Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...56789101112
Dolů
Téma: Přestal jsem pít
*
#54328
Re: Přestal jsem pít Před 5 rok  
Pre Nepoznaneho:

Tak neviem...rano som skor bol ospaly z piva...opitost som citil, ked som to prehnal s pivom, inak ma len nafukovalo a bol som ospaly. Ale to bude tym, ze pitie piva je uplne ine, ako pitie vina, alebo tvrdeho, okrem ucinku alkoholu sa tam uplatnuje aj ucinok chmelu...tak mozno aj z toho. Sen, ze som pil, som nemal nikdy ani pocas pitia, ani teraz, ked som skoncil...vobec praveze nemam alkoholicke sny.

Takze vzhladom na to, kolko som toho zvladol vypit, sa predpokladam nemusim obavat nejak silneho nutkania...ono je rozdiel 6 piv a 2 sklenky brandy a 3 - 4 flase vodky napr. cez den...to uz je ina zavislost.

Ten test chcem absolvovat kvoli tomu, aby som presvedcil psychiatra, ze si viem pomoct sam. Nakolko ma chcel uz poslat na PAL, ale chcem mu dokazat, ze to nepotrebujem. Pre seba to nepotrebujem. Kvoli nemu chcem ist na ten test. Pockam tak este mesiac...niekedy cca v maji sa objednam na adiktologicke.

U mna je to tak, ze najkrajsie mam rana a blbe su vecery. Ale vsak ano, nemoze kazdy den svietit slnko, je to normalne.

Tak tie vecerne smutky, tusim to mierne slabne, ale uvidime, abstinujem skoro mesiac...takze je este skoro robit nejake zavery.

Ono ked sa na tym zamyslim, je to jedno..ci pijan, ci alkoholik, v oboch pripadoch som zavisly na alkohole, chutilo mi pit. Nech si to nazve kazdy ako chce. Bezpecne viem, ze mam zavislost, sice malu, ale mam.

Inak zatial sa dari. Chut vypit si nemam(bazenie). Len pokusanie v hlave, ale to je tak slabe, ze to nemam problem potlacit v sebe.


Akurat vcera som bol v okoli Smolenic na kratkej prechadzke a rozmyslal nad tym, co mi alkohol dal a co vzal...dal mi jedine po veceroch taky relax, zato mi pocas tych rokov, co som pil, vzal tie roky. Co som vsetko mohol za tie roky spravit ? Velmi vela veci aj po veceroch...no ja som sa rozhodol ich prepijat. Pil som od roku 2012 doteraz, co je dost dlha doba...na rozvinutie navyku stacila. U dospeleho cloveka je to tusim 6 rokov potrebnych na to, aby vznikla zavislost na alkohole. U deti a mladistvych dokonca len 1 - 2 roky.

Este jedna vec: Jeden z viacerych dovodod, co ma prinutili prestat, je asi aj tzv. dedicny alkoholizmus z otcovej strany, dost sa tam pilo, rodinne problemy sa riesili pri flasi vina...dedo spadol napity do jamy a zlomil si vaz, jedna otcova sestra zomrela na cirhozu pecene sposobenu dlhodobym silnym pitim, druha otcova sestra z pitia dostala paranoidnu schizofreniu, chvilu sa na to liecila, aj na PAL ju poslali, ale potom jej hrablo a vyskocila z okna. HOLD, clovek si nevybere, kam sa narodi..viem, len ze mam v sebe nachylnost na chlast.
Radoslav
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 23/03/2019 12:55 Provedl: Quark.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54330
Re: Přestal jsem pít Před 5 rok  
Ten test chcem absolvovat kvoli tomu, aby som presvedcil psychiatra, ze si viem pomoct sam. Nakolko ma chcel uz poslat na PAL, ale chcem mu dokazat, ze to nepotrebujem. Pre seba to nepotrebujem. Kvoli nemu chcem ist na ten test.

Asi takto. Tomu lekárovi je úplne jedno, či piješ alebo nie. Teda či mu hovoríš pravdu, že nepiješ alebo klameš. Je to tvoj život, tvoje rozhodnutie. Liečenie ti lekár môže odporúčiť, v žiadnom prípade ťa tam nedonúti ísť, ak nechceš. Len súd. Zhrniem to:-nechápem zmysel toho testu. Nechápem prečo mu chce niečo dokazovať. Ak si presvedčený, že to zvládneš sám, je to tvoja vec. Je mu je to skutočne jedno. Ponúkol ti len jednu z možností. Tak sa u neho nestrapňuj nejakými testami.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54331
Re: Přestal jsem pít Před 5 rok  
Radoslav, píšeš síce Nepoznanému ale skúsim to ja dobre?

"Sen, ze som pil, som nemal nikdy ani pocas pitia, ani teraz, ked som skoncil"
Vydrž, raz to príde. Aby si potom ráno nenaletel že si musíš dať jeden "vyrovnávací"... a potom si uvedomil že počkať veď ja som nepil... ale teraz už hej.

"to uz je ina zavislost"
Takéto premýšľanie môže byť trochu nebezpečné, keď to preženiem tak napríklad veď ja sa neváľam dovracaný pred domom, nie som AŽ TAKÝ alkoholik.

"chcem mu dokazat, ze to nepotrebujem"
Mať motiváciu a niečo chcieť je super. Môžeš napríklad mať motiváciu nepiť bez dokazovania hocičoho hocikomu. ,-)

"mam zavislost, sice malu"
To sa máš!

"co mi alkohol dal a co vzal"
To ťažko povedať, možno by na teba triezveho spadol most. S tým už sa teraz ťažko niečo spraví. A možno ťa táto skúsenosť spraví celkovo lepším človekom, cez ťažkosti a premýšľania môžeš pochopiť niečo, čo sa v ďalšom živote zíde.

Vplyv dedičnosti, možno tam je nejaká predispozícia, ale v porovnaní s prostredím kde dieťa vyrastá je to nepodstatné. Počas vyrastania, to je čas kedy sa stanú dôležité poškodenia.
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54334
Re: Přestal jsem pít Před 5 rok  
Mas pravdu Krtek. Ale ja uz som taka povaha...ja viem blba no...jednoducho naposledy pred dvoma rokmi, ked som bol u neho, tak uz na do mnou zlomil palicu s tym, ze neveri, ze to zvladnem sam. A chcem mu dokazat, ze sa mylil. Asi som naivny v urcitych veciach, som si doteraz myslel, ze mu zalezalo na tom, aby ma z toho dostal...ale ano, ked to tak vezmem, som len 1 z tej kopy alkoholikov, fetakov, narkomanov, co k nemu chodi...pre neho som len 1 z pripadov, ktorych predo mnou bolo kvantum a po mne ich este pride vela. A ked sa nad tym zamyslim, aj pochybujem, zeby to nejak ocenil, kedze ako pises, je mu to jedno.
Radoslav
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54335
Re: Přestal jsem pít Před 5 rok  
Pre nespoznaneho:

Tak na to rano som teda zvedavy.

S tou zavislostou som to myslel tak, ze sila abstinencnych priznakov a mucive odvykanie je umerne mnozstvu vypitej alebo prijatej psychotropnej latky. Mne sa lahsie prestalo dat pit..nehovorim, ze to bolo uplne jednoduche, ale musis uznat, ze clovek, co denne vypije napr. 3 - 4 flase tvrdeho, si velmi tazko, mozno len ozaj s velkou namahou pomoze sam. A ked sa aj podari, tak nutkanie napit sa je potom silne, zodpoveda mnozstvu predtym podavaneho alkoholu. A v tazkych zavislostiach si sam uz nepomozes...napr. neverim, ze Alkoholik - toxikoman, t.j. taky, co je schopny vypit denaturovany lieh, okenu, kozmetiku s alkoholom, len aby do seba nejaky alkohol dostal, sam pit neprestane, nehrozi, tam uz jedine protialkoholicka liecba a caste recidivy.

Ano, to co pises su uz tazke stavy, vacsina ludi si pod pojmom alkoholik predstavi cloveka spinaveho, co sa vala vo vlastnych zvratkoch. Ale to nie je nastastie nas pripad.
Radoslav
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54336
Re: Přestal jsem pít Před 5 rok  
K tomu co mi alkohol dal a vzal, som dospel k zaveru, ze vsetko zle je k niecomu dobre...neplati to len pre alkohol, ale aj kopu inych veci...totiz ze predtym zavisly ma silnejsiu schopnost sebadiscipliny.Nauci ta to proste kontrolovat sa viac.
Radoslav
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54338
Re: Přestal jsem pít Před 5 rok  
Radoslav,

mne tiež psychiater neveril, ale verím si ja/(sám-sebe) a doposiaľ som preto stále 14.rok triezvy/(fit).
Zmenil som svoj prístup k životu, alkoholu, aj k sebe-samému a práve takto mi to vyhovuje...

"Chce to len čas-trpezlivosť, odhodlanie, elán a výdrž."

"Mne sa to takto páči"...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54339
Re: Přestal jsem pít Před 5 rok  
.jednoducho naposledy pred dvoma rokmi, ked som bol u neho, tak uz na do mnou zlomil palicu s tym, ze neveri, ze to zvladnem sam.

Chápem to teda správne, že dva roky nepiješ? Asi nie, že?

A ked sa nad tym zamyslim, aj pochybujem, zeby to nejak ocenil, kedze ako pises, je mu to jedno.

Jedno v tom zmysle, že ak ty sa rozhodneš piť, on s tým nič nenarobí. Pochop. On sa nemôže na teba nejako citovo viazať, teda že ak by si pil tak si to hodí. On sa musí od toho odosobniť. Ináč by sa scvokol. Ako píšeš, takých prípadov tam má dosť. A možno nie jeden z jeho klientov už vonia fialky. Ale ver, že keby si teraz za nim prišiel a povedal že nepiješ, potešilo by ho to. Až tak bezcitní tí lekári nie sú.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 23/03/2019 14:19 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54340
Re: Přestal jsem pít Před 5 rok  
Krtek: Nie pred dvoma rokmi som bol u neho, dal mi campral a diazepam a poslal ma domov. Vydrzal som tyzden abstinovat. Potom som skusil - aj viem preco dnes, ze vsak vypijem si pivo skusim, co to spravi, on ma aj varoval, ze abstinencia je dozivotna. Ale skusil som a uz som v tom pokracoval dalej az do 26.02.2019 To bol posledny vecer, co som si vypil. Za chvilu mame 26.03.2019 a pokracujem v ne-piti dalej.

Zeby som sa mu prisiel pochvalit ? A tusim sa tam stavim niekedy, ale pockam este. Mesiac nie je nic extra. Az budem ako abstinovat rok aj viac, potom mozem hovorit o vyhre...aj ked vieme, ze nad chlastom sa vyhrat neda..clovek to ma v sebe do konca zivota.
Radoslav
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54341
Re: Přestal jsem pít Před 5 rok  
Vlastne, spomínam si, ako som pár mesiacov po krátkom pobyte v jednej liečebni tam prišiel na klub a doniesol som im CD čo som práve nahral, že aha ako dobre sa mi darí, všetko je supr, cha chá! No ale ešte ma čakalo viacero pádov, to som nevedel.
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...56789101112
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter