Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Jak na alko chutě?
#13095
Jak na alko chutě? Před 11 rok, 1 měsíc  
Ahoj všichni spolusouputníci,
psala jsem zde již nějaké příspěvky,ale jedna věc mě trápí,tak jsem se rozhodla založit nové téma, protože jsem nevěděla, kam svůj problém zařadit! Již rok a něco abstinuji a poslední dobou se u mě objevují chutě.Ale nejsou to chutě na alkohol jako takový jako na ten nápoj ani asi na ten stav.Moc to neumím popsat..prostě mě hrozně rozjíždí ty hezké vzpomínky na období pití..na konecrty, na posezení v hospodě...spíše mi asi chybí ta atmosféra té hospody , těch akcí...toho lítání od nikud nikam.Toho jak se člověk třeba ráno vzbudil a šel na pivo...sedl si do hospody , dal pivko a kecal se štamgastama...já vím asi na tom není nic pěkného,ale mi se to nějak líbilo.Asi řeknete, že tam můžu jít i tak,ale já tam (do hospody) vůbec nechodím.Když jsem přestala pít poprvé, tak se to pak rozjelo (aspon si myslím) kvůli tomu, že jsem začla chodit do hospod zpočátku na kafe,ale pak už jsem si řekla, že to nemá smysl a dala si pivo,ale to odbočuji...Mi se prostě někdy zasteskne po tom bojovém stylu života, po tom lítání po koncertech po hospodách..bylo to svým způsobem dobrodružné.Noa život bez pití je takový poklidný a mi někdy ten rozruch prostě chybí... jako né furt,ale raz za čas to na mě přijde a pak nevím co s tím...tak se tím trápím bo jsem uplně rozjetá a pak si třeba lehnu že to zaspím a vzbudím se a je mi líp a jsem uplně ráda, že jsem to překonala a že jsem nešla pít.A taky třeba než usnu tak si říkám dokola nechci pít, nechci pít, nechci pít abych nezapoměla, že to nechci ..nebo já nevím jak to říct.No tak já nevím co s těma chutěma dělat jak se dostat co nejdřív z toho rozjetého stavu.Díky předem za radu!dredi
Petra
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 19/02/2021 13:32 Provedl: Stopka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13096
Re: Jak na chutě??? Před 11 rok, 1 měsíc  
Petro, já nepiji 9.rok, a také ještě občas se mně zasteskne po veselí z hospod....bývala sranda.Jenže dopadlo to špatně.Trochu té legrace nestojí za to.Máš prostě chutě, Tvůj nemocný mozek chce alkohol, veselí, radost, legraci můžeš zažít i jinde, s partou přátel bez alkoholu.Chutě k abstinenci patří, odeznívají pomalu.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13199
Re: Jak na chutě??? Před 11 rok, 1 měsíc  
Petro drž se,nestojí to zase do toho spadnout.
Je to hrozně individuální,u mně se to tak střídá a není to taká hrůza jak jsem si myslel,dá se to zvládnout.Po nejhorších prvních měsích chvíli klid a asi kolem toho roku abstinence mně to přepadalo,otravovalo,znejistilo a nějak to samo přešlo ani nevím jak.Hlavně se těma pocitama a myšlenkama nezabývat,našel sem nějakou rovnováhu a netoužím po těch stavech,ono ke ke konci jak sem vypil flašku rumu a nedělalo to se mnou už vůbec nic,akorát mně třeštila hlava a tlaky na prsou...tak jak to bylo kdysi dávno,kdy sem eště nebyl závislý to nikdy už nebude,takže na co si znovu začínat s pitím.Když si udělám volno taky zajdu na kuželky a šipky nebo teď v zimě jsem chodil na lyže a všichni nějaké to alko,tak mně to vůbec nemrzí.Teď přes měsíc úplně fajn a těším se na jaro,zas plno práce a občas tu zajdu,abych nezapomněl.
Držte se všichni a zase někdy.
OndraX
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13201
Re: Jak na chutě??? Před 11 rok, 1 měsíc  
Ahoj Ondro,
já to měla první měsíce super.Vůbec jsem na to nemyslela..jako jednou za uherský a jen tak letmo,ale ted to přichází častěji,ale už je to zas lepší..není to už taková krize , jak když jsem tu psala.Ted jsem si na to zas pár dní nevzpoměla:-)Jupííí.Je to jen těžké vydržet, když ty chutě přijdou!Hlavní je to překonat a zvládnout to a pak je zas dobře! tak se tu všichni držte! dredi
Petra
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13255
Re: Jak na chutě??? Před 11 rok  
Petro, mluvíte mi z duše..Toto je přesně můj problém. Vzdát se takové té zábavy, srandy, ráno v šest vypadnout do místního baru a pokecat u piva vlastně s kýmkoliv..Takto mi ten svět připadá takový málo rozmanitý, nevím..je to asi alkoholismem, ale jednou za čas ujedu a pořádně si zakalim
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13256
Re: Jak na chutě??? Před 11 rok  
Ty chutě trvají jen chvilku, stačí myslet na něco, co nás potěší, rozesměje víc než alkohol a jsou pryč.Smutné je, že dost lidí se neumí bavit bez chlastu, jen tak.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20516
Re: Jak na chutě??? Před 9 rok, 8 měsíce  
ahoj,neumim psat na pc,ale rad bych se zde nejak vyjadril.abstinuju par mesicu.a jo.je to fajn.nijak moc se ale jeste neraduju.vic davam nez dostavam.nebo si to spis neumim brat.citim,ze potrebuju odmenu.nevim,jak to bliz formulovat.jako ty chute.jasne ze je mam.nejde nevnimat okoli.liba rika,ze nejlepsi je to neresit a naucit se existovat plnohodnotne vedle toho.oni pijou.ja ne.je to moje rozhodnuti.ja si to casto pripominam a vzdy me to zavede az do doby meho piti.a vidim jen same problemy.dobry je na to zrcadlo.obcas se na sebe poradne podivat a pokecat.a otazka zabavy pro nas?to je tezky.vnimam casto pocit nudy.ted treba pisu sem.mam nemocne miminko a lezi s pani ve spitale.jsem doma sam.ctu vase pribehy,vase problemy a rady.je mi na nic,ale tohle pomaha.diky vam
honzis
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20517
Re: Jak na chutě??? Před 9 rok, 8 měsíce  
Honzo.Nepotřebuješ odměnu-ve skutečnosti se odměńuješ sám-tím že nepiješ.Máš pocit,že víc dáváš,než dostáváš.Bývá to tak,když přestaneš s pitím a zžírá tě podvědomně vlastní svědomí a vlastní výčitky.Máš pocit,že všem lidem něco dlužíš.Nic z toho,co bylo nevrátíš.Jednoduše to bylo způsobeno naší nemocí,že jsi ubližoval,nejednal tak jak jsi měl.No a nezapomínej na to,že dlužíš sám sobě.Přijetí,lásku a pochvalu za to,že se držíš.Už to je ta největší odměna!Jseš ted´doma sám,bez manželky a dítěte.Možná sevřený strachem o ně.Myslím si,že to je pro tebe dost rizikové.Co tak zkusit chodit aspon´ted´do AA?
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20528
Re: Jak na chutě??? Před 9 rok, 8 měsíce  
Ahoj. Jak mám rozumět tomu víc dávám než dostávám? Možná si to mnoho lidiček špatně vykládá, ale štěstí a radost jsou procesem, akcí. Není to tak, že něco uděláš a přijde štěstí nebo radost. Vzpomínání na staré časy způsobí, že jednoho dne si řekneš, že to vlastně nebylo vždycky tak špatné. Přestaneš vidět pravdu a budeš si nalhávat, že si můžeš tu jednu sklenku dát...
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20530
Re: Jak na chutě??? Před 9 rok, 8 měsíce  
Je v tom očekávání od druhého,jiných slovo chvály,uznání a já nevím čeho ještě.Také jsem žila v podobné iluzi a očekávání a opravdu čekala na něco co nepřišlo.Přišlo místo mých iluzí,mých představ mé pití.Dnes se sobě můžu smát.Dnes vím,že očekávat můžu jen od sebe(od Boha).PŘESTALA JSEM OČEKÁVAT OD JINÝCH A ZAČALA JEDNAT ZA SEBE.Myslím,že to byla má druhá změna,která přišla.Tou první bylo přijetí svého alkoholismu.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter