Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...14
Dolů
Téma: Nekontrolovatelné pití
#2484
Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 5 měsíce  
Ahoj lidi a všichni,co máme problém s pitím!!Registroval jsem se teprve nedavno a svůj problém jsem zveřejnil bohužel do knihy návštěv a teprve na upozornění "v dobrém" panem doktorem se dostávám do fora a tak vše znova,nevadí!!!Můj problém trvá už delší dobu a byl bych rád,pokud se někdo najde,zda má ten samý problém, aby se mi ozval.Napsat sám o sobě,že je člověk alkoholik je těžké a určitě se to nepíše lehce! I já,jako každý, si myslím,že nejsem, ale už tu pochybnosti jsou a tak se chci svěřit a hlavně to řešit. Piji od svých let po vojně, dnes mi je 52let, ale alkohol jsem používal a používám k obveselení a tak piji,asi jako každý, při oslavách a různých slavnostních příležitostech,dokonce dokážu nepít 2-3měsíce,tzn. že nemusím mít alkohol vůbec a jsem doma a dělám si své věci,tj práce na pc, hraji na mandolínu a i v kapele a chlast nepotřebuji ani při produkci a nebo jen třeba 2-3 pivka, taky chodím do posilovny a lepím hrady a zámky z papíru a dokáži být v soukromí svého bytu zmiňované 2-3 měsíce, ale pozor!!!Probudí se ve mě, mé zlé druhé já a je vymalováno!Musím, nebo spíše potřebuji kontakt s lidmi a kámoši a je to u piva a stane se, že má potřeba se protáhne na tři, ale i pět a stalo se i,že na celý týden,kdy do sebe nedostanu nic jiného, než alkohol! Pak je mi dlouho zle, proklínám chlast, ale nejvíc sám sebe a stáhnu se zase do ústraní a funguji zase 2-3 měsíce, než to zase na mě " přijde". Doma samozřejmě problém, žena se mnou nemluví a právě kvůli ní, ale hlavně kvůli sobě se trápím a nic mě neba a vlastně začínám budovat vztah,chuť ke cvičení,k lepení a vlastně ke svým aktivitám úplně znova!Podotýkám, že nejsem agresivní člověk a říkají ostatní, že je se mnou i sranda u piva,ale můžu říci sám za sebe, že bez pití je mi lépe, ale ta "perioda"tam je a já už nevím jak dál atak se ptám a hledám člověka co je na tom stejně, dokonce má tento příspěvek v knize návštěv a pan doktor mě potěšil, že mi napsal, že nejsem typický alkoholik,jen se potřebuji vyrovnat kamarádům!Jenže bez těch si nedovedu život představit a tak jsem vlastně v uzavřeném kruhu a jak s toho ven? Nad vodou mě taky drží muzika a k té, aspoň já si myslím troška pití patří,proto úplný abstinent asi nikdy nebudu a ani bych nechtěl, ale jestli s toho není východisko, jsem ochoten i to podstoupit, ale určitě bych si přál to dokázat zvládat a dokázat třeba si dát jen 2-3 piva,ale přiznávám, že mám strach, že to asi nejde!Dokáže mi někdo poradit co s tím? Díky předem a přeji všem krásné dny a bez alkoholu!!!Ríša
Rychlík Richard
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2489
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 5 měsíce  
Ríšo, já pila jako Ty, kvartálně!2-3 měsíce dobrá babička, máma, hospodyňka, najednou buch, a šla jsem na jedno!!! a pila několik dní.Jenže intervaly se začnou zkracovat, a jsou častější, horší.Vykašli se úplně na chlast, nemůžeš popíjet pár pivek, jsi ten kvartální alkoholik, nevydržíš u těch pár!Znám muzikanty, co nepijí vůbec, žijí, hrajou!Zkus to aspoň půl roku nepít vůbec nic, když to nevydržíš, je to zlý, skonči s tím, dokud máš na to sílu.Stejně už něco tušíš,chlast Tě dostane.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2493
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 5 měsíce  
Zdravím a zárověň děkuji za názor! Já o tom vím a proto s tím chci a budu něco dělat! Opravdu se cítím lépe pokud nepiji vůbec a navíc nejhorší je, že do třetího piva vše v poho, ale pak se to zvrtne a začíná ten kolotoč a nekontrolovatelné pití, které trvá i několik dní, než začne být člověku špatně a vlastně tělo samo odmítne chlast přijmout!!Úplný abstinent člověk být nechce, ale jak píšeš, ona není hranice,kterou by člověk dokázal udržet, protože je to jedno a pak v tom najednou člověk lítá! v každém případě Líbo, díky za názor k mému problému,každý názor člověku pomáhá a doporučuji každému svěřit se,protože svěřený problém je poloviční problém i když, jak už jsem napsal,těžko se to přiznává, že tem problém se týká zrovna i mé osoby!Díky. Ríša
Ríša

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2504
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 5 měsíce  
Ahoj opět všichni,co jsme na stejné lodi!Chci se jen troška pochlubit a sice,že od prvního listopadu jsem "nepožil" a nebo spíše,nebyl jsem opilý pod obraz a jako muzikant,jsem měl dostatek příležitostí se zmazat!!Jenže samozřejmě vím,že není vyhráno a jak už jsem napsal, neustále mám strach,ale snažím se nepít vůbec a taky neutekla lhůta tří měsíců,doma se vše relativně srovnalo,muzika a další mé aktivity fungují a každý den se probouzím a první co je,si říkám " dnes nepiji".Sám sobě držím palce a jestli to bude někoho bude zajímat,tak opět napíšu, jak to zvládám!!Takže všem přeji - "poperme se s tím,stojí to zato!!!!!! Ríša
Ríša

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2506
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 5 měsíce  
Richarde, jen piš, vyblij si dušičku, je to nutné.Počítej i s depkama....to pak sedni a piš, raději, než je řešit pitím.Přiznal jsi si, že Tě alkohol ničí, nenech se zničit úplně, je to jen chlast!, co Tě bude ovládat, Ty budeš jeho otrokem!Silný nepřítel, nauč se vedle něj žít, nebojuj.Najdeš toho moc, co abstinence přináší, poznej to.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2532
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 4 měsíce  
Ahoj lidičky! Další víkend za námi a bez alkoholu! není to chlubení,jen konstatování a pomoc těm, co mají potíže jako já!!Nastává čas vánoční a plno příležitostí se napít a mít k tomu důvod a taky čekat,že ostatní okolo to pochopí!!NEPOCHOPÍ! Několikrát jsem to sám zažil a tak v tomto čase se raději schovávám do ústraní,ale jako muzikantovi to jde dosti těžko,ale vůle tu je a zatím to zvládám sám,ale strach je stále a do toho,dává od mě ruce má žena,protože už mi nevěří a nechce poslouchat mé sliby!!!Co více má motivovat člověka k tomu,aby přestal? Ale pozor - bojuji sám za sebe a o sebe,jsou to možná řeči,ale chci to dotáhnout tentokrát do konce a jestliže zklamu sám sebe,tak už půjdu k psýchovi a klidně i na léčení,věřte,že bez pití to jde a já jsem spokojený a to,že se tu svěřuji,mi dává velkou sílu a už to neslibuji třeba rodině,ale i plno lidem,kteří jsou jako já a přátelé, kdo nám pomůže, když mi sami sobě né???Držím nám všem palce a opravdu chci,aby jste všichni, co to budete číst,věřili,že vy jste má největší opora a já děkuji!!!Ríša
Ríša

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2534
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 4 měsíce  
Richarde, já děkuji Tobě, že napíšeš i pozitivní zprávu.Potěší každého z nás, nakopne ty, co váhají, pomůže.Včera jsem mluvila s jedním profi muzikantem, hodně pil, před 5 lety jsem s ním začínala jeho abstinenci,nevěřil, že to jde, jeho žena taky ne, dnes jsou šťastný pár, rodina, nepije, hraje celé večery bez kapky alkoholu.Věř, že bude ještě lépe.Své už jsi vypil, nech to jiným, a směj se, raduj se ze života střízlivý.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2538
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 4 měsíce  
Ahoj Ríšo,
jsem jen zoufalá dcera mamky, která je na tom hodně podobně jako ty a proto jsem se rozhodla Ti napsat. Mamce letos bylo 50let a rozpila se po rozvodu asi před 16lety. Denně vypije 2-3 pivka, ale víkendů se bojim. Proleje to od pátku do neděle sama doma a pije co najde (víno, pivo, apod.). Je po druhé vdaná a její manžel je super chlap co jí má rád, ale střízlivou!!!! To je totiž jako ty vtipná, skvělá, úžasná!!!!! Teď to vypadá, že jí opustí a to bude konečná stanice. Chtěla jsem Ti říct, že jsi sem napsal je znamení, že s tim něco chceš dělat, že jsi si vůbec uvědomil, že to asi problém je!!!! Jdi do toho kvůli ženě, kvůli SOBĚ!!!! Věř holce, která se už od 11let stará o mamku místo, aby to bylo obráceně.... Držim palce!!!!
Veronika

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2544
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 4 měsíce  
Ahoj Veroniko!Děkuji za příspěvek a těší mě,že lidi píší. Nevím jak je na tom mamka,jak píšeš, přes týden to jde, ale víkendy hrůza, jen dotaz- proč je přes víkendy sama? Jde taky hodně o podporu nejbližších,ale to určitě z tvé strany a svého muže(táty)má.Já pokud nepiji,tak dokážu i své kámoše tolerovat,protože jsem si toho užil až až a podat pomocnou ruku je velké umění,ale jsem na tom už stejně,nikdo mi nevěří,hlavně z rodiny a ono opravdu záleží na tom člověku,jak se k tomu postaví a mě už to přestalo bavit,být pořád tím,co si o něj každý může otřít nohy, ale strach mám,protože,jak jsem psal,budu sedět doma 2-3měsíce a nic a pak to nastane a je mazec!!Mrzí mě to a nevím co to je,ani se to nedá vysvětlit,jeden den mě to baví,pak dostávám strach jít i domů,bojím se výčitek a hádek a teď v čase vánočním je to úplně na nic,žena komunikuje jen když musí a dostal jsem se díky poslednímu "úletu" (8dní) do šílené situace a ta mě nakopla a od 1listopadu jsem řekl dost,ale vydrží mi to? nikdo neví a nejvíc nejhorší je,když člověk nemá motivaci,ale jak píšeš,chci ti udělat a pro sebe! Držím palce s mamkou a nenechávejte jí doma samotnou,když to jde přes týden,proč to nefunguje o víkendu? Jen se ptám a doufám,že jsem neurazil,neznám podstatu věci a tak třeba zase napiš a pokecáme,mám dosti zkušeností sám se sebou a někdy stačí opravdu málo a dá se to změnit! Ahoj. Ríša
Ríša

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2550
Re: Nekontrolovatelné pití Před 13 rok, 4 měsíce  
Ahoj Ríšo,
moc děkuji, že jsi napsal. Určitě si neurazil Bydlíme s mamkou v jednom domě, ale každý v jiném bytě. Její manžel (mamka je podruhé vdaná), pracuje na směny a tak musí do práce i o víkendu. Já žiju s přítelem se kterým se přes týden vidíme jen večer a víkendy pokud můžem vyrážíme ven. Proto je občas sama doma, ale jak můžu jsem u ní když vím, že manžel jde do práce. Jenže v pátek je v pohodě a v sobotu ráno jí najdeš totálně zlitou. Dokáže se opít ikdyž je manžel doma a spí! Hodně si prožila - jeden rozvod za ní, brácha jí taky podrazil, příbuzní stojí taky za houby a jak to bývá každý vztah není ideální a mamka všechno až moc řeší. Jenže sama v sobě a pak to prostě zapije!!! Včera jsme si s ní promluvili a můžu ti říct, že jsem byla dost mile překvapená. Řekli jsem jí, že už to takhle nejde a pomůžem jí jak budem moc. Sama přiznala, že o tom ví a dokonce byla za svou švagrovou, která se léčila s alkoholismu a chtěla po ní ať jí někam veme. Manžel jí řekl, že to zkusí spolu nepít - je hudebník jak ty a taky to umí obrátit, ale pak si jde lehnout a je v pohodě. Mám strach a zároveń radost, že si to dokázala po těch letech přiznat a my dva jí pomůžem jak budem moc. Stojí nám to za to!!! Pochopila jsem, že ti na ženě záleží a tak jí vem za ruku, sedněte a promluvte si jako my. Když uvidí, že chceš sám a půjdeš si zatím - překonáte to taky spolu. Nestyď se za to zajít za psychologem nebo vyhledat lidi co řeší stejný problém a uvidíš, že v tom nejsi sám a třeba tě to nakopne. Nezlob se, že jsem se tak rozepsala, ale je to hodně ve mně a ty mi připomínáš mamku. Dokážete to oba Určitě zas napiš - budu se těšit.
Veronika
Veronika

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...14
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter