Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Přítel alkoholik - zkušenosti
*
#41969
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Helena, schovavani alkoholu vetsinou nepomuze. Kdyz alkoholik chce, udela cokoli, aby se k alkoholu dostal.

Jana, "když alkoholik přijde o něco, co už je pro něj za čárou". Ja jsem si rikal asi 3x, ze jsem prisel snad o vse, co uz bylo za carou a stejne, kdyz jsem se oklepal a dal zdravotne dohromady, lil jsem zas a opet jak dobytek. 2x jsem vydrzel abstinovat 3 a 2.5 mesice. Az ted na potreti mam vnitrne pocit, ze se mi v hlave "neco" preplo jinak, nez tomu bylo v predchozich pripadech. Nedokazu to popsat. Stejny dotaz mi polozil terapeut: "co je jinak nez kdy predtim?". Nevim, nevim, vnitrne/pocitive je to proste jine.

Mezi 3. a 4. mesicem byla krize. Vysumeni euforie z nepiti, jak to vlastne bylo jednoduche, ztrata motivaci, zapadnuti do starych koleji v zivotnim kolobehu, i kdyz obohacenem o sport. Ted uz je to zas o neco lepsi.

M.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41970
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Sochaři, též zdravím. 8. ledna to bude rok :o) Nepředpokládám, že by se něco mělo změnit. Silvestr mě nechával klidným ikdyž jsem chlastal, tak nevím proč by tomu mělo být jinak i letos. Letos se bavím pomyšlením a vzpomínkami na to, že nevím kolik Silvestrů po sobě jsem si říkal, že právě končící rok stál za hovno a, že doufám, že ten další bude lepší. A oni byly ty další roky vždy o něco horší než ten před tím.

Letos ne. Letos si s klidem můžu říct, že letošní rok byl až na první týden fajn...

Až dotáhneš ten rok, tak bysme se fakt mohli někde sejít. Rád bych Tě poznal.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41971
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Jinak je fakt, že první měsíce byly divný. Myslím si, že to je kvůli tomu, že jsem furt myslel na to, že nepiju. Furt jsem se na to soustředil a v hlavě přemítal. Až, když to přešlo v normál a standart, tedy nic vyjímečného, že jsem v pořádku se to změnilo. Dneska už si kolikrát i několik dní nevzpomenu to řešit a i na fórum zapomenu.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41972
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Vcelar, vedome nepiti jiz neresim. To ze nepiji a nemyslim na to, se preplo uz jako 2x pred tim, rychle a bez problemu. Obcas alko sen, obcas: "hm, dal by si jedno pivo po praci". To obcas je tak jednou 3-4 tydny. Diky sportu, detem a praci tydny plynou rychle.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41976
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Helena,
hľadanie a schovávanie fliaš naozaj nič nerieši a má dokonca opačný účinok.
Máš dve možnosti:
- Dáť ultimátum - ,,Buď sa pojdeš liečiť, alebo odídem", avšak ak nie si pripravená ho aj skutočne dodržať, tak mu ho ani nedávaj - ak totiž ustúpiš, vie aj nabudúce, že si bezmocná a bude si ďalej robiť čo chce.
- Nechať ho tak, nič od neho nečakať a žiť si svoj život, čím viac odpútaný od jeho choroby, tým lepšie (viem lahko sa to píše už ťažšie žije)
Ak s ním musíš, alebo chceš ostať pomôžeš mu aj tým,že mu umožníš znášať nasledky jeho pitia - to znamená neospravedlňovať ho pred rodinou, či známymi, nevykonávať za neho jeho povinnosti, neťahať ho z prúserov, neopatrovať ho keď mu je zle z alkoholu, neukladať ho do postele.....niekedy je toho veľa,čo rodina pre alkoholika ,,v dobrej nádeji" robí. Výnimkou je iba priame ohrozenie života (vtedy treba volať sanitku)
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41977
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Ano , už byl na léčení . Pořád si myslím , že to přejde , ale mám strach . Jinak se chová docela dobře , ale já tuším , že něco nehraje .
Helenq
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41978
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
To už už jsem také udělala . V létě
Helenq
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41979
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Helena, udelala co?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41980
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
Helena, odyšla si od neho v lete a znovu sa k nemu vrátila ??
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41981
Re: Přítel alkoholik - zkušenosti Před 7 rok, 3 měsíce  
A kedy bol na liečení? Abstinoval po ňom? Ak áno, ako dlho? Pije len doma alebo so chodí niekam posedieť?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter