Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Matka alkoholička
Matka alkoholička Před 6 rok  
Dobrý den, moje matka (70)je také alkoholička a já bohužel vůbec nevím co s ní dál. Má období 3-4 ročně, kdy pije každý den(ne tak aby byla úplně namol), ale je to na ní velmi znát - řeči, chůzi... Myslím si, že si tím řeší dlouhodobé problémy v manželství (nepochopení, neúctu, zakazování všeho). Nemá žádné koníčky a teď už ani přátelé (vše jí bylo vyčítáno a zakazováno). Myslím, že jí psychicky neprospělo několik operací střev a následné zdravotní komplikace, které bude mít navždy. Už v minulosti jsme zvažovali léčbu - sama o to měla zájem, nicméně manžel vše zakázal (nesnesl by pomluvy lidí). Rozvod zásadně odmítá. Je mi jí líto,ale vždy mě schvátí zlost, když má své období, velmi tím také ubližuje vnukům. Teď opět zvažujeme léčebnu - mám strach zda není příliš stará. Nepomohl by pouze psycholog? Děkuji za odpověď.
Johana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.

Re: Matka alkoholička Před 6 rok  
V tomto věku psychologická pomoc by zřejmě nešla.Nevím,jak je na tom mentálně.Nedivím se,život s diktátorem musí být vyčerpávajícína psychiku každého člověka.Všichni toužíme po lásce,uznání,ale i po určité svobodě.Pokusila bych se najít mámě psychiatra AT.Máte možnost tam jít s ní-a poradit se co a jak.Sama jsem zažila 70letou paní v protialkoholní léčebně,ovšem ta se rozpila po 20letech abstinence.Než jí zajístíte odborného lékaře-počítejte s delší čekací dobou můžete s maminkou začít chodit do společenství AA.Ztratila přátele a právě tam by mohla najít nové a mohla by tam najít motivaci k abstinenci,k životu.
Jana Mertosová

Re: Matka alkoholička Před 6 rok  
Mám kamarádku,z AA, která přestala pít v 72 letech, nyní jí je 85!!!! let, je úžasná, plná energie, cestuje, je veselá, výborná.Byla jsem s ní na sjezdu AA na pokoji, je to fakt zázrak.
Liba

Stránka: 1
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter