Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: prosim o radu
#64471
prosim o radu Před 1 rok, 5 měsíce  
Dobrý den,
Třeba mi tady někdo poradí. Můj manžel, se kterým jsem 10 let měl vždy kladný vztah k alkoholu. Vždy pil s kamarády, ale neměl tzv. záklopku. Byl schopný přijít domů třeba za 2 dny. Od té doby co máme děti se situace sice zlepšila, ale stejně je schopný to udělat i teď a co je horší pije většinou sám doma. Neumí si dát víno, aby nevypil celou láhev nebo panáka na chuť. Většinou jsou to 4 nebo 5. Vím, že takto řeší starosti, co má v práci. Nutno podotknout, že jsem dcerou alkoholika. Moje mamka je sice kvartál, ale začíná mi vždy, když si nalije blikat kontrolka. Snažím se s ním o tom mluvit, že mi to dělá starosti, ale nechce ani slyšet, protože mám údajně s mamkou přehnané reakce a vždy mi řekne, že přece nedělá nic špatného, že druhý den vždy vstane a funguje. Co na to mám říct...je to tak, ale kdy je tedy ta doba řešit to zavčas, aby se to nezvhrlo do něčeho, co důvěrně znám a rozhodně nechci, aby to někdy musely zažít naše malé děti. Děkuji pěkně.
natalie
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64472
Re: prosim o radu Před 1 rok, 5 měsíce  
Ahoj. Tipuju to na kvartálního alkoholika. Neměl by pít vůbec.
Ale budou z toho problémy. Je to i určitý ústupek společnosti. Taky tím řeší stresy. Možná se z něj po přestání stane vyhaslá troska. Kdo ví. Ale pít by neměl, což se líp řekne než udělá.

Asi ho zkus poslat do AT poradny, až bude po větším flámu, ať mu tu dobrou zprávu radši řekne psychiatr.

Pak tipuju, ale nemám křišťálovou kouli, že bude tak 5-10 let pochlastávat dál. Kvákat o střízlivosti, nebo oblézat AA atd. No a za 10 let by mohl být doma nadšený střízlivý alkoholik, bude vám cpát moudra, jak máte žít a o Bohu. No a pak po pěti letech zjistí, že život je na prd a buď se rozkalí nebo bude jíst léky nebo obcházet psychology. A to je ještě jeden z těch lepších scénářů.
Je to nemoc, no. S rakovinou by se taky neuzdravil do rána.

A třeba bude nějaký veselejší scénář nechci ti nějak dělat chamry.
Killer
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 15/10/2022 13:22 Provedl: Killer.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64473
Re: prosim o radu Před 1 rok, 5 měsíce  
Ahoj,
Díky moc za reakci. Taky mě to přijde, že to jde spíš do kvartálu, ale právě těmhle se to vysvětluje nejhůř, protoze přece většinu času fungujou! Sakra práce, přimět ho, aby někam zašel to je utopie. Chlap si přece poradi se vším sám, nikoho nepotřebuje. Samozřejmě po větším flamu si sype popel na hlavu, tak to možná není špatný nápad toho využít, aby navštívil AT.
natalie
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64474
Re: prosim o radu Před 1 rok, 5 měsíce  
No, já ho podezřívám, že už je alkoholik. Už to že nemá záklopku je pro mě alkoholik. Normální lidi jí mají. Pak už je to rozlišování kdo a jaký. Pít by neměl.

S tou manipulací ti neporadím. Já moc manipulaci rád nemám. Můj kámoš ze školy pije brutálně 10 let a pořád jsem ho nikam nedokopal, tak jsem to s ním vzdal.

Jestli sám nebude chtít, nehne s ním nic. Zní to krutě, ale hlavně se starej o sebe, jemu jen řekni upřímně, když tě štve a čím. Na to máš právo. Nacpat ho někam na léčbu nemůžeš.

Také může jít třeba na ty AA jako host. To je na něm. Absolutně nezaručuju, že mu cokoliv z toho pomůže.

Vlastně jednu věc ještě udělat můžeš. Nedávej mu doma chlast. Ani kapku, ani na Silvestra. Ať si chlastá sám.

Jinak ta tvoje psychologie chlapů není úplná. To o čem mluvíš je jenom slupka. Často je pod ní velice citlivá bytost, která chce v maléru k mamince atd. Žádný poradí si sám, to jsou vaše ženské mýty.
Killer
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 15/10/2022 15:51 Provedl: Killer.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64475
Re: prosim o radu Před 1 rok, 5 měsíce  
To říkám, jeho slovy. Samozřejmě vím, že je jak hermelín. Tvrdak, ale vevnitr na srajdu. prave ja manipulaci vůbec nedávám. Nemám na to potřebnou argumentaci. Jediný co můžu udělat, je ten chlast doma no. Nejhorší je, že mám tu zkušenost s tou mamkou a nikdy se ji nepodařilo s tím skončit. Znovu ta bezmoc. Děti alkoholiku pak mají úplně jinde hranice, než běžní lidi no...díky moc, že si bereš čas a odpovidas mi tady.
natalie
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64476
Re: prosim o radu Před 1 rok, 5 měsíce  
Neni zač. Normálně neodpovídám. Ale nějak jsem na tom v posl. době duševně hůř než normálně. Starosti, finance a tak. No, tak jsem v tomhle stavu odpověděl

No, budeš to mít těžký. Já potom všem, jak to bylo se mnou se už nedivim těm psychiatrům, kteří radí přítelkyním alkoholiků sbalit kufry a utýct. Ale ty už jsi manželka a máte děti.

Ale na druhou stranu, někdo má milenku, rakovinu, epilepsii, šílenou matku, exekuce a někdo chlastá. Všude je něco. Klidně to zrelativizuju.

Ono ani po možném dlouhodobém vyřešení jeho alkoholismu nemusí být život ráj na zemi.

Stejně tak to dotlačení do AT či AA není výhra a není potom hotovo. Celé se to potáhne roky... Držím palce.
Killer
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64477
Re: prosim o radu Před 1 rok, 5 měsíce  
O to vic si toho vazim, jeste kdyz jsi na tom dusevne hur. O tom taky neco tusim. Mas pravdu, vsude je neco. Samozrejme, ze cloveka trapi to jeho a ted, ale kdyz to vezmu v globalu...muze byt hur :ú
natalie
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64479
Re: prosim o radu Před 1 rok, 5 měsíce  
Ahoj Natálie, to mě moc mrzí, že máš tohle trápení. Možná může takhle pít celý život a nezvrtne se to. Možná taky ne. Bohužel ale podle mě se s tím, dokud on sám nebude chtít, nedá dělat nic...
Jediný co si myslím, že se dá dělat je, starat se o sebe a o děti, být co nejštastnejší a tím dám dětem co nejhezčí dětství.
Když to totiž člověk sám nevidí, tak s ním většinou není řeč.
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 590
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter