Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...56789101112
Dolů
Téma: Přestal jsem pít
*
#54342
Re: Přestal jsem pít Před 5 rok, 1 měsíc  
Nespoznaný napsal:
Vlastne, spomínam si, ako som pár mesiacov po krátkom pobyte v jednej liečebni tam prišiel na klub a doniesol som im CD čo som práve nahral, že aha ako dobre sa mi darí, všetko je supr, cha chá! No ale ešte ma čakalo viacero pádov, to som nevedel.

Kolko si vlastne toho vypil ? Pil si denne ako ja vecer ? Alebo raz za tyzden ? Lebo tiez som zvedavy, co ma caka...ked si vezmem, ze dlzka pobytu na PAL su 3 mesiace a ani potom nie je zarucene, ze si nevypijes. Znamy bol na PAL, par mesiacov vydrzal, potom si vypil. Netusim, co sa vlastne stalo, viem, ze nafukal za volantom v nemecku a teraz je v base.
Radoslav
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 23/03/2019 16:23 Provedl: Quark.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54346
Re: Přestal jsem pít Před 5 rok, 1 měsíc  
Radoslav, ja som naozajstný kvartálny alkoholik, čiže štyrikrát do roka týždeň v liehu zatvorený sám doma s vypnutým telefónom a absenciou v zamestnaní, až kým som fyzicky nevládal zájsť po ďalšiu dávku. Vtedy mi zázrakom preplo nazad a snažil som sa zo všetkých síl to nejako prežiť.

A pravda je, že úspešnosť "liečenia" nebýva veľká a hoci ho odporúčam, sám som na ozajstnom liečení nebol, len krátke detoxy. A nafúkať v Nemecku za volantom sa mohlo ľahko podariť aj mne... fuj, to už sa nesmie stať.
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54360
Re: Přestal jsem pít Před 5 rok, 1 měsíc  
Nespoznaný napsal:
Radoslav, ja som naozajstný kvartálny alkoholik, čiže štyrikrát do roka týždeň v liehu zatvorený sám doma s vypnutým telefónom a absenciou v zamestnaní, až kým som fyzicky nevládal zájsť po ďalšiu dávku. Vtedy mi zázrakom preplo nazad a snažil som sa zo všetkých síl to nejako prežiť.

A pravda je, že úspešnosť "liečenia" nebýva veľká a hoci ho odporúčam, sám som na ozajstnom liečení nebol, len krátke detoxy. A nafúkať v Nemecku za volantom sa mohlo ľahko podariť aj mne... fuj, to už sa nesmie stať.


Prepac, ak sa moc vyzvedam, ale ako si sa ku kvartalu dostal ? Pre mna je kvartalne pitie zahada, ktorej asi nikdy nepridem na koren. Velmi zvlastny sposob pitia. U nas v rodine mame bud vecernych pijanov, alebo hladinkarov. To este viem pochopit. Sice to neschvalujem, lebo oboje je skodlive vo velkych mnozstvach. Hladinkarka, ktoru mame v rodine, tvrdi, ze clovek, ktory nepije, je chory Jej den zacina tak, ze vstane, da sa pohar vina, potom chvilu nic, potom stamprlik, potom zas vino atd...ale s kvartalom som sa nikdy nestretol. Aj citis nejak, ze to na teba ide ? Take cosi ako mas auru pred migrenou a pod. A je to pravidelne ten kvartal, alebo to pride nahle z nicoho nic hocikedy a nepravidelne ? Som pochopil, ze najlepsie sa vylieci taky zavisly, ktory pije len v urcity cas. Napr. ja som cez den nemal chut na alkohol, len vecer. Najhorsie to maju hladinkari a kvartali na PAL, lebo jeden potrebuje slopat vkuse a ked si neda, je nervozny ako tyzden pred vyplatou a u druheho nevie psychiater na PAL, kedy mu prepne v hlave a dostane zachvat vypit si.
Radoslav
Fresh Boarder
Příspěvky: 11
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54361
Re: Přestal jsem pít Před 5 rok, 1 měsíc  
To mě také zajímá, jak funguje kvartální pití.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54362
Re: Přestal jsem pít Před 5 rok, 1 měsíc  
Ja som mal niekedy aj také cca polročné intervaly. Po každom detoxe, po každom ťahu som začínal abstinovať nanovo. S tým, že teraz to už bude navždy. Pár mesiacov sa mi to aj darilo a potom som sa vždy ožral. Prečo? Vtedy som to nejako nevedel si to vysvetliť. Tak som si robil repete liečení, aby som zistil, čo robím zle. Veď predsa tak veľmi som chcel nepiť a po pár mesiacoch som zlyhával. U mňa to teda nebolo plánované, že chvíľu nebudem piť a tak sa ožeriem. Pre mňa je pár mesiacov chvíľa. A tie absencie v práci som mal tiež. Dva týždne o mne nikto nevedel.

...kedy mu prepne v hlave a dostane zachvat vypit si.


To bolo fakt zvláštne obdobie. Mama mala vždy niečo kúpené, pretože nevedela, kedy mi prepne. V podstate celý čas žila v strese, kedy príde ten deň D.

Ale samozrejme viem si predstaviť, že existujú aj takí, čo to robia plánovane.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 24/03/2019 11:14 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54363
Re: Přestal jsem pít Před 5 rok, 1 měsíc  
Radoslav,

neobzeraj sa vpravo ani vľavo, ale hľaď v prvom rade na seba. Až keď budeš Ty-sám O.K./(v "cajku"), potom sa obzeraj!

"Prajem Ti len zdar a úspech!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54365
Re: Přestal jsem pít Před 5 rok, 1 měsíc  
Karolína napsal:
To mě také zajímá, jak funguje kvartální pití.
Karolína, TU si prečítaj:

1url.cz/ctG4q

[Stačí si "len" pozorne prečítať celú ponuku www.alkoholik.cz ] Však?...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54366
Re: Přestal jsem pít Před 5 rok, 1 měsíc  
Aj citis nejak, ze to na teba ide ? Take cosi ako mas auru pred migrenou a pod. A je to pravidelne ten kvartal, alebo to pride nahle z nicoho nic hocikedy a nepravidelne ?

Ja na príklad som sa ku kvartálu prepracoval z obdobia, keď som pil pravidelne. Na týždňovkách na stavbe to bola jediná kultúra.
Ale áno, tá recidíva sa ti nejako vopred ohlási v hlave. Určitý čas to zvládaš s tými myšlienkami bojovať a nakoniec vždy prehráš. U mňa to nebolo, že presne 3 mesiace. Niekedy 4,5,6, 7 mesiacov. Proste kým neprišiel ten deň, ktorý ma položil. Takto som fungoval roky.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54369
Re: Přestal jsem pít Před 5 rok, 1 měsíc  
"ako si sa ku kvartalu dostal ?"
Hmm, dobrá otázka. Prvýkrát som mal záťah po návrate z dovolenky s milovanou frajerkou, možno som vedel že musím si ju udržať ale ako ďalej, čo ďalej, kde zobrať peniaze... tak som radšej zbabelo zdrhol do iného vesmíru. Aspoň ma mohla nechať a tým sa to vyriešilo.

"citis nejak, ze to na teba ide ?"
Spätne vidím, že tam určité náznaky boli. To funguješ, funguješ, makáš jak blázon, a potom začínaš byť príliš arogantný, príliš drzý, príliš vnútorne naštvaný na všetko. A tak si jeden piatok povieš že dobre, dnes sa od všetkého odpútam, kašlem na to, mám právo sa uvoľniť, ale iba dnes. Lenže je z toho týždeň lebo v sobotu ráno už na ničom nezáleží.

"pravidelne ten kvartal, alebo to pride nahle z nicoho"
Úplne pravidelne nie, ani to nezávisí od toho čo sa deje, napríklad pohreb blízkej osoby. Ale napríklad okolo septembra som to mal skoro zaručené.
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54371
Re: Přestal jsem pít Před 5 rok, 1 měsíc  
Každý sme to mali trochu ináč. Ale to sa mi páči. Že ..."tak som radšej zbabelo zdrhol do iného vesmíru."
U mňa to bolo asi tak:
Prvý problém? Ok. Problemy boli aj budú. Predsa sa kvôli tomu neopijem.
Druhý problém? OK. Stále sa nič nedeje. Patri to k životu.

...Medzi tým problémy pribúdajú....

Opäť problém? Posledná kvapka. Dajte mi už všetci pokoj. Toto sa nedá vydržať. Čo som komu spravil? Kašlem na vaše abstinovanie. Idem sa ožrať.

Asi takto nejak. A možno som si len zdôvodňoval, že v skutočnosti chcem piť.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...56789101112
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter