Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...14
Dolů
Téma: Nekontrolovatelné pití
#2876
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 3 měsíce  
Jájo,
odborníci se o kontrolovaném pití vyjadřují, že znamená umět i nepít vůbec.Pro jeho zahájení doporučují nepít tři měcíce. Zkuste to, třeba to pro Vás bude přijatelnější forma, během této doby si budete moci ověřit, jak jste na tom i s fyzickou závislostí. Pokud nezvládnete pít kontrolovaně po této době, je to jasné, bude se jednat o porušenou kontrolu pití, která nastává po častém abúzu a vzniká tím, že odumřelo hodně buněk v mozku, které toto mají nastarost.
Zmiňujete se o tatínkovým problému s alkoholem, dědičnost má nemalý vliv na potomky, nejlepší na tomto ale je, že se tento problém dá úplně vynulovat oproti třaba dědičnosti nemocného srdce, nebo rakoviny.
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Poslední úprava: 27/01/2011 08:57 Provedl: Květa.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2878
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 2 měsíce  
Je to tak, alkoholismus je zděděná, nevyléčitelná nemoc, smrtelná, ale dá se léčit bez léků, stejně na ni neexistují, a to abstinencí, doživotní, jde to.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2891
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 2 měsíce  
Máme v rodině ještě jeden problém s alkoholem jde o mojí sestřenici je jí 36 let, nádherná a chytrá ženská ( to byla), dnes je to troska vyhublá , bez zubů, s vyrážkou v obličeji. Oproti mě má trošku jinej vztah k alkoholu popíjí od rána celý den celý týden. Ráno v devět vstane dá si nějaké pivo na probrání a pak víno, když se trochu vzpamatuje odchází do nedaleké hospody, ještě je docela pěkná a tak nemá nouzi o "kamarády" , kteří s ní vydrží. Rodiče ( mimochodem hodnější lidi neznám) sou nešťastní, do práce nechodí, peníze nemá domů si vodí "partnery". Sama si ale bohuže na rozdí ode mne nepřipouští že by měla nějaký problém a kdykoliv si chce někdo s ní promluvit že by měla něco dělat, útočí a je agresivní. Její rodiče jsou už bezradní do léčebny ji dát bez jejího svolení nemůžou a ona prý problém nemá. Existuje nějaká možnost jak obejít zákon a nechat někoho takového přeci jen léčit. Vím že se říka že pokud člověk sám nechce tak to nemá cenu, ale ona opravdu není hloupá študovala vysokou školu a má talent krásně maluje, nikdo neví co se stalo a co bylo spoštěcím mechnismem.Myslím , (věřím), že ikdyby ji tam přez její vůli někdo zavřel tak po pořádněm vystřízlivění , které neměla už několik let by jí došlo že problém má, alejelikož je furt napitá tak proto si to neuvědomuje.
Jája
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2892
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 2 měsíce  
Alkoholismus je nemoc duše,bohužel svoji inteligenci propíjí a vysoká ji nebude nic platná,dokud si nepřizná,může se propít až do demence,musela by být hodně agresivní a ublížit sobě nebo někomu jinému,pak je možnost ji nechat odvést a léčbu nařídit soudně,ale stejně by to nebylo nic platné,pokud sama není schopná dopustit že je alkoholička.Přiznání si sám sobě tenhle navenek vypadající hrůzostrašný ortel,je velký skok dopředu a pak následují krůčky.Bohužel málokdo to dokáže a vysoká škola v tom nehraje žádnou roli,je to v síle osobnosti.Vyrážka v obličeji značí o její docela pokročilé intoxikaci,kdy se tělo brání proti neustálému přísunu jedů a snaží se jej vyloučit kůží ven,otázkou je jak dlouho.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2896
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 2 měsíce  
Ahoj lidi! Tak jsem to tu pročítal a fakt je lepší nepít vůbec, měl jsem v po 24.1. narozky a je pravda, že jsem se napil, ale nebyl jsem pod obraz,ale je horší,že člověk má chuť druhý den a další znovu a vlastně udržuje tělo v alkoholickém opojoní a udržet to pod kontrolou snad ani nejde!!!Jsem ze sebe trošku zklamán, ale v ůnosné míře a jdu pokračovat v nastoupené cestě abstinence, děkuji všem za podporu a držím všem palce a sám sobě, stačí problémy co se na mě navalily a řešit je pitím prostě nejde! Tak vzhůru za nepitím aase znova, dám vědět, jak to zvládám!! Ríša
Ríša

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2899
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 2 měsíce  
Hej, máme narozky ve stejný den!!Já svou oslavu přežila dřepěním s opilcema, nudila jsem se, odešla jsem po 6 hodinách, jim to bylo fuk, dávno zapomněli, že slaví mé narozky, já vypila celou limonádu.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2901
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 2 měsíce  
Ahoj! Přiznám se, jsem se nenudil při oslavě, jen mám výčitky svědomí, ale to jsi mi zrovna ty Líbo říkala,že to přijde!!Nebyl jsem pod obraz,ale bylo to ukočírovaný,ale mrzí mě to, že je to pořád živý a člověku to bude trvat opravdu už celý život,aby se toho zbavil!! Nicméně od zítra zase své aktivity naplno a bez pití a dám vědět,mějte se všichni!!!Ríša
Ríša

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2902
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 2 měsíce  
Nebude to trvat celý život, ale Ríšo, sekni s tím úplně, poznej ten bezvadný život bez chlastu.Kdepak já, první liga v chlastu, bych věřila, že je to možné, ani náhodou!A je to nejlepší věc, kterou jsem v životě udělala.A Ty, kdybys ses vůbec nenapil, poznal bys ten pocit vítězství nad alkoholem, radoval by ses,je to radost, nejde to popsat.Však se toho od Tebe dočkám, jistě!Chutná ten život úplně jinak, smích je srdečnější, je to svoboda!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2903
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 2 měsíce  
Ahoj, Ríšo držím palce.Určitě si řikej že alkoholem se věci vůbec nevyřeší akorát si to člověk pohnojí ještě víc.

Sestřenice ani snad nepije do němity, ale udržuje si hladinnku no teď už hladinu celý den, takže nemá ani šanci si něco připustit když je opilá stále.Hrozně zhubla, a tře rukou se nedá přehlédnout. Sme bezradní.
Jája
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2904
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 2 měsíce  
Jájo,
i když si sestřenice udržuje stálou hladinku, někdy má asi chvíle, kdy si uvědomuje a vadí ji z některých fyzických potíží, které byste mohli ,, využít,, k tomu aby navštívila obvodního lékaře a ten by měl o trochu větší šanci i možnosti jak ji popostrčit dál.
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...14
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter