na alkohol je zničujúci.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41994
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Krtek napsal:
Ja som to tu už raz písal. Nedávno bol na skupine chlapík, ktorý pár rokov nepil. Rodina bola rada.

"A ten každodenný boj s myšlienkami na alkohol je zničujúci."

...uvoľni a rozpusti myšlienky na chľast a zbav sa tak resentimetov a utrpenia.
Začať možno triezvymi dvadsaťštvorkami... neskôr z nich vznikne väčší časový celok.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter