Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...34
Dolů
Téma: Alkohol NE, raději knihu!
**
#26018
Alkohol NE, raději knihu! Před 9 rok  
Dovolím si založit toto téma. Co čtete? Osobní názory na určitou knihu, nebo doporučení knihy, at už přímo o alkoholizmu, nebo možná i s jiným tématem.
Já když pila, tak četla tak napůl, páč mozek vše v tom období u mně dost vše zkresloval a nelžu viděla jsem dokonce i dvojmo písmenka)))
Stopka

Poslední úprava: 20/01/2021 12:00 Provedl: Stopka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26024
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 9 rok  
Ja patrim k vasnivym citatelom. Samozrejme v obdobi mojich tahov som necitala, po prve som na to vobec nevidela -pismenka som videla aj trojmo, nielen dvojmo a po druhe ani ma to nezaujimalo. Vtedy ma zaujimalo len to, ako sa dostat este k nejakemu chlastu
Ale kedze som kvartal, zazila som aj vela triezvych dni a citala som naozaj vela.

Inak citam vsetko - beletriu, autobiografiu, skutočne pribehy..

Co sa tyka kniziek venovanych alkoholizmu, tak v poslednej dobe ma zaujala kniha od Brana Mojseja - Vytriezvenie.
Dost ma prekvapil, napisal to naozaj dobre. Je tiez kvartalny alkoholik a ako tam popisoval tie svoje tahy a to, ako sa musel niekde na niekolko dni zavriet, aby ho nikto nevyrusoval a on mohol v klude chlastat az do nemoty - uplne som ho chapala a nasla som sa v tom. Mala som to podobne.
Tiez bolo zaujimave, ako opisoval svoju recidivu po 8 rokoch abstinencie. Mal v studiu dlho nejaku flasku tvrdeho, cele mesiace sa na nu ani nepozrel, ale jeho podvedomie vnimalo, ze je tam. Raz si dal, ale nic mu to nedalo, tak ju zas zavrel. Potom mu to nedalo a po niekolkych tyzdnoch si zas dal a zas nic.
A takto sa to tiahlo zopar tyzdnov az jedneho dna, tu spravnu euforiu pocitil a potom sa pomaly zas rozpil a tiahne sa to s nim az dodnes. Ma stale obdobia abstinecnii, recidiv, lieceni atd dookola.
Takze ono sa to asi fakt neoplati pokusat. Dokazal 8 rokov abstinovat a tak rad by ten cas vratil, ale uz mu to nejde, aj ked to stale skusa.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26026
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 9 rok  
Kiro,
děkuji za tip, to si seženu ,už jdu hledat. Jsem zvědavá, páč bych od něj nečekala, že napíše knihu.
Mám ráda i poezii, ale nato musím fakt náladu))
Nedávno jsem dočetla od Jean Prieur-Duše zvířat. Doporučuji, jestli máš hodně ráda zvířata, přírodu, ale je i dost pravdivě smutná.
Já viděla i telku 2x)))ted se tomu směju, ale...)))) vždycky jsem se snažila jedno oko zavřít, abych to neviděla 2x)))
Stopka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26032
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 9 rok  
Démon alkohol (Jack London), v originále John Barleycorn. Prostě popsal, jak se sám prochlastal k závislosti. Krásně je tam vidět, že nemusí jít o nějakou vrozenou nemoc. Nechutnalo mu to, jen se chtěl cejtit jako chlap a součást společnosti, nakonec mu to ale chutnat začalo.
Péťa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26039
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 9 rok  
hmmm...to je fakt inteligentní názor..A proč se neprochlastal do závislosti jeho soused?Byl asi chytřejší
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26040
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 9 rok  
víš hochu, stejně jako že má někdo talent na fotbal nebo kuželky, tak má někdo sklon k alkohololu...Vem si anonyma, to je zase narcis neschopen si najít ženskou (možná spíš chlapa) , tak se ukájí tady
dave

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26042
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 9 rok  
Úsměvy smutných mužů - Zápisky z léčebny

O knize

Když spadnete na dno, nezbývá než se odrazit směrem vzhůru. Místy úsměvné, místy drsné zápisky z protialkoholní léčebny. Příběhy čtyř pacientů, kteří se skamarádí při nelehkém úkolu - zbavit se závislosti, černého draka v sobě. Mrazí při sledování jejich předchozích životů, kdy se díky alkoholu ocitají až na pokraji smrti. To jim však při samotné léčbě nebrání zažívat humorné příběhy a situace, které plynou z nenormálního soužití třiceti mužů na uzavřeném oddělení. Podaří se jim přitom vyhrát válku s démonem alkoholu ?
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26054
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 9 rok  
asi nejpodstatnější na této knize je závěrečná připomínka, že cca. 6 z deseti pacientů z léčebny opět chlastá a 2 už jsou mrtví..úspěšnost 20% (ps. je to přibližné, nechce se mi rozsvítit a hledat to)
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26100
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 9 rok  
Docela vás obdivuji,číst knihy o alkoholu.samozřejmě je to poučné,mě osobně pomáhá číst něco,co mé myšlenky odvede od alkoholu hodně daleko.nejradši něco,u čeho se zasměju,protože normálně mi do smíchu moc není
anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26103
Re: Alkohol NE, raději knihu! Před 9 rok  
Mě zase tato (naše,moje) nemoc velice zajímá
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...34
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter